دیدار سرپرست وزارت تحصیلات عالی با استادان و مسوولین پوهنتون‌های مرکز

tariq_admin
یکشنبه ۱۴۰۱/۸/۲۲ - ۱۶:۳۳
11

محترم شیخ ندا محمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی به روز یک‌شنبه مورخ 22 عقرب سال جاری، در یک مجلس تعارفی با شماری از استادان و مسوولین رهبری پوهنتون‌‌های کابل، علوم طبی، پولی تخنیک، تعلیم و تربیه، پوهنتون بین المللی افغان و جامعه تخصصات حضرت عبدالله بن مسعود (رضی الله عنه) دیدن نموده نظریات، خواست‌ها و پیشنهادات آن‌ها را پیرامون سیستم و نظام تحصیلی کشور استعماء نمود.

این مجلس که در تالار جدید پوهنتون کابل برگزار گردیه بود، ابتدا محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون کابل ضمن خوش آمد گویی به حاضران، از حضور و ملاقات سرپرست وزارت تحصیلات عالی با استادان اظهار تشکری نموده و خواهان تدویر بیش‌تر این گونه ملاقات‌ها گردید.

دکتور عزیز نقش پوهنتون‌ها را در تربیه اشخاص مسلکی و متعهد به ارزش‌های اسلامی و ملی، مهم بیان کرد و افزود که چشم مردم و نظام به اینها است و اگر می‌خواهیم پیش‌رفت داشته باشیم باید نظام تحصیلی کشور تقویت گردد.

سپس محترم شیخ ندا محمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی کشور، مراتب خوشی و افتخار خود را از ملاقات و دیدار با استادان پوهنتون‌ و عالمان دین بیان نموده و تاکید نمود که دفتر او به روی استادان باز است و در آینده با آنها روی مسایل تحصیلی و آموزشی بیش‌تر صحبت و مجالس خواهد نمود. سرپرست وزارت تحصیلات هم‌چنان از استادان که کشور را ترک کرده اند تقاضا نمود که برگردند و در آبادی و تربیه نسل جوان کشور سهم بگیرند.

محترم لطف الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی نیز در این مجلس صحبت نموده و خواهان تقویت زیرساخت‌های علمی و تحصیلی کشور گردید.

در این مجلس هم‌چنان مسوولین پوهنتون‌های علوم طبی، پولی تخنیک، تعلیم و تربیه، پوهنتون بین المللی افغان و جامعه تخصصات حضرت عبدالله بن مسعود (رضی الله عنه) نیز هر کدام نوبه خود صحبت نموده، خواست‌ها و دیدگاه‌های شان‌را پیرامون مسایل و جزئیات نظام تحصیلی کشور با رهبری وزارت تحصیلات عالی کشور شریک نمودند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۳ - ۱۶:۱۴
Background image

دومین برنامه علمی رقابتی ارایه پوسترهای تحقیقی محصلین پوهنځی فارمسی برگزار گردید

این برنامه که به اشتراک معاون علمی پوهنتون کابل، رئیس، استادان و محصلین پوهنځی فارمسی برگزار گردیده بود، در ابتدا بعد از تلاوت آیاتی چند از قرآن پاک، محترم پوهنوال آقامحمد ژکفر رئیس. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۴:۵۳
Background image

محفل خوش آمدید محصلان جدیدالشمول در پوهنځی فارمسی برگزار گردید

در این محفل که به تاریخ 7 قوس در پوهنځی فارمسی برگزار گردید، در ابتدا محترم پوهنوال آقامحمد ژکفر، رئیس پوهنځی ضمن خوش آمدید به محصلان جدیدالشمول، در مورد ارزش های پوهنځی و پوهنتون صحبت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۱۴:۳۹
Background image

ارائه درس دینی برای محصلین ازسوی رئیس عمومی اداره امور

به روز پنج شنبه، مورخ ۹ قوس سال جاری، برای محصلین صنف اول پوهنځی های اقتصاد، انجینری، زبان و ادبیات خارجی و زبان و ادبیات پوهنتون کابل درس دینی راجع به عقیده اسلامی ازسوی محترم شیخ. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

در جریان کارهای باز سازی پوهنتون کابل، این بار انکشاف سرک ارتباطی وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون کابل آغاز شده است.

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا