بازدید محصلین پوهنځی علوم وترنری از فارم حیوانی خیبر شیرزی

tariq_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۶ - ۱۲:۱۶
321556

محصلین صنف سوم پوهنځی علوم وترنری برای اجرای کارهای عملی شان با سعی و تلاش ریاست محترم پوهنځی روز دوشنبه مورخ ۲۰ سنبله سال جاری از فارم حیوانی خیبر شیرزی واقع در ولسوالی ده سبز ولایت کابل بازدید بعمل آوردند.

در فارم مذکور حیوانات گوناگون از جمله آهو، سگ، بز، خرگوش، مرغ و شتر مرغ پرورش داده می شود. محصلین هنگام ورود به فارم به بخش های مختلف آن رفته و موارد زیر را با رهنمایی مسئولین به شکل عملی فرا گرفتند:

چگونگی طرح و ساخت و ساز فارم

روش مدیریت روزمره فارم

تقسیم اوقات دوره یی مدیریت فارم

مدیریت تغذیه بز، شتر مرغ، خرگوش و مرغ

روش های پاک کاری و ضد عفونی فارم

روش پرورش و نگهداری شتر مرغ

چگونگی حاصل گیری و بازاریابی محصولات بدست آمده

پوهندوی دوکتور سید ابراهیم فرخاری، استاد پوهنځی علوم وترنری می گوید که رفتن به فارم ها و انجام کارهای عملی در قسمت یادگیری، افزایش اعتماد به نفس و انگیزه محصلین از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است و این بازدید به همین دلیل صورت گرفته است. به گفته دوکتور فرخاری، اگر همچو برنامه ها ادامه پیدا کند موثریت تدریس و سطح یادگیری محصلین افزایش خواهد یافت.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۸ - ۱۰:۵
Background image

بازدید محصلین پوهنځی ژورنالیزم از تلویزیون طلوع نیوز

 محصلین پوهنځی ژورنالیزم پوهنتون کابل در جریان یک سفر علمی از تلویزیون طلوع نیوز دیدن کردند.

در این سفر علمی که استادان پوهنځی ژورنالیزم نیز حضور داشتند؛ کارمندان تلویزیون طلوع نیوز در. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۸:۲۵
Background image

جلسه هماهنگی و همکاری مشترک با ریاست تحقیقات علمی وزارت معارف برگزار شد

امروز یکشنبه ( ١٣، جوزا ،١٤٠٣) محترم دوکتور اسامه عزیز رئیس پوهنتون کابل و دوکتور حامد سالاری معاون تحقیقات علمی با داکتر محمد عمر رییس تحقیقات وزارت معارف در دفتر ریاستپوهنتون کابل. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۴:۶
Background image

جلسه شورای علمی پوهنتون کابل برگزار گردید

امروز سه شنبه ٢٢ جوزای سال ١٤٠٣ ه.ش ، جلسه شورای علمی پوهنتون کابل به رهبری دوکتور اسامه عزیز رییس پوهنتون کابل تشکیل گردید.

 در این نشست، در مورد ترفیعات علمی استادان پوهنتون کابل و. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

ورکشاپ سه روزه برای محصلین دیپارتمنت تیاتر پوهنځی هنرهای زیبا توسط استاد (Dr. Edmund Chow) ایدمند چاو مهمان کشور سنگاپور پایان یافت.

سیستم تصفیه آب بعد از ۳۰ سال وقفه دوباره برای آبیاری فضای سبز محیط پوهنتون کابل فعال و مورد استفاده قرار گرفت. گزارش کامل در راپور ویدیویی تهیه شده توسط آمریت نشرات پوهنتون کابل.

یک لابراتوار کامپیوتری مجهز برای دیپارتمنت انگلیسی پوهنځی زبان ها و ادبیات خارجی پوهنتون کابل ساخته شده است که استادان تحقیقات علمی خود را در آن انجام می دهند و دانشجویان نیز در بخش های مختلف از آن استفاده می کنند.

چه باید کرد؟ تحت عنوان (چه باید کرد؟) تمثیل هنری در رابطه با حفاظت از محیط زیست ارائه شد. از سوی محصلین دیپارتمنت تیاتر پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل به راهنمایی استادان تحت عنوان، چه باید کرد؟ تمثیل هنری از آگاهی عمومی در رابطه با حفاظت از محیط زیست

پوهنځی تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی پوهنتون کابل که در ساحه مکرویان_یکه توت قرار دارد، شما می‌تواند از فعالیت‌های علمی، اداری و تدریسی شان در این گذارش ويديويی معلومات حاصل نمایید!

کنفرانس تحت عنوان نزول القرآن که توسط اساتید محترم پوهنځی شرعیات ترتیب شده بود در پوهنتون کابل برگزار گردید. جزئیات بیشتر در گزارش ویدیویی!

چند قطعه عکس های زیبا از پوهنتون کابل در موسم بارانی

روز جهانی آب در پوهنتون کابل طی یک سلسله مراسم بزرگ تجلیل شد. ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

در دیدار سفارت چین در کابل از محصلین برتر پوهنتون کابل با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

پوهنتون کابل در سال ۱۴۰۲ هـ ش، به ارزش حدود ۹۰ میلیون افغانی ده ها پروژه انکشافی و توسعه را تطبیق نموده است. گزارش ویدیویی:

کار قير ریزی با سرکهای نو در داخل پوهنتون کابل آغاز گردید

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید