کنفرانس ملی تقویت تحصیلات عالی در پوهنتون کابل پایان یافت

tariq_admin
شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۶ - ۱۵:۳۹
555

کنفرانس ملی تقویت تحصیلات عالی که به تاریخ 2 حوت با حضور بیش از 900 صد تن از اعضای کادر علمی از پوهنتون های دولتی و خصوصی از سراسر کشور در پوهنتون کابل جریان داشت، روز پنجشنبه مورخ 4 حوت سال جاری و با صدور پیشنهادات برای تقویت نظام تحصیلی کشور پایان یافت.

این کنفرانس که ازسوی پوهنتون کابل روی دست گرفته شده بود، در آن بیش از 25 مقاله علمی و تحقیقی روی موضوعات مختلف و با تمرکز بر تقویت سیستم تحصیلات عالی کشور ازسوی استادان پوهنتون های دولتی و خصوصی برای اشتراک کنندگان ارائه گردید و همچنان 18 مقاله دیگر برای نشر انتخاب و چاپ گردیده است.

محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون کابل در محفل اختیامیه این برنامه، از برگزاری موفقانه و علمی این کنفرانس در یک فضای آرام اظهار خوشی نموده و بحث ها در این کنفرانس را سازنده و مفید بیان کرد. دکتور عزیز افزود که نتایج برآمده از این کنفرانس بشکل پیشنهاد با جانب وزارت تحصیلات عالی شریک خواهد شد. وی علاوه نمود که در این کنفرانس مسایل مهم علمی بشکل تیوریک در جهت تقویت نظام تحصیلی کشور مطرح گردیده است و ما امیدواریم که مسایل مطرح شده جنبه عملی نیز پیدا کند.

محترم لطف الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی با صحبت در مورد تاریخ تحصیلات عالی در کشور، گفت که برای تقویت نظام تحصیلی باید بیش از پیش کار صورت گیرد و این وظیفه استادان و متخصصان کشور است. وی همچنان وعده نمود که رهبری وزارت تحصیلات عالی از موارد مطرح شده در پیشنهادات این کنفرانس حمایت می نماید و برای عملی شدن آنها در حد توان تلاش خواهد نمود.

قابل یادآوری است که سلسله برگزاری این گونه کنفرانس های علمی در پوهنتون های کشور ادامه خواهد داشت و قرار است در آینده نزدیک یک چنین کنفرانس ازسوی پوهنتون شیخ زاهد خوست برگزار گردد.

در پایان این کنفرانس برای اشتراک کنندگان، استادان که مقاله ارائه نمودند، مسوولین و افراد که در برگزاری این کنفرانس زحمت و تلاش نموده بودند با اهدای تقدیر نامه مورد ستایش و قدردانی قرار گرفتند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۳:۳۶
Background image

کمپاین نهال شانی در پوهنتون کابل آغاز گردید

کمپاین نهال شانی در پوهنتون کابل بتاریخ 20 حوت با غرس بیش از ۲۰۰ اصله نهال زینتی در محوطه این نهاد علمی آغاز گردید.

روند نهال شانی در پوهنتون تازه آغاز گردیده و قرار است در روزهای. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۵:۳۶
Background image

ورکشاپ آموزش مبتنی برنتیجه در پوهنتون کابل آغاز گردید

ورکشاپ ۶ روزه آموزش مبتنی برنتیجه OBE) ) برای ۲۲ تن از استادان جوان و تازه التقرر پوهنتون کابل ازسوی آمریت انکشاف مسلکی پوهنتون دایر گردید. اصول تدریس، کنترول صنف و اصول ارزیابی محصلین. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۸ - ۱۲:۵۸
Background image

دفتر دوکتوران بدون سرحد(MSF) به تعداد 1000 ثوب چپن سفید را به پوهنځی فارمسی اهدا نمود

دفتر دوکتوران بدون سرحد(MSF) به تعداد 1000 ثوبص چپن سفید یک بار مصرف را به ارزش (یک هزار) یورو،  روز دوشنبه مورخ 7 حوت سال 1402 به پوهنځی فارمسی پوهنتون کابل اهدا نمود. محترم پوهنوال. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

کنفرانس تحت عنوان نزول القرآن که توسط اساتید محترم پوهنځی شرعیات ترتیب شده بود در پوهنتون کابل برگزار گردید. جزئیات بیشتر در گزارش ویدیویی!

چند قطعه عکس های زیبا از پوهنتون کابل در موسم بارانی

روز جهانی آب در پوهنتون کابل طی یک سلسله مراسم بزرگ تجلیل شد. ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

در دیدار سفارت چین در کابل از محصلین برتر پوهنتون کابل با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

پوهنتون کابل در سال ۱۴۰۲ هـ ش، به ارزش حدود ۹۰ میلیون افغانی ده ها پروژه انکشافی و توسعه را تطبیق نموده است. گزارش ویدیویی:

کار قير ریزی با سرکهای نو در داخل پوهنتون کابل آغاز گردید

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا