کنفرانس ملی تقویت تحصیلات عالی در پوهنتون کابل پایان یافت

tariq_admin
شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۶ - ۱۵:۳۹
555

کنفرانس ملی تقویت تحصیلات عالی که به تاریخ 2 حوت با حضور بیش از 900 صد تن از اعضای کادر علمی از پوهنتون های دولتی و خصوصی از سراسر کشور در پوهنتون کابل جریان داشت، روز پنجشنبه مورخ 4 حوت سال جاری و با صدور پیشنهادات برای تقویت نظام تحصیلی کشور پایان یافت.

این کنفرانس که ازسوی پوهنتون کابل روی دست گرفته شده بود، در آن بیش از 25 مقاله علمی و تحقیقی روی موضوعات مختلف و با تمرکز بر تقویت سیستم تحصیلات عالی کشور ازسوی استادان پوهنتون های دولتی و خصوصی برای اشتراک کنندگان ارائه گردید و همچنان 18 مقاله دیگر برای نشر انتخاب و چاپ گردیده است.

محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون کابل در محفل اختیامیه این برنامه، از برگزاری موفقانه و علمی این کنفرانس در یک فضای آرام اظهار خوشی نموده و بحث ها در این کنفرانس را سازنده و مفید بیان کرد. دکتور عزیز افزود که نتایج برآمده از این کنفرانس بشکل پیشنهاد با جانب وزارت تحصیلات عالی شریک خواهد شد. وی علاوه نمود که در این کنفرانس مسایل مهم علمی بشکل تیوریک در جهت تقویت نظام تحصیلی کشور مطرح گردیده است و ما امیدواریم که مسایل مطرح شده جنبه عملی نیز پیدا کند.

محترم لطف الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی با صحبت در مورد تاریخ تحصیلات عالی در کشور، گفت که برای تقویت نظام تحصیلی باید بیش از پیش کار صورت گیرد و این وظیفه استادان و متخصصان کشور است. وی همچنان وعده نمود که رهبری وزارت تحصیلات عالی از موارد مطرح شده در پیشنهادات این کنفرانس حمایت می نماید و برای عملی شدن آنها در حد توان تلاش خواهد نمود.

قابل یادآوری است که سلسله برگزاری این گونه کنفرانس های علمی در پوهنتون های کشور ادامه خواهد داشت و قرار است در آینده نزدیک یک چنین کنفرانس ازسوی پوهنتون شیخ زاهد خوست برگزار گردد.

در پایان این کنفرانس برای اشتراک کنندگان، استادان که مقاله ارائه نمودند، مسوولین و افراد که در برگزاری این کنفرانس زحمت و تلاش نموده بودند با اهدای تقدیر نامه مورد ستایش و قدردانی قرار گرفتند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۹:۴۱
Background image

پوهنځی زراعت دستاوردهای سال 1401 و پلان های سال آینده خود را طی کنفرانس ارایه نمود

رهبری پوهنځی زراعت طی کنفرانس کارکردها، دستاوردها و مشکلات سال 1401 خود را در حضور داشت رهبری پوهنتون کابل ارائه نمود و همچنان از برنامه ها و پلان های سال آینده خود نیز خبر داد.

محترم. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۲۶
Background image

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

محترم حافظ عبیدالله عبیده، معاون مالی و اداری پوهنتون کابل به روز پنجشنبه مورخ 25 حوت سال جاری، با حضور روئسای پوهنځی ها، استادان و محصلین سنگ تهداب ساخت پارک محصلین را به وسعت 12 جریب. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۲۰
Background image

فیلتر اختراع شده برای تصفیه هوای آلوده شهرها، در پوهنتون کابل به نمایش گذاشته شد

این فیلتر ازسوی انجینر سید زمان سعادت با همکاری ریاست تکنالوژی معلوماتی وزارت تحصیلات عالی اختراع و ساخته شده است. در محفل نمایش این فیلتر سیستم، معینان و روئسای وزارت تحصلات عالی،. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

آلبوم تصاویر کنفرانس ملی تقویت تحصیلات عالی در پوهنتون کابل

بخشی از سخنان وزیر محترم تحصیلات عالی شیخ ندا محمد ندیم صاحب به استادان پوهنتون کابل:

محفل نظر خواهی در مورد نصاب برنامه ماستری جدید التاسیس در پوهنځی علوم اجتماعی برگزار گردید

نمایشگاه پوسترهای تحقیقاتی پوهنځی زراعت پوهنتون کابل برگزار گردید

از فراغت محصلین سال ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل تجلیل صورت ګرفت

البوم تصاویر مراسم تجلیل فراغت ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا

سخنرانی محترم لطف‎ الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل