ورکشاپ روش تحقیق و تحلیل ارقام در پوهنتون کابل پایان یافت

tariq_admin
شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۹:۲۲
3215

ورکشاپ ۱۱ روزه روش تحقیق و تحلیل ارقام که از سوی مرکز انکشاف مسلکی پوهنتون کابل برای ۳۰ تن از استادان پوهنتون کابل و پوهنتون های های لوگر، میدان وردک، غزنی، پروان، پنجشیر و البیرونی بتاریخ ۸ دلو آغاز گردیده بود، پایان یافت.

در این ورکشاپ ۵۳ سوژه مرتبط با تحقیق، تحلیل ارقام، آموزش برنامه (SPSS)، تخنیک های آزمایش فرضیه ها، تهیه و نشر مقالات علمی در مجلات ملی و بین المللی ازسوی ۱۵ تن از ترینران مجرب که همه استادان پوهنتون کابل بودند برای اشتراک کنندگان آموزش داده شد.

قرار است استادان اشتراک کننده در این ورکشاپ تجارب و اندوخته های خود را با برگزاری ورکشاپ ها و سمینارها در پوهنځی ها و پوهنتون های مربوطه شان ارائه نمایند.

محترم انجینر مفتاح الدین عزام، رئیس تقرر و ترفیعات علمی وزارت تحصیلات عالی و محترم محمد اشرف غیرت، معاون علمی پوهنتون در ختم این ورکشاپ طی صحبتی از اراده جدی رهبری این دو نهاد در راه اندازی بیشتر کارهای تحقیقی، مسلکی و عملی در پوهنتون ها خبر دادند. برای اشتراک کنندگان این برنامه تصدیق نامه نیز توزیع گردد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۸ - ۱۲:۵۸
Background image

دفتر دوکتوران بدون سرحد(MSF) به تعداد 1000 ثوب چپن سفید را به پوهنځی فارمسی اهدا نمود

دفتر دوکتوران بدون سرحد(MSF) به تعداد 1000 ثوبص چپن سفید یک بار مصرف را به ارزش (یک هزار) یورو،  روز دوشنبه مورخ 7 حوت سال 1402 به پوهنځی فارمسی پوهنتون کابل اهدا نمود. محترم پوهنوال. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۳ - ۱۴:۲۶
Background image

ورکشاپ ۵ روزه ارزیابی و حفاظت یخچال ها در پوهنځی زمین شناسی خاتمه یافت

بتاریخ ۳ حوت ورکشاپ تحلیل، ارزیابی، نظارت، محاسبه و حفاظت یخچال ها و منابع آبی در پوهنځی زمین شناسی پوهنتون کابل خاتمه یافت.

این ورکشاپ به مدت ۵ دایر گردیده بود و در آن ۲۰ تن از. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۱۶:۲۴
Background image

سمینار ۱۵ روزه فکری و تربیتی برای محصلین خاتمه یافت

در این سمینار بیش از 3 صد تن از محصلین پوهنتون های حوزه مرکز اشتراک داشتند و شیوخ برجسته دینی در مورد مسایل کلان و ضروریات مهم دینی، عقیدتی، فکری و اصلاحی برای آنها به مدت ۱۵ روز تدریس. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

پوهنتون کابل در سال ۱۴۰۲ هـ ش، به ارزش حدود ۹۰ میلیون افغانی ده ها پروژه انکشافی و توسعه را تطبیق نموده است. گزارش ویدیویی:

کار قير ریزی با سرکهای نو در داخل پوهنتون کابل آغاز گردید

در جریان کارهای باز سازی پوهنتون کابل، این بار انکشاف سرک ارتباطی وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون کابل آغاز شده است.

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا