محفل نظر خواهی در مورد نصاب برنامه ماستری جدید التاسیس در پوهنځی علوم اجتماعی برگزار گردید

tariq_admin
یکشنبه ۱۴۰۱/۸/۲۹ - ۱۶:۳۱
125

طی محفلی در مورد نصاب برنامه ماستری افغانستان شناسی که تازه در پوهنځی علوم اجتماعی پوهنتون کابل ایجاد شده است، نظر خواهی صورت گرفت و کارشناسان و متخصصان نظریات و پیشنهادات شانرا در مورد نصاب، مفردات و مضامین درسی این برنامه ماستری با مسوولین شریک نمودند.

در این محفل محققان و کارشناسان از وزارت‌ خانه‌های امور خارجه، اطلاعات و فرهنگ، معارف، اکادمی علوم، پوهنتون تعلیم و تربیه و رئیسان پوهنځی‌های مرتبط با رشته از پوهنتون کابل، اشتراک کرده بودند.

این محفل ابتدا با تلاوت قرآن عظیم الشان آغاز گردیده و سپس محترم پوهاند عصمت الله عثمانی، استاد پوهنځی علوم اجتماعی از حضور رئیس پوهنتون و مهمانان حاضر در برنامه اظهار تشکری نموده و ایجاد این برنامه ماستری را مهم خوانده و پیرامون اهمیت آن به سخنرانی پرداخت.

در این محفل محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون کابل ضمن سخنرانی پیرامون موضوع، از مسوولین پوهنځی علوم اجتماعی که در راستای ایجاد این برنامه ماستری تلاش نموده اند سپاس‌گذاری نمود و یاد آور گردید که تحصیلات عالی به تحقیقات و کارهای علمی وابسته است و پوهنتون کابل مصمم است که در حوزه‌های مختلف از جمله تاریخ و گذشته علمی و معنوی کشور، کدرهای محقق و متخصص تربیت نماید.

در این محفل محترم داکتر فاروق اعظم، مشاور ارشد وزارت انرژی و آب، ضمن صحبت پیرامون ضرورت ایجاد برنامه ماستری افغانستان شناسی، تاکید نمود که این کار با ارزش و با اهمیت است؛ زیرا در این برنامه تاریخ و ساختارهای جامعه افغانستان مورد تحقیق و بررسی علمی قرار می‌گیرد.

در قسمت آخر محفل، اشتراک کنندگان هرکدام به نوبه خود پیرامون نصاب و مفردات این برنامه ماستری دیدگاه‌ها و پشنهادات شانرا مطرح نمودند که توسط کمیته موظف یاداشت برداری گردید تا در راستای غنی شدن نصاب فوق مورد استفاده قرار گیرد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۸:۲۵
Background image

جلسه هماهنگی و همکاری مشترک با ریاست تحقیقات علمی وزارت معارف برگزار شد

امروز یکشنبه ( ١٣، جوزا ،١٤٠٣) محترم دوکتور اسامه عزیز رئیس پوهنتون کابل و دوکتور حامد سالاری معاون تحقیقات علمی با داکتر محمد عمر رییس تحقیقات وزارت معارف در دفتر ریاستپوهنتون کابل. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۴:۶
Background image

جلسه شورای علمی پوهنتون کابل برگزار گردید

امروز سه شنبه ٢٢ جوزای سال ١٤٠٣ ه.ش ، جلسه شورای علمی پوهنتون کابل به رهبری دوکتور اسامه عزیز رییس پوهنتون کابل تشکیل گردید.

 در این نشست، در مورد ترفیعات علمی استادان پوهنتون کابل و. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۱ - ۱۴:۲۲
Background image

کورس سه ماهه آموزش کمپیوتر، زبان انگلیسی و عربی افتتاح شد

 کورس سه ماهه کمپیوتر، زبان انگلیسی و عربی از سوی آمریت انسجام خدمات محصلان در پوهنتون کابل آغاز شده است.

قاری فیضان الله قلمیار، آمر انسجام خدمات محصلان در سخنرانی افتتاحیه خود گفت که. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

یک لابراتوار کامپیوتری مجهز برای دیپارتمنت انگلیسی پوهنځی زبان ها و ادبیات خارجی پوهنتون کابل ساخته شده است که استادان تحقیقات علمی خود را در آن انجام می دهند و دانشجویان نیز در بخش های مختلف از آن استفاده می کنند.

چه باید کرد؟ تحت عنوان (چه باید کرد؟) تمثیل هنری در رابطه با حفاظت از محیط زیست ارائه شد. از سوی محصلین دیپارتمنت تیاتر پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل به راهنمایی استادان تحت عنوان، چه باید کرد؟ تمثیل هنری از آگاهی عمومی در رابطه با حفاظت از محیط زیست

پوهنځی تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی پوهنتون کابل که در ساحه مکرویان_یکه توت قرار دارد، شما می‌تواند از فعالیت‌های علمی، اداری و تدریسی شان در این گذارش ويديويی معلومات حاصل نمایید!

کنفرانس تحت عنوان نزول القرآن که توسط اساتید محترم پوهنځی شرعیات ترتیب شده بود در پوهنتون کابل برگزار گردید. جزئیات بیشتر در گزارش ویدیویی!

چند قطعه عکس های زیبا از پوهنتون کابل در موسم بارانی

روز جهانی آب در پوهنتون کابل طی یک سلسله مراسم بزرگ تجلیل شد. ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

در دیدار سفارت چین در کابل از محصلین برتر پوهنتون کابل با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

پوهنتون کابل در سال ۱۴۰۲ هـ ش، به ارزش حدود ۹۰ میلیون افغانی ده ها پروژه انکشافی و توسعه را تطبیق نموده است. گزارش ویدیویی:

کار قير ریزی با سرکهای نو در داخل پوهنتون کابل آغاز گردید

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا