محفل نظر خواهی در مورد نصاب برنامه ماستری جدید التاسیس در پوهنځی علوم اجتماعی برگزار گردید

tariq_admin
یکشنبه ۱۴۰۱/۸/۲۹ - ۱۶:۳۱
125

طی محفلی در مورد نصاب برنامه ماستری افغانستان شناسی که تازه در پوهنځی علوم اجتماعی پوهنتون کابل ایجاد شده است، نظر خواهی صورت گرفت و کارشناسان و متخصصان نظریات و پیشنهادات شانرا در مورد نصاب، مفردات و مضامین درسی این برنامه ماستری با مسوولین شریک نمودند.

در این محفل محققان و کارشناسان از وزارت‌ خانه‌های امور خارجه، اطلاعات و فرهنگ، معارف، اکادمی علوم، پوهنتون تعلیم و تربیه و رئیسان پوهنځی‌های مرتبط با رشته از پوهنتون کابل، اشتراک کرده بودند.

این محفل ابتدا با تلاوت قرآن عظیم الشان آغاز گردیده و سپس محترم پوهاند عصمت الله عثمانی، استاد پوهنځی علوم اجتماعی از حضور رئیس پوهنتون و مهمانان حاضر در برنامه اظهار تشکری نموده و ایجاد این برنامه ماستری را مهم خوانده و پیرامون اهمیت آن به سخنرانی پرداخت.

در این محفل محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون کابل ضمن سخنرانی پیرامون موضوع، از مسوولین پوهنځی علوم اجتماعی که در راستای ایجاد این برنامه ماستری تلاش نموده اند سپاس‌گذاری نمود و یاد آور گردید که تحصیلات عالی به تحقیقات و کارهای علمی وابسته است و پوهنتون کابل مصمم است که در حوزه‌های مختلف از جمله تاریخ و گذشته علمی و معنوی کشور، کدرهای محقق و متخصص تربیت نماید.

در این محفل محترم داکتر فاروق اعظم، مشاور ارشد وزارت انرژی و آب، ضمن صحبت پیرامون ضرورت ایجاد برنامه ماستری افغانستان شناسی، تاکید نمود که این کار با ارزش و با اهمیت است؛ زیرا در این برنامه تاریخ و ساختارهای جامعه افغانستان مورد تحقیق و بررسی علمی قرار می‌گیرد.

در قسمت آخر محفل، اشتراک کنندگان هرکدام به نوبه خود پیرامون نصاب و مفردات این برنامه ماستری دیدگاه‌ها و پشنهادات شانرا مطرح نمودند که توسط کمیته موظف یاداشت برداری گردید تا در راستای غنی شدن نصاب فوق مورد استفاده قرار گیرد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۶/۳۰ - ۱۵:۵
Background image

برنامه نیازسنجی برای نصاب ماستری روانشناسی برگزار گردید

پوهنځی روانشناسی و علوم تربیتی پوهنتون کابل به تازگی اقدام به ایجاد برنامه ماستری روانشناسی عمومی کرده است. به این دلیل رهبری پوهنځی برای طرح و تدوین یک نصاب معیاری و کارآمد برای آن. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۶/۳۰ - ۱۴:۴۹
Background image

ارائه درس دینی برای محصلین ازسوی سرپرست وزارت معادن و پترولیم

به روز پنج شنبه، مورخ ۳۰ سنبله سال جاری، برای محصلین صنف دوم، سمستر دوم پوهنځی های زمین شناسی، علوم وترنری، کیمیا و فزیک پوهنتون کابل درس دینی راجع به ادیان ازسوی محترم شیخ شهاب الدین. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۶/۲۸ - ۱۵:۳۸
Background image

جلسه شورای علمی پوهنتون کابل برگزار گردید

در آغاز این جلسه با تلاوت قرآن کریم آغاز گردیده و سپس محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون در مورد مسایل مهم از جمله آمادگی ها برای کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

دو پایه فلتر آب آشامیدنی در لیله ذکور به بهره برداری سپرده شد

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

بخشی از سخنان وزیر محترم تحصیلات عالی شیخ ندا محمد ندیم صاحب به استادان پوهنتون کابل:

از فراغت محصلین سال ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل تجلیل صورت ګرفت

البوم تصاویر مراسم تجلیل فراغت ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا