جلسه کمیته تضمین کیفیت پوهنتون کابل برگزار گردید

website admin
Sun, Aug 01 2021 2:40 PM
ku

جلسه کمیته تضمین کیفیت پوهنتون کابل به روز شنبه مورخ 9 اسد سال جاری تحت ریاست پوهاند دکتور محمد عثمان بابری، رییس پوهنتون کابل و با حضور داشت پوهاند محمد شفیع شریفی معاون امور علمی پوهنتون، آمر و اعضای کمیته تضمین کیفیت برگزار گردید.

در این جلسه رییس پوهنتون کابل طی سخنان رهنمودی شان بر بهبود وضعیت کیفیت درسی در پوهنتون کابل تاکید نمود. آقای بابری گفت که تضمین کیفیت یکی از عناصر اساسی در مکان‌های علمی و اکادمیک کشور می‌باشد و همه مسوولیت داریم که در راستای بهبود تضمین کیفیت در پوهنتون کابل از هیچ‌گونه سعی و تلاش دریغ نورزیم. رییس پوهنتون کابل از کمیته تضمین کیفیت خواست که یک طرح جامع که در آن اولویت‌ها به صورت اساسی در نظر گرفته شده باشد، برای بهتر شدن کیفیت درسی در پوهنتون کابل آماده کنند تا با در نظرداشت آن رهبری پوهنتون کابل با کمیته تضمین کیفیت هم‌کاری داشته باشد.

دراین جلسه پوهاند محمد شفیع شریفی، معاون امور علمی پوهنتون کابل ضمن تاکید برضرورت بهبود تضمین کیفیت درسی در پوهنتون  کابل گفت: "کمیته تضمین کیفیت متعهد است که تغیرات مثبت ایجاد کند و اما دراین مسیر مشکلات و چالش‌ها وجود دارد و ایجاد تغییرات کار ساده نیست ولی ما تلاش می‌کنیم که تضمین کیفیت را در سطح دیپارتمنت‌ها، پوهنځی‌ها، پوهنتون کابل و حتا برای هر استاد به یک فرهنگ تبدیل کنیم و وقتی ما نایل به این کار شویم به یقین مشکلات در حوزه تضمین کیفیت کم خواهد شد."

در اخیر جلسه کمیته تضمین کیفیت، پوهنیار سید سخی احمد سلطانی آمر تضمین کیفیت پوهنتون کابل گفت که این کمیته دنبال تغییر و تحرک است و یک نظرسنجی راه انداخته است که بربنیاد یافته‌های این نظرسنجی یک‌سری مشکلات در بخش تضمین کیفیت وجود دارد و برای غالب شدن برآن کمیته راه‌حل‌های را به رهبری پوهنتون کابل پیش‌نهاد می‌کند تا دراین زمینه اقدام نماید.

بحث تضمین کیفیت یکی از موارد مهم درنهادهای تحصیلات عالی کشور است. این روند زمانی موفق و تاثیر گذار است که مشکل جدی فراه راه آن وجود نداشته باشد و محصلان از کیفیت درس درنهادهای تحصیلی راضی باشند.

تازه ترین اخبار

Wed, Oct 05 2022 2:56 PM
Background image

رئیس پوهنتون از روند ارزیابی کیفیت ادویه در مینی لب پوهنځی فارمسی دیدن نمود

محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون کابل و معاونین ریاست به روز چهارشنبه مورخ 13 میزان سال جاری، از جریان دور سوم ارزیابی کیفیت ادویه و آموزش محصلین در لابراتوار مینی لب پوهنځی فارمسی. . .

Sun, Oct 02 2022 9:45 AM
Background image

به صد تن از محصلین پوهنتون کابل سمینار آگاهی دهی در باره قوانین مالیاتی برگزار گردید

این سمینار ازسوی ریاست عمومی عواید وزارت مالیه و با هماهنگی آمریت انسجام خدمات محصلان پوهنتون کابل برای صد تن از محصلین در باره قوانین مالیاتی، طرزالعمل‌ها، رهنمودها، لوایح، سیستم‌ها و. . .

Sat, Oct 01 2022 1:43 PM
Background image

آغاز دور سوم ارزیابی کیفیت ادویه در مینی لب پوهنځی فارمسی

براساس تفاهمنامه امضاء شده میان پوهنتون کابل و دفتر پارتیسیپ، دور سوم ارزیابی کیفیت ادویه در لابراتوارهای مینی لب پوهنځی فارمسی به روز شنبه مورخ 9 میزان سال جاری با حضور رئیس پوهنځی،. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

سخنرانی محترم پوهنمل دوکتور محمود آریوبی، رئیس پوهنځی هنرهای زیبا در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل

سخنرانی محترم لطف‎ الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل

کنفرانس علمی و تحقیقی تحت عنوان مطالعه و مدیریت آب های افغانستان به پیشواز افتتاح بند کمال خان

آغاز کمپاین نهال‌شانی در پوهنتون کابل

ویدو همدلی دانشجویان شبکه پوهنتون های راه ابریشم با دوستان خود در پوهنتون کابل