جلسه کمیته تضمین کیفیت پوهنتون کابل برگزار گردید

Anonymous (not verified)
یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۴:۴۰
ku

جلسه کمیته تضمین کیفیت پوهنتون کابل به روز شنبه مورخ 9 اسد سال جاری تحت ریاست پوهاند دکتور محمد عثمان بابری، رییس پوهنتون کابل و با حضور داشت پوهاند محمد شفیع شریفی معاون امور علمی پوهنتون، آمر و اعضای کمیته تضمین کیفیت برگزار گردید.

در این جلسه رییس پوهنتون کابل طی سخنان رهنمودی شان بر بهبود وضعیت کیفیت درسی در پوهنتون کابل تاکید نمود. آقای بابری گفت که تضمین کیفیت یکی از عناصر اساسی در مکان‌های علمی و اکادمیک کشور می‌باشد و همه مسوولیت داریم که در راستای بهبود تضمین کیفیت در پوهنتون کابل از هیچ‌گونه سعی و تلاش دریغ نورزیم. رییس پوهنتون کابل از کمیته تضمین کیفیت خواست که یک طرح جامع که در آن اولویت‌ها به صورت اساسی در نظر گرفته شده باشد، برای بهتر شدن کیفیت درسی در پوهنتون کابل آماده کنند تا با در نظرداشت آن رهبری پوهنتون کابل با کمیته تضمین کیفیت هم‌کاری داشته باشد.

دراین جلسه پوهاند محمد شفیع شریفی، معاون امور علمی پوهنتون کابل ضمن تاکید برضرورت بهبود تضمین کیفیت درسی در پوهنتون  کابل گفت: "کمیته تضمین کیفیت متعهد است که تغیرات مثبت ایجاد کند و اما دراین مسیر مشکلات و چالش‌ها وجود دارد و ایجاد تغییرات کار ساده نیست ولی ما تلاش می‌کنیم که تضمین کیفیت را در سطح دیپارتمنت‌ها، پوهنځی‌ها، پوهنتون کابل و حتا برای هر استاد به یک فرهنگ تبدیل کنیم و وقتی ما نایل به این کار شویم به یقین مشکلات در حوزه تضمین کیفیت کم خواهد شد."

در اخیر جلسه کمیته تضمین کیفیت، پوهنیار سید سخی احمد سلطانی آمر تضمین کیفیت پوهنتون کابل گفت که این کمیته دنبال تغییر و تحرک است و یک نظرسنجی راه انداخته است که بربنیاد یافته‌های این نظرسنجی یک‌سری مشکلات در بخش تضمین کیفیت وجود دارد و برای غالب شدن برآن کمیته راه‌حل‌های را به رهبری پوهنتون کابل پیش‌نهاد می‌کند تا دراین زمینه اقدام نماید.

بحث تضمین کیفیت یکی از موارد مهم درنهادهای تحصیلات عالی کشور است. این روند زمانی موفق و تاثیر گذار است که مشکل جدی فراه راه آن وجود نداشته باشد و محصلان از کیفیت درس درنهادهای تحصیلی راضی باشند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۲ - ۱۲:۱۹
Background image

دومین محکمه تمثیلی رقابتی برنامه ستاژ حقوقی دور سیزدهم برگزار گردید

دومین محکمه تمثیلی رقابتی برنامه ستاژ حقوقی دور سیزدهم مرکز ملی آموزش حقوقی پوهنتون کابل به روز سه شنبه، مورخ ۱۱ میزان سال جاری برگزار گردید.

طبق معمول در این محکمه کارکترهای هیئت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۲ - ۱۱:۳۸
Background image

بیش از صد تن از محصلین برنامه های روش تحقیق، مهارت های شغلی و اکسیل کمپیوتر را فرا گرفتند

این برنامه ها ازسوی آمریت انسجام خدمات محصلین پوهنتون کابل دایر گردیده بود. در این دوره آموزشی ۴۰ تن از محصلین برنامه مهارت های شغلی، ۴۵ تن دیگر روش تحقیق و ۴۷ تن هم برنامه مایکروسافت. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۹ - ۱۶:۳۷
Background image

محفل تعارفی نخستین کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان دایر گردید

به روز یکشنبه، مورخ ۹ میزان سال جاری، دومین محفل تعارفی در مورد نخستین کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان در بخش زراعت که قرار است در آخر سال جاری به ابتکار پوهنځی. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

دو پایه فلتر آب آشامیدنی در لیله ذکور به بهره برداری سپرده شد

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

بخشی از سخنان وزیر محترم تحصیلات عالی شیخ ندا محمد ندیم صاحب به استادان پوهنتون کابل:

از فراغت محصلین سال ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل تجلیل صورت ګرفت

البوم تصاویر مراسم تجلیل فراغت ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا