جلسه کمیته تضمین کیفیت پوهنتون کابل برگزار گردید

Anonymous (not verified)
یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۴:۴۰
ku

جلسه کمیته تضمین کیفیت پوهنتون کابل به روز شنبه مورخ 9 اسد سال جاری تحت ریاست پوهاند دکتور محمد عثمان بابری، رییس پوهنتون کابل و با حضور داشت پوهاند محمد شفیع شریفی معاون امور علمی پوهنتون، آمر و اعضای کمیته تضمین کیفیت برگزار گردید.

در این جلسه رییس پوهنتون کابل طی سخنان رهنمودی شان بر بهبود وضعیت کیفیت درسی در پوهنتون کابل تاکید نمود. آقای بابری گفت که تضمین کیفیت یکی از عناصر اساسی در مکان‌های علمی و اکادمیک کشور می‌باشد و همه مسوولیت داریم که در راستای بهبود تضمین کیفیت در پوهنتون کابل از هیچ‌گونه سعی و تلاش دریغ نورزیم. رییس پوهنتون کابل از کمیته تضمین کیفیت خواست که یک طرح جامع که در آن اولویت‌ها به صورت اساسی در نظر گرفته شده باشد، برای بهتر شدن کیفیت درسی در پوهنتون کابل آماده کنند تا با در نظرداشت آن رهبری پوهنتون کابل با کمیته تضمین کیفیت هم‌کاری داشته باشد.

دراین جلسه پوهاند محمد شفیع شریفی، معاون امور علمی پوهنتون کابل ضمن تاکید برضرورت بهبود تضمین کیفیت درسی در پوهنتون  کابل گفت: "کمیته تضمین کیفیت متعهد است که تغیرات مثبت ایجاد کند و اما دراین مسیر مشکلات و چالش‌ها وجود دارد و ایجاد تغییرات کار ساده نیست ولی ما تلاش می‌کنیم که تضمین کیفیت را در سطح دیپارتمنت‌ها، پوهنځی‌ها، پوهنتون کابل و حتا برای هر استاد به یک فرهنگ تبدیل کنیم و وقتی ما نایل به این کار شویم به یقین مشکلات در حوزه تضمین کیفیت کم خواهد شد."

در اخیر جلسه کمیته تضمین کیفیت، پوهنیار سید سخی احمد سلطانی آمر تضمین کیفیت پوهنتون کابل گفت که این کمیته دنبال تغییر و تحرک است و یک نظرسنجی راه انداخته است که بربنیاد یافته‌های این نظرسنجی یک‌سری مشکلات در بخش تضمین کیفیت وجود دارد و برای غالب شدن برآن کمیته راه‌حل‌های را به رهبری پوهنتون کابل پیش‌نهاد می‌کند تا دراین زمینه اقدام نماید.

بحث تضمین کیفیت یکی از موارد مهم درنهادهای تحصیلات عالی کشور است. این روند زمانی موفق و تاثیر گذار است که مشکل جدی فراه راه آن وجود نداشته باشد و محصلان از کیفیت درس درنهادهای تحصیلی راضی باشند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۴:۱۶
Background image

رییس جدید پوهنځی شرعیات معرفی گردید

به اساس پیشنهاد وزارت تحصیلات عالی و منظوری مقام ریاست الوزراء ا.ا.ا، محترم شیخ مولوی عبدالمعید ابوالجراد، به حیث رییس جدید پوهنځی شرعیات پوهنتون کابل معرفی گردید.

در محفل معرفی رئیس. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۵:۱۲
Background image

ورکشاپ آموزشی رهبری پېشرفته اکادمیک در پوهنتون کابل پایان یافت

ورکشاپ آموزشی رهبری پېشرفته اکادمیک در پوهنتون کابل روز پنج‌شنبه مورخ 13 دلو خاتمه یافت. در محفل ختم این ورکشاپ، محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون و هم‎چنان محترم پوهاند محمد شفیع. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۳:۵۳
Background image

از سالگرد شهادت احمد وحید مژده تجلیل صورت گرفت

طی محفل در پوهنتون کابل که ازسوی رادیوتلویزیون ملی راه‌اندازی گردیده بود، از چهارمین سالگرد شهادت احمد وحید مژده، تحلیل گر و دیپلمات سابق کشور گرامی‌داشت بعمل آمد.

در این محفل محترم. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

بخشی از سخنان وزیر محترم تحصیلات عالی شیخ ندا محمد ندیم صاحب به استادان پوهنتون کابل:

محفل نظر خواهی در مورد نصاب برنامه ماستری جدید التاسیس در پوهنځی علوم اجتماعی برگزار گردید

نمایشگاه پوسترهای تحقیقاتی پوهنځی زراعت پوهنتون کابل برگزار گردید

از فراغت محصلین سال ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل تجلیل صورت ګرفت

البوم تصاویر مراسم تجلیل فراغت ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا

سخنرانی محترم لطف‎ الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل