جلسه کمیته تضمین کیفیت پوهنتون کابل برگزار گردید

Anonymous (not verified)
یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۴:۴۰
ku

جلسه کمیته تضمین کیفیت پوهنتون کابل به روز شنبه مورخ 9 اسد سال جاری تحت ریاست پوهاند دکتور محمد عثمان بابری، رییس پوهنتون کابل و با حضور داشت پوهاند محمد شفیع شریفی معاون امور علمی پوهنتون، آمر و اعضای کمیته تضمین کیفیت برگزار گردید.

در این جلسه رییس پوهنتون کابل طی سخنان رهنمودی شان بر بهبود وضعیت کیفیت درسی در پوهنتون کابل تاکید نمود. آقای بابری گفت که تضمین کیفیت یکی از عناصر اساسی در مکان‌های علمی و اکادمیک کشور می‌باشد و همه مسوولیت داریم که در راستای بهبود تضمین کیفیت در پوهنتون کابل از هیچ‌گونه سعی و تلاش دریغ نورزیم. رییس پوهنتون کابل از کمیته تضمین کیفیت خواست که یک طرح جامع که در آن اولویت‌ها به صورت اساسی در نظر گرفته شده باشد، برای بهتر شدن کیفیت درسی در پوهنتون کابل آماده کنند تا با در نظرداشت آن رهبری پوهنتون کابل با کمیته تضمین کیفیت هم‌کاری داشته باشد.

دراین جلسه پوهاند محمد شفیع شریفی، معاون امور علمی پوهنتون کابل ضمن تاکید برضرورت بهبود تضمین کیفیت درسی در پوهنتون  کابل گفت: "کمیته تضمین کیفیت متعهد است که تغیرات مثبت ایجاد کند و اما دراین مسیر مشکلات و چالش‌ها وجود دارد و ایجاد تغییرات کار ساده نیست ولی ما تلاش می‌کنیم که تضمین کیفیت را در سطح دیپارتمنت‌ها، پوهنځی‌ها، پوهنتون کابل و حتا برای هر استاد به یک فرهنگ تبدیل کنیم و وقتی ما نایل به این کار شویم به یقین مشکلات در حوزه تضمین کیفیت کم خواهد شد."

در اخیر جلسه کمیته تضمین کیفیت، پوهنیار سید سخی احمد سلطانی آمر تضمین کیفیت پوهنتون کابل گفت که این کمیته دنبال تغییر و تحرک است و یک نظرسنجی راه انداخته است که بربنیاد یافته‌های این نظرسنجی یک‌سری مشکلات در بخش تضمین کیفیت وجود دارد و برای غالب شدن برآن کمیته راه‌حل‌های را به رهبری پوهنتون کابل پیش‌نهاد می‌کند تا دراین زمینه اقدام نماید.

بحث تضمین کیفیت یکی از موارد مهم درنهادهای تحصیلات عالی کشور است. این روند زمانی موفق و تاثیر گذار است که مشکل جدی فراه راه آن وجود نداشته باشد و محصلان از کیفیت درس درنهادهای تحصیلی راضی باشند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۹ - ۱۱:۱۲
Background image

مراسم ارائه پروژه های تحقیقاتی توسط محصلین برگزار شد

 محصلین پوهنځی های فزیک و کيميا پوهنتون کابل پروژه های تحقیقاتی خود را ارائه نمودند. در این مراسم رئیس پوهنتون کابل، رؤسای پوهنځی های مختلف، استادان و محصلین حضور داشتند.

پوهنمل. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۵ - ۱۱:۴۹
Background image

ورکشاپ سه روزه راهبردهای علمی تحقیقی تکمیل گردید

ورکشاپ سه روزه علمی آموزشی (SPSS) برای استاد های پوهنتون های دولتی و خصوصی در پوهنتون کابل، توسط مرکز ظرفیت سازی مسلکی این پوهنتون سه روز قبل آغاز گردیده بود امروز با حضور داشت هئیت. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۳:۳۶
Background image

کمپاین نهال شانی در پوهنتون کابل آغاز گردید

کمپاین نهال شانی در پوهنتون کابل بتاریخ 20 حوت با غرس بیش از ۲۰۰ اصله نهال زینتی در محوطه این نهاد علمی آغاز گردید.

روند نهال شانی در پوهنتون تازه آغاز گردیده و قرار است در روزهای. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

کنفرانس تحت عنوان نزول القرآن که توسط اساتید محترم پوهنځی شرعیات ترتیب شده بود در پوهنتون کابل برگزار گردید. جزئیات بیشتر در گزارش ویدیویی!

چند قطعه عکس های زیبا از پوهنتون کابل در موسم بارانی

روز جهانی آب در پوهنتون کابل طی یک سلسله مراسم بزرگ تجلیل شد. ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

در دیدار سفارت چین در کابل از محصلین برتر پوهنتون کابل با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

پوهنتون کابل در سال ۱۴۰۲ هـ ش، به ارزش حدود ۹۰ میلیون افغانی ده ها پروژه انکشافی و توسعه را تطبیق نموده است. گزارش ویدیویی:

کار قير ریزی با سرکهای نو در داخل پوهنتون کابل آغاز گردید

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا