پوهنځی فارمسی با اداره ملی انکشاف صادرات کشمش، میوه جات، سبزیجات و نباتات طبی تفاهمنامه همکاری امضاء نمود

tariq_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۳/۹ - ۱۱:۵۶
359

پوهنځی فارمسی پوهنتون کابل به روز دوشنبه مورخ 8 جوزای سال جاری، با اداره ملی انکشاف صادرات کشمش، میوه جات، سبزیجات و نباتات طبی تفاهمنامه همکاری امضا نمود.

محترم دکتور اسامه عزیز، رییس پوهنتون کابل در محفل امضای این تفاهمنامه‌، ضمن تشکری از رهبری پوهنځی فارمسی، راجع به ابعاد و زوایای مثبت و نکات کاربردی این تفاهمنامه صحبت نموده و آنرا به سود هردو اداره خوانده و بر عملی شدن آن تاکید ورزید.

محترم سید عظیم مصطفی هاشمی، رئیس اداره ملی انکشاف صادرات کشمش، میوه جات، سبزیجات و نباتات طبی نیز امضای این تفاهمنامه را با اهمیت خوانده و از عملی کردن مواد آن اطمینان داد.

محترم پوهنوال آقا محمد ژکفر، رئیس پوهنځی فارمسی، می گوید که هدف امضای این تفاهمنامه ارتقای ظرفیت پرسونل فنی اداره ملی انکشاف صادرات کشمش، میوه جات، سبزیجات و نباتات طبی، انجام تحقیقات علمی هدفمند و مشترک، راه ‌اندازی کنفرانس‌ ها و سیمنارهای علمی مشترک، استخدام فارغان واجد شرایط پوهنځی در بست های مسلکی آن اداره می باشد. آقای ژکفر تاکید می ورزد که اصل مهم در تفاهمنامه ها تطبیق آن می باشد که جانب پوهنځی فارمسی به آن تعهد کامل دارد.

قابل یادآوری است که از زمان روکار آمدن ا.ا.ا، پوهنځی فارمسی پوهنتون کابل تفاهمنامه های متعدد کاری را با نهادهای اکادمیک و ادارات ذیربط مسلکی امضاء نموده که اکثریت آنها در ساحه عمل تطبیق گردیده است.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۲ - ۱۶:۴۲
Background image

اطلاعیه!

به تازه گی کافه تریای پوهنتون کابل جهت سهولت های بیشتر در داخل پوهنتون به فعالیت آغاز نموده است. در این کافه تریا تمام مواد خوردنی، نوشیدنی، خبازی برای تهیه نان خشک و همچنان ماشین های. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۲ - ۱۶:۱۶
Background image

سیر علمی و تحقيقی محصلين پوهنځی زراعت به ولایت نورستان

محصلین دیپارتمنت جنگل داری و منابع طبیعی پوهنځی زراعت پوهنتون کابل بخاطر آموزش های مسلکی و فراگیری بیشتری مطالب و موضوعات مرتبط به رشته جنگل داری، همراه با استادان این بخش به ولایت. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۲ - ۱۶:۱۳
Background image

پوهنځی زبان و ادبیات خارجی قهرمان مسابقات فوتبال پوهنتون کابل گردید

مرحله نهایی مسابقات فوتبال در پوهنتون کابل پایان یافت. در این مرحله، که به روز شنبه، مورخ ۱ سنبله سال جاری، با حضور مسئولین آمریت ورزشی، استادان و محصلین برگزار گردیده بود، تیم فوتبال. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

دو پایه فلتر آب آشامیدنی در لیله ذکور به بهره برداری سپرده شد

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

بخشی از سخنان وزیر محترم تحصیلات عالی شیخ ندا محمد ندیم صاحب به استادان پوهنتون کابل:

از فراغت محصلین سال ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل تجلیل صورت ګرفت

البوم تصاویر مراسم تجلیل فراغت ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا