نمایشگاه پوسترهای تحقیقاتی پوهنځی زراعت برگزار گردید

tariq_admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۱۰:۲۳
11

این نمایشگاه که به مدت دو روز ادامه دارد و در آن نتایج بیش از هشتاد سوژه تحقیقی در بخش‌های مختلف ازسوی پوهنځی زراعت به نمایش گذاشته شده است، به روز سه شنبه مورخ 8 قوس سال جاری با حضور رهبری پوهنتون کابل، معینان وزارت تحصیلات عالی، معین وزارت زراعت، مسوولین سکتور خصوصی، استادان پوهنتون، جمع کثیری از محصلین و هم‌چنان اشتراک رسانه‌ها افتتاح گردید.

ابتدا محفل با تلاوت چند از کلام الله مجید آغاز گردید و سپس سخنرانان پیرامون موضوع به صحبت پرداختند.

محترم پوهنمل صفی الله جوهر، رئیس پوهنځی زراعت حضور مهمانان را در نمایشگاه خیر مقدم گفته و روی اهمیت تحقیقات صحبت نموده و علاوه نمود که دروازه این پوهنځی به روی همه باز است و با توجه به ظرفیت علمی و مسلکی که دارد در قسمت ساختن طرح‌ها و کارهای تحقیقی در سکتور زراعت با نهادهای دولتی و خصوصی آماده هم‌کاری است.

هم‌چنان محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون کابل طی سخنرانی از حضور در این نمایشگاه و زحمات استادان و محصلین پوهنځی زراعت که به گفته وی، برای وطن حیاتی است ابراز تشکری و قدردانی نموده و گفت که افغانستان یک کشور زراعتی است و برای ترقی و پیش‌رفت این کشور باید سکتور زراعت تقویت گردد.

محترم عزیز تاکید نمود که پوهنتون کابل در قسمت کارهای تحقیقی و تربیه اشخاص مسلکی متعهد است و در این راستا پوهنځی زراعت گام‌های خوب برداشته و طرح‌های خوب برای بهبود سکتور زراعت آماده نموده است و ما دراین قسمت از هم‌کاری‌های وزارت زراعت و مالداری نیز سپاس‌گذاریم و امیدواریم که بزودی یک تفاهم‌نامه نیز با این وزارت امضا نماییم.

در این محفل محترم مولوی صدراعظم، معین مسلکی و تخنیکی وزارت زراعت نیز صحبت نمود و اطمینان داد که این وزارت در کارهای تحقیقی و عملی با پوهنځی زراعت هم‌کاری می‌نماید و آماده است ضرورت‌‎های آنان را تهیه نماید.

هم‌چنان محترم مولوی حافظ محمد حامد حسیب، معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی در این نمایشگاه گفت که در وطن امنیت برقرار شده و زمینه کارهای علمی و تحقیقی مساعد است و ما امیدواریم که در این زمینه توجه لازم صورت گیرد.

رحیم الله سمندر، رئیس اتاق صنایع و معادن به نمایندگی از سکتور خصوصی در این محفل صحبت نموده و برگزاری این نمایشگاه را کار مهم و حیاتی خواند. آقای سمندر تاکید نمود که پیشرفت در کشور بدون تحقیق امکان پذیر نیست و سکتور خصوصی آماده امضای تفاهم‌نامه هم‌کاری با پوهنځی زراعت در بخش‌ کارهای تحقیقی است.

این درحالیست که پیش از این نیز پوهنځی زراعت چندین سمینار و ورکشاپ را جهت بهبود کارهای علمی و تحقیقی و هم‌چنان آماده نمودن طرح خودکفایی در سکتور گندم، برگزار نموده است.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۴ - ۱۵:۲۵
Background image

جلسه شورای علمی پوهنتون کابل برگزار گردید

در این جلسه شورای علمی که به روز سه شنبه مورخ 4 دلو سال جاری و با حضور رئیس و معاونین پوهنتون برگزار گردید، روی گزارش تطبیق فیصله‌های قبلی این شورا، پلان استراتیژیک پوهنتون، پلان. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۳ - ۹:۱۴
Background image

طرح پروسه ساده سازی مراحل تقرر و ترفیعات اعضای کادر علمی با رهبری پوهنتون کابل شریک گردید

این طرح که ازسوی اداره اصلاحات اداری تهیه و آماده شده‌است، به روز یک‌شنبه مورخ 2 دلو سال جاری، طی جلسه‌ی در محضر رئیس، معاونین، شماری از استادان و مسوولین ریاست تقرر و ترفیعات علمی. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۹:۱۰
Background image

مسوولین اداره عالی تفتیش با رییس پوهنتون کابل دیدار نمودند

مسوولین اداره عالی تفتیش روز یک‌شنبه مورخ 25 جدی سال روان با محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون کابل دیدار نمودند. در این دیدار معاون مالی و اداری پوهنتون و هم‌چنان آمرین شعبات بخش. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

بخشی از سخنان وزیر محترم تحصیلات عالی شیخ ندا محمد ندیم صاحب به استادان پوهنتون کابل:

محفل نظر خواهی در مورد نصاب برنامه ماستری جدید التاسیس در پوهنځی علوم اجتماعی برگزار گردید

نمایشگاه پوسترهای تحقیقاتی پوهنځی زراعت پوهنتون کابل برگزار گردید

از فراغت محصلین سال ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل تجلیل صورت ګرفت

البوم تصاویر مراسم تجلیل فراغت ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا

سخنرانی محترم لطف‎ الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل