نمایشگاه دیزاین و تحقیق پوهنځی انجینیری پوهنتون کابل برگزار گردید

tariq_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۳ - ۱۶:۲۵
5412

محفل سیمنارها و نمایشگاه دیزاین و تحقیق دیپارتمنت مهندسی پوهنځی انجینیری با اشتراک رهبری پوهنتون کابل، معین علمی وزار تحصیلات عالی و شماری از روئسای این وزارت، روئسا و استادان پوهنتون کابل، نمایندگان وزارت شهرسازی و مسکن و محصلین برگزار گردید.

محترم پوهاند دکتور عبدالقیوم کریم، رئیس پوهنځی انجینری طی صحبتی ضمن خوش آمدید گویی به مهمانان، این تلاش محصلین دیپارتمنت مهندسی را ستایش نموده و آنرا در ترقی و پیشرفت کشور موثر بیان نمود.

محصلین دیپارتمنت مهندسی پوهنځی انجینیری در۴ گروپ راجع به پروژه‌ های تحقیقی شان صحبت نمودند و جزئیات ساخت و طرح شهرک های استقلال، پولیس (مجاهد) در کابل، آزادی در ارزگان و مهاجرین در پکتیا را طی پرزنتشن ارائه نمودند.

همچنان محترم استاد حامد یعقوبی، رئیس محصلان دولتی وزارت تحصیلاتی عالی ضمن تشکری از رهبری پوهنتون کابل در قسمت برگزاری این محفل، علاوه نمود که علم انجینری در پیشرفت، آبادی و خودکفایی کشور نقش مهم دارد و از محصلین خواست که در این بخش به نوآوری و تحقیق بیشتر تلاش نمایند.

قابل یادآوری است که در اخیر برنامه برای محصلین ازسوی رهبری پوهنتون کابل تصدیق نامه نیز توزیع گردید.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۸ - ۱۰:۵
Background image

بازدید محصلین پوهنځی ژورنالیزم از تلویزیون طلوع نیوز

 محصلین پوهنځی ژورنالیزم پوهنتون کابل در جریان یک سفر علمی از تلویزیون طلوع نیوز دیدن کردند.

در این سفر علمی که استادان پوهنځی ژورنالیزم نیز حضور داشتند؛ کارمندان تلویزیون طلوع نیوز در. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۸:۲۵
Background image

جلسه هماهنگی و همکاری مشترک با ریاست تحقیقات علمی وزارت معارف برگزار شد

امروز یکشنبه ( ١٣، جوزا ،١٤٠٣) محترم دوکتور اسامه عزیز رئیس پوهنتون کابل و دوکتور حامد سالاری معاون تحقیقات علمی با داکتر محمد عمر رییس تحقیقات وزارت معارف در دفتر ریاستپوهنتون کابل. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۴:۶
Background image

جلسه شورای علمی پوهنتون کابل برگزار گردید

امروز سه شنبه ٢٢ جوزای سال ١٤٠٣ ه.ش ، جلسه شورای علمی پوهنتون کابل به رهبری دوکتور اسامه عزیز رییس پوهنتون کابل تشکیل گردید.

 در این نشست، در مورد ترفیعات علمی استادان پوهنتون کابل و. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

ورکشاپ سه روزه برای محصلین دیپارتمنت تیاتر پوهنځی هنرهای زیبا توسط استاد (Dr. Edmund Chow) ایدمند چاو مهمان کشور سنگاپور پایان یافت.

سیستم تصفیه آب بعد از ۳۰ سال وقفه دوباره برای آبیاری فضای سبز محیط پوهنتون کابل فعال و مورد استفاده قرار گرفت. گزارش کامل در راپور ویدیویی تهیه شده توسط آمریت نشرات پوهنتون کابل.

یک لابراتوار کامپیوتری مجهز برای دیپارتمنت انگلیسی پوهنځی زبان ها و ادبیات خارجی پوهنتون کابل ساخته شده است که استادان تحقیقات علمی خود را در آن انجام می دهند و دانشجویان نیز در بخش های مختلف از آن استفاده می کنند.

چه باید کرد؟ تحت عنوان (چه باید کرد؟) تمثیل هنری در رابطه با حفاظت از محیط زیست ارائه شد. از سوی محصلین دیپارتمنت تیاتر پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل به راهنمایی استادان تحت عنوان، چه باید کرد؟ تمثیل هنری از آگاهی عمومی در رابطه با حفاظت از محیط زیست

پوهنځی تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی پوهنتون کابل که در ساحه مکرویان_یکه توت قرار دارد، شما می‌تواند از فعالیت‌های علمی، اداری و تدریسی شان در این گذارش ويديويی معلومات حاصل نمایید!

کنفرانس تحت عنوان نزول القرآن که توسط اساتید محترم پوهنځی شرعیات ترتیب شده بود در پوهنتون کابل برگزار گردید. جزئیات بیشتر در گزارش ویدیویی!

چند قطعه عکس های زیبا از پوهنتون کابل در موسم بارانی

روز جهانی آب در پوهنتون کابل طی یک سلسله مراسم بزرگ تجلیل شد. ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

در دیدار سفارت چین در کابل از محصلین برتر پوهنتون کابل با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

پوهنتون کابل در سال ۱۴۰۲ هـ ش، به ارزش حدود ۹۰ میلیون افغانی ده ها پروژه انکشافی و توسعه را تطبیق نموده است. گزارش ویدیویی:

کار قير ریزی با سرکهای نو در داخل پوهنتون کابل آغاز گردید

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید