محفل تعارفی نخستین کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان دایر گردید

tariq_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۹ - ۱۶:۳۷
359

به روز یکشنبه، مورخ ۹ میزان سال جاری، دومین محفل تعارفی در مورد نخستین کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان در بخش زراعت که قرار است در آخر سال جاری به ابتکار پوهنځی زراعت پوهنتون کابل برگزار گردد، با حضور رسانه ها دایر گردید.

هدف این نشست معرفی جزئیات و آمادگی ها برای برگزاری کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان در بخش زراعت است.

محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهتون کابل حضور مهمانان در این نشست را خوش آمدید گفته و در مورد فکتورهای ترقی و پیشرفت یک جامعه صحبت نموده و یادآور گردید که توجه نظام بویژه وزارت تحصیلات عالی در کارهای علمی و تحقیقی افزایش یافته است.

محترم دکتور لطف الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی، کنفرانس بین المللی انقلاب سبز را در تاریخ تحصیلات عالی کشور اولین و نمونه خواند و بر آمادگی ها روی آن تاکید کرد.

محترم مولوی صدراعظم، معین مسلکی وزارت زراعت طی صحبتی از همکاری این وزارت برای این کنفرانس اطمینان داد.

همچنان محترم داکتر فاروق اعظم مشاور ارشد وزارت انرژی و آب در مورد خودکفایی، امنیت غذایی و جلوگیری از هدر رفتن آبهای کشور صحبت نموده و خواهان حمایت کشاورزان گردید.

محترم مولوی حافظ محمد حامد حسیب، معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی، این کنفرانس را در شرایط کنونی با اهمیت و ضروری خواند و بر کار بیشتر روی آن تاکید کرد.

در این محفل محترم پوهنمل صفی الله جوهر، رئیس پوهنځی زراعت، محورهای کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان در بخش زراعت را برای اشتراک کنندگان تشریح و معرفی نمود.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۳ - ۱۶:۱۴
Background image

دومین برنامه علمی رقابتی ارایه پوسترهای تحقیقی محصلین پوهنځی فارمسی برگزار گردید

این برنامه که به اشتراک معاون علمی پوهنتون کابل، رئیس، استادان و محصلین پوهنځی فارمسی برگزار گردیده بود، در ابتدا بعد از تلاوت آیاتی چند از قرآن پاک، محترم پوهنوال آقامحمد ژکفر رئیس. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۴:۵۳
Background image

محفل خوش آمدید محصلان جدیدالشمول در پوهنځی فارمسی برگزار گردید

در این محفل که به تاریخ 7 قوس در پوهنځی فارمسی برگزار گردید، در ابتدا محترم پوهنوال آقامحمد ژکفر، رئیس پوهنځی ضمن خوش آمدید به محصلان جدیدالشمول، در مورد ارزش های پوهنځی و پوهنتون صحبت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۱۴:۳۹
Background image

ارائه درس دینی برای محصلین ازسوی رئیس عمومی اداره امور

به روز پنج شنبه، مورخ ۹ قوس سال جاری، برای محصلین صنف اول پوهنځی های اقتصاد، انجینری، زبان و ادبیات خارجی و زبان و ادبیات پوهنتون کابل درس دینی راجع به عقیده اسلامی ازسوی محترم شیخ. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

در جریان کارهای باز سازی پوهنتون کابل، این بار انکشاف سرک ارتباطی وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون کابل آغاز شده است.

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا