محفل تعارفی نخستین کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان دایر گردید

tariq_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۹ - ۱۶:۳۷
359

به روز یکشنبه، مورخ ۹ میزان سال جاری، دومین محفل تعارفی در مورد نخستین کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان در بخش زراعت که قرار است در آخر سال جاری به ابتکار پوهنځی زراعت پوهنتون کابل برگزار گردد، با حضور رسانه ها دایر گردید.

هدف این نشست معرفی جزئیات و آمادگی ها برای برگزاری کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان در بخش زراعت است.

محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهتون کابل حضور مهمانان در این نشست را خوش آمدید گفته و در مورد فکتورهای ترقی و پیشرفت یک جامعه صحبت نموده و یادآور گردید که توجه نظام بویژه وزارت تحصیلات عالی در کارهای علمی و تحقیقی افزایش یافته است.

محترم دکتور لطف الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی، کنفرانس بین المللی انقلاب سبز را در تاریخ تحصیلات عالی کشور اولین و نمونه خواند و بر آمادگی ها روی آن تاکید کرد.

محترم مولوی صدراعظم، معین مسلکی وزارت زراعت طی صحبتی از همکاری این وزارت برای این کنفرانس اطمینان داد.

همچنان محترم داکتر فاروق اعظم مشاور ارشد وزارت انرژی و آب در مورد خودکفایی، امنیت غذایی و جلوگیری از هدر رفتن آبهای کشور صحبت نموده و خواهان حمایت کشاورزان گردید.

محترم مولوی حافظ محمد حامد حسیب، معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی، این کنفرانس را در شرایط کنونی با اهمیت و ضروری خواند و بر کار بیشتر روی آن تاکید کرد.

در این محفل محترم پوهنمل صفی الله جوهر، رئیس پوهنځی زراعت، محورهای کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان در بخش زراعت را برای اشتراک کنندگان تشریح و معرفی نمود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۹ - ۱۱:۱۲
Background image

مراسم ارائه پروژه های تحقیقاتی توسط محصلین برگزار شد

 محصلین پوهنځی های فزیک و کيميا پوهنتون کابل پروژه های تحقیقاتی خود را ارائه نمودند. در این مراسم رئیس پوهنتون کابل، رؤسای پوهنځی های مختلف، استادان و محصلین حضور داشتند.

پوهنمل. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۵ - ۱۱:۴۹
Background image

ورکشاپ سه روزه راهبردهای علمی تحقیقی تکمیل گردید

ورکشاپ سه روزه علمی آموزشی (SPSS) برای استاد های پوهنتون های دولتی و خصوصی در پوهنتون کابل، توسط مرکز ظرفیت سازی مسلکی این پوهنتون سه روز قبل آغاز گردیده بود امروز با حضور داشت هئیت. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۳:۳۶
Background image

کمپاین نهال شانی در پوهنتون کابل آغاز گردید

کمپاین نهال شانی در پوهنتون کابل بتاریخ 20 حوت با غرس بیش از ۲۰۰ اصله نهال زینتی در محوطه این نهاد علمی آغاز گردید.

روند نهال شانی در پوهنتون تازه آغاز گردیده و قرار است در روزهای. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

کنفرانس تحت عنوان نزول القرآن که توسط اساتید محترم پوهنځی شرعیات ترتیب شده بود در پوهنتون کابل برگزار گردید. جزئیات بیشتر در گزارش ویدیویی!

چند قطعه عکس های زیبا از پوهنتون کابل در موسم بارانی

روز جهانی آب در پوهنتون کابل طی یک سلسله مراسم بزرگ تجلیل شد. ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

در دیدار سفارت چین در کابل از محصلین برتر پوهنتون کابل با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

پوهنتون کابل در سال ۱۴۰۲ هـ ش، به ارزش حدود ۹۰ میلیون افغانی ده ها پروژه انکشافی و توسعه را تطبیق نموده است. گزارش ویدیویی:

کار قير ریزی با سرکهای نو در داخل پوهنتون کابل آغاز گردید

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا