مجتمع آموزشی و ادیتوریم پوهنتون کابل افتتاح گردید

Anonymous (not verified)
یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۹ - ۱۶:۱۱
pic6

ساختمان مجتمع آموزشی و ادیتوریم پوهنتون کابل که از سوی کشور چین ساخته شده‌است با حضورسرپرست وزارت تحصیلات عالی، رئیس پوهنتون کابل، سفیر چین و اشتراک استادان و محصلین پوهنتون افتتاح گردید.

در آغاز محترم دکتور اسامه عزیز رئیس پوهنتون کابل از حضور مهمانان در این محفل تشکری نموده و گفت که چین با پوهنتون کابل از گذشته همکاری داشته و چند ساختمان دیگر نیز اعمار نموده و این ساختمان با استندردهای جدید ساخته شده و در سطح کشور بی مانند می ‌باشد و امیدواریم که  ‌همکاری ‌های چین با پوهنتون کابل ادامه یابد و از خداوند طلب توفیق داریم که در کنار آبادی مادی، در راستای آبادی معنوی این بنیاد بزرگ اکادمیک کشور نیز پیشرفت کنیم.

محترم الحاج شیخ عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی نیز در این محفل ضمن صحبت پیرامون دوستی میان افغانستان و چین، گفت که کشور ما در شرایط دشوار قرار دارد و بعضی کشورها می ‌خواهند نظام تحصیلات عالی آن نابود شود، امیدوارهستیم که کشور دوست چین در این شرایط ما را کمک نماید تا روی پای خود ایستاد شویم.

هم‌چنان وانگ یو سفیر چین در کابل، در این محفل صحبت نموده و راجع به کمک‌های این کشور با افغانستان معلومات داده و علاوه نمود که این ساختمان و ساختمان‌های دیگر نمونه کمکهای چین در بخش تحصیلات عالی می ‌باشد که با استندردهای معیاری ساخته شده‌ و اطمینان می ‌دهیم در آینده نیز این کمک‌ها با بخش تحصیلات عالی از جمله پوهنتون کابل ادامه خواهد یافت.

قابل یادآوری است که این مجتمع آموزشی دارای تعمیر تدریسی چهل اتاقه و دو تالار متوسط و یک تالار بزرگ با ظرفیت 1500 نفری است که از سوی شرکت چینایی MCC19 به مدت پنج سال و با معیارهای بلند انجینیری ساخته شده و دارای سیستم‌های منظم تهویه، بهداشت و تخنیک می‌باشد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۴:۵۳
Background image

محفل خوش آمدید محصلان جدیدالشمول در پوهنځی فارمسی برگزار گردید

در این محفل که به تاریخ 7 قوس در پوهنځی فارمسی برگزار گردید، در ابتدا محترم پوهنوال آقامحمد ژکفر، رئیس پوهنځی ضمن خوش آمدید به محصلان جدیدالشمول، در مورد ارزش های پوهنځی و پوهنتون صحبت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۱۴:۳۹
Background image

ارائه درس دینی برای محصلین ازسوی رئیس عمومی اداره امور

به روز پنج شنبه، مورخ ۹ قوس سال جاری، برای محصلین صنف اول پوهنځی های اقتصاد، انجینری، زبان و ادبیات خارجی و زبان و ادبیات پوهنتون کابل درس دینی راجع به عقیده اسلامی ازسوی محترم شیخ. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۱۴:۳۳
Background image

پوهنتون کابل وسایل و تجهیزات استدیو ژورناليزم را برای پوهنتون البیرونی کمک نمود

پوهنځی ارتباطات و ژورنالیزم پوهنتون کابل ۱۲۸ قلم وسایل و تجهیزات استدیو را به روز پنج شنبه، مورخ ۹ قوس سال جاری، برای پوهنتون البیرونی کمک نمود.

این وسایل و تجهیزات شامل کامره های. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا