مجتمع آموزشی و ادیتوریم پوهنتون کابل افتتاح گردید

website admin
Sun, Jul 31 2022 4:11 PM
pic6

ساختمان مجتمع آموزشی و ادیتوریم پوهنتون کابل که از سوی کشور چین ساخته شده‌است با حضورسرپرست وزارت تحصیلات عالی، رئیس پوهنتون کابل، سفیر چین و اشتراک استادان و محصلین پوهنتون افتتاح گردید.

در آغاز محترم دکتور اسامه عزیز رئیس پوهنتون کابل از حضور مهمانان در این محفل تشکری نموده و گفت که چین با پوهنتون کابل از گذشته همکاری داشته و چند ساختمان دیگر نیز اعمار نموده و این ساختمان با استندردهای جدید ساخته شده و در سطح کشور بی مانند می ‌باشد و امیدواریم که  ‌همکاری ‌های چین با پوهنتون کابل ادامه یابد و از خداوند طلب توفیق داریم که در کنار آبادی مادی، در راستای آبادی معنوی این بنیاد بزرگ اکادمیک کشور نیز پیشرفت کنیم.

محترم الحاج شیخ عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی نیز در این محفل ضمن صحبت پیرامون دوستی میان افغانستان و چین، گفت که کشور ما در شرایط دشوار قرار دارد و بعضی کشورها می ‌خواهند نظام تحصیلات عالی آن نابود شود، امیدوارهستیم که کشور دوست چین در این شرایط ما را کمک نماید تا روی پای خود ایستاد شویم.

هم‌چنان وانگ یو سفیر چین در کابل، در این محفل صحبت نموده و راجع به کمک‌های این کشور با افغانستان معلومات داده و علاوه نمود که این ساختمان و ساختمان‌های دیگر نمونه کمکهای چین در بخش تحصیلات عالی می ‌باشد که با استندردهای معیاری ساخته شده‌ و اطمینان می ‌دهیم در آینده نیز این کمک‌ها با بخش تحصیلات عالی از جمله پوهنتون کابل ادامه خواهد یافت.

قابل یادآوری است که این مجتمع آموزشی دارای تعمیر تدریسی چهل اتاقه و دو تالار متوسط و یک تالار بزرگ با ظرفیت 1500 نفری است که از سوی شرکت چینایی MCC19 به مدت پنج سال و با معیارهای بلند انجینیری ساخته شده و دارای سیستم‌های منظم تهویه، بهداشت و تخنیک می‌باشد.

تازه ترین اخبار

Thu, Aug 18 2022 9:28 AM
Background image

پوهنځی علوم وترنری ورکشاپ روش‌ های موثر مبارزه با مقاومت میکروبی را دایر نمود

این ورکشاپ در تالار کنفرانس‌های ریاست صحت حیوانی وزارت زراعت و با همکاری این ریاست و همچنان سازمان صحی جهان و وزارت صحت عامه برای داکتران وترنر، فارمداران مرغ، گاو، ماهی و مالکین شرکت. . .

Wed, Aug 17 2022 9:10 AM
Background image

گفتمان تهیه مسکن ارزان و مقاوم در مقابل زلزله در پوهنتون کابل تدویر یافت

درین گفتمان که ازسوی پوهنځی انجینیری برگزار گردیده بود، محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون کابل، از برگزاری این محفل در پوهنتون اظهار خوشحالی نموده و گفت که این مساله ضرورت کشور است و. . .

Sun, Aug 14 2022 11:51 AM
Background image

دیدار معاون علمی پوهنتون کابل از جریان امتحانات برنامه‌ های ماستری

محترم پوهاند محمد شفیع شریفی معاون امور عملی پوهنتون کابل و محترم دکتور یارزمان منگل آمر برنامه ‌های فوق لیسانس این پوهنتون از جریان امتحانات برنامه ‎های ماستری دیدن نمودند. امتحانات. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

سخنرانی محترم پوهنمل دوکتور محمود آریوبی، رئیس پوهنځی هنرهای زیبا در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل

سخنرانی محترم لطف‎ الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل

کنفرانس علمی و تحقیقی تحت عنوان مطالعه و مدیریت آب های افغانستان به پیشواز افتتاح بند کمال خان

آغاز کمپاین نهال‌شانی در پوهنتون کابل

ویدو همدلی دانشجویان شبکه پوهنتون های راه ابریشم با دوستان خود در پوهنتون کابل