مجتمع آموزشی و ادیتوریم پوهنتون کابل افتتاح گردید

Anonymous (not verified)
یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۹ - ۱۶:۱۱
pic6

ساختمان مجتمع آموزشی و ادیتوریم پوهنتون کابل که از سوی کشور چین ساخته شده‌است با حضورسرپرست وزارت تحصیلات عالی، رئیس پوهنتون کابل، سفیر چین و اشتراک استادان و محصلین پوهنتون افتتاح گردید.

در آغاز محترم دکتور اسامه عزیز رئیس پوهنتون کابل از حضور مهمانان در این محفل تشکری نموده و گفت که چین با پوهنتون کابل از گذشته همکاری داشته و چند ساختمان دیگر نیز اعمار نموده و این ساختمان با استندردهای جدید ساخته شده و در سطح کشور بی مانند می ‌باشد و امیدواریم که  ‌همکاری ‌های چین با پوهنتون کابل ادامه یابد و از خداوند طلب توفیق داریم که در کنار آبادی مادی، در راستای آبادی معنوی این بنیاد بزرگ اکادمیک کشور نیز پیشرفت کنیم.

محترم الحاج شیخ عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی نیز در این محفل ضمن صحبت پیرامون دوستی میان افغانستان و چین، گفت که کشور ما در شرایط دشوار قرار دارد و بعضی کشورها می ‌خواهند نظام تحصیلات عالی آن نابود شود، امیدوارهستیم که کشور دوست چین در این شرایط ما را کمک نماید تا روی پای خود ایستاد شویم.

هم‌چنان وانگ یو سفیر چین در کابل، در این محفل صحبت نموده و راجع به کمک‌های این کشور با افغانستان معلومات داده و علاوه نمود که این ساختمان و ساختمان‌های دیگر نمونه کمکهای چین در بخش تحصیلات عالی می ‌باشد که با استندردهای معیاری ساخته شده‌ و اطمینان می ‌دهیم در آینده نیز این کمک‌ها با بخش تحصیلات عالی از جمله پوهنتون کابل ادامه خواهد یافت.

قابل یادآوری است که این مجتمع آموزشی دارای تعمیر تدریسی چهل اتاقه و دو تالار متوسط و یک تالار بزرگ با ظرفیت 1500 نفری است که از سوی شرکت چینایی MCC19 به مدت پنج سال و با معیارهای بلند انجینیری ساخته شده و دارای سیستم‌های منظم تهویه، بهداشت و تخنیک می‌باشد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۹ - ۱۱:۱۲
Background image

مراسم ارائه پروژه های تحقیقاتی توسط محصلین برگزار شد

 محصلین پوهنځی های فزیک و کيميا پوهنتون کابل پروژه های تحقیقاتی خود را ارائه نمودند. در این مراسم رئیس پوهنتون کابل، رؤسای پوهنځی های مختلف، استادان و محصلین حضور داشتند.

پوهنمل. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۵ - ۱۱:۴۹
Background image

ورکشاپ سه روزه راهبردهای علمی تحقیقی تکمیل گردید

ورکشاپ سه روزه علمی آموزشی (SPSS) برای استاد های پوهنتون های دولتی و خصوصی در پوهنتون کابل، توسط مرکز ظرفیت سازی مسلکی این پوهنتون سه روز قبل آغاز گردیده بود امروز با حضور داشت هئیت. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۳:۳۶
Background image

کمپاین نهال شانی در پوهنتون کابل آغاز گردید

کمپاین نهال شانی در پوهنتون کابل بتاریخ 20 حوت با غرس بیش از ۲۰۰ اصله نهال زینتی در محوطه این نهاد علمی آغاز گردید.

روند نهال شانی در پوهنتون تازه آغاز گردیده و قرار است در روزهای. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

کنفرانس تحت عنوان نزول القرآن که توسط اساتید محترم پوهنځی شرعیات ترتیب شده بود در پوهنتون کابل برگزار گردید. جزئیات بیشتر در گزارش ویدیویی!

چند قطعه عکس های زیبا از پوهنتون کابل در موسم بارانی

روز جهانی آب در پوهنتون کابل طی یک سلسله مراسم بزرگ تجلیل شد. ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

در دیدار سفارت چین در کابل از محصلین برتر پوهنتون کابل با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

پوهنتون کابل در سال ۱۴۰۲ هـ ش، به ارزش حدود ۹۰ میلیون افغانی ده ها پروژه انکشافی و توسعه را تطبیق نموده است. گزارش ویدیویی:

کار قير ریزی با سرکهای نو در داخل پوهنتون کابل آغاز گردید

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا