مجتمع آموزشی و ادیتوریم پوهنتون کابل افتتاح گردید

Anonymous (not verified)
یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۹ - ۱۶:۱۱
pic6

ساختمان مجتمع آموزشی و ادیتوریم پوهنتون کابل که از سوی کشور چین ساخته شده‌است با حضورسرپرست وزارت تحصیلات عالی، رئیس پوهنتون کابل، سفیر چین و اشتراک استادان و محصلین پوهنتون افتتاح گردید.

در آغاز محترم دکتور اسامه عزیز رئیس پوهنتون کابل از حضور مهمانان در این محفل تشکری نموده و گفت که چین با پوهنتون کابل از گذشته همکاری داشته و چند ساختمان دیگر نیز اعمار نموده و این ساختمان با استندردهای جدید ساخته شده و در سطح کشور بی مانند می ‌باشد و امیدواریم که  ‌همکاری ‌های چین با پوهنتون کابل ادامه یابد و از خداوند طلب توفیق داریم که در کنار آبادی مادی، در راستای آبادی معنوی این بنیاد بزرگ اکادمیک کشور نیز پیشرفت کنیم.

محترم الحاج شیخ عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی نیز در این محفل ضمن صحبت پیرامون دوستی میان افغانستان و چین، گفت که کشور ما در شرایط دشوار قرار دارد و بعضی کشورها می ‌خواهند نظام تحصیلات عالی آن نابود شود، امیدوارهستیم که کشور دوست چین در این شرایط ما را کمک نماید تا روی پای خود ایستاد شویم.

هم‌چنان وانگ یو سفیر چین در کابل، در این محفل صحبت نموده و راجع به کمک‌های این کشور با افغانستان معلومات داده و علاوه نمود که این ساختمان و ساختمان‌های دیگر نمونه کمکهای چین در بخش تحصیلات عالی می ‌باشد که با استندردهای معیاری ساخته شده‌ و اطمینان می ‌دهیم در آینده نیز این کمک‌ها با بخش تحصیلات عالی از جمله پوهنتون کابل ادامه خواهد یافت.

قابل یادآوری است که این مجتمع آموزشی دارای تعمیر تدریسی چهل اتاقه و دو تالار متوسط و یک تالار بزرگ با ظرفیت 1500 نفری است که از سوی شرکت چینایی MCC19 به مدت پنج سال و با معیارهای بلند انجینیری ساخته شده و دارای سیستم‌های منظم تهویه، بهداشت و تخنیک می‌باشد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۱۰:۲۳
Background image

نمایشگاه پوسترهای تحقیقاتی پوهنځی زراعت برگزار گردید

این نمایشگاه که به مدت دو روز ادامه دارد و در آن نتایج بیش از هشتاد سوژه تحقیقی در بخش‌های مختلف ازسوی پوهنځی زراعت به نمایش گذاشته شده است، به روز سه شنبه مورخ 8 قوس سال جاری با حضور. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۹/۶ - ۱۴:۴۱
Background image

رئیس موسسه تیکا از پوهنځی کیمیا دیدن نمود

محترم ذهتوچال، رئیس موسسه تیکا در کابل به روز یک‌شنبه مورخ 6 قوس سال جاری از پوهنځی کیمیای پوهنتون کابل دیدن کرده و با محترم پوهاند محمد شفیع شریفی معاون امور علمی پوهنتون، رئیس و. . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۵ - ۱۵:۶
Background image

رئیس عمومی موسسه (Pinacle Teaching Solutions) با رئیس پوهنتون کابل ملاقات نمود

تیم دویس (Tim Davis) رئیس عمومی موسسه (Pinacle Teaching Solutions) و هیات همراهش به روز شنبه مورخ 5 قوس سال جاری طی دیدار از پوهنتون کابل، با محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون ملاقات. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا

سخنرانی محترم لطف‎ الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل

کنفرانس علمی و تحقیقی تحت عنوان مطالعه و مدیریت آب های افغانستان به پیشواز افتتاح بند کمال خان

آغاز کمپاین نهال‌شانی در پوهنتون کابل

ویدو همدلی دانشجویان شبکه پوهنتون های راه ابریشم با دوستان خود در پوهنتون کابل