لایحه وظایف

اجرای وظایف رییس پوهنتون در غیاب آن؛

اجراآت اصولی و اکادمیک در رابطه به استخدام کادرهای علمی قراردادی طبق نیازمندی پوهنځی‌ها؛

طرح و تطبیق پلان‌ها و برنامه‌های تحقیقات علمی در پوهنتون؛

رهبری و نظارت از امور نشراتی و مجلۀ علمی تحقیقی پوهنتون؛

طرح پلان کار شورای علمی پوهنتون و ارایۀ آن در اولین جلسۀ شورای علمی در آغاز هر سال به منظور تصویب و تطبیق آن؛

بررسی و ارزیابی مقرره‌ها،

لایحه‌ها و طرزالعمل‌های بخش اکادمیک پوهنتون و در صورت ضرورت ارایۀ طرح تعدیل و پیشنهاد آن به مراجع بالا؛

ارزیابی نصاب درسی و طرح پیشنهاد جهت عیار نمودن آن با ایجابات زمان و معیارهای بین المللی؛

فراهم نمودن امکانات لازم برای اجرای کارهای عملی- ساحوی محصلان و سایر وظایفی که مطابق قانون به معاون علمی تعلق می‌گیرند.

تمام برنامه‌های علمی پوهنتون کابل از نظر تشکیلاتی تحت مدیریت معاونیت علمی قرار دارد. برعلاوۀ برنامه‌های علمی که شامل برنامه‌های داکتری، برنامه‌های ماستری و برنامه‌های لیسانس می‌شود، تعدادی از آمریت‌ها نیز تحت ادارۀ معاونیت علمی است. البته در پوهنځی‌ها در سه سطح داکتری، ماستری و لیسانس فعالیت‌های علمی خویش را به پیش می‌برند که برنامه‌های داکتری، ماستری و لیسانس در چوکات پوهنځی مربوط معرفی شده است. در این بخش تمام آمریت‌هایی که تحت کنترول معاونیت علمی قرار دارند، ارائه می‌شود.

گالری رسانه

ورکشاپ سه روزه برای محصلین دیپارتمنت تیاتر پوهنځی هنرهای زیبا توسط استاد (Dr. Edmund Chow) ایدمند چاو مهمان کشور سنگاپور پایان یافت.

سیستم تصفیه آب بعد از ۳۰ سال وقفه دوباره برای آبیاری فضای سبز محیط پوهنتون کابل فعال و مورد استفاده قرار گرفت. گزارش کامل در راپور ویدیویی تهیه شده توسط آمریت نشرات پوهنتون کابل.

یک لابراتوار کامپیوتری مجهز برای دیپارتمنت انگلیسی پوهنځی زبان ها و ادبیات خارجی پوهنتون کابل ساخته شده است که استادان تحقیقات علمی خود را در آن انجام می دهند و دانشجویان نیز در بخش های مختلف از آن استفاده می کنند.

چه باید کرد؟ تحت عنوان (چه باید کرد؟) تمثیل هنری در رابطه با حفاظت از محیط زیست ارائه شد. از سوی محصلین دیپارتمنت تیاتر پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل به راهنمایی استادان تحت عنوان، چه باید کرد؟ تمثیل هنری از آگاهی عمومی در رابطه با حفاظت از محیط زیست

پوهنځی تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی پوهنتون کابل که در ساحه مکرویان_یکه توت قرار دارد، شما می‌تواند از فعالیت‌های علمی، اداری و تدریسی شان در این گذارش ويديويی معلومات حاصل نمایید!

کنفرانس تحت عنوان نزول القرآن که توسط اساتید محترم پوهنځی شرعیات ترتیب شده بود در پوهنتون کابل برگزار گردید. جزئیات بیشتر در گزارش ویدیویی!

چند قطعه عکس های زیبا از پوهنتون کابل در موسم بارانی

روز جهانی آب در پوهنتون کابل طی یک سلسله مراسم بزرگ تجلیل شد. ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

در دیدار سفارت چین در کابل از محصلین برتر پوهنتون کابل با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

پوهنتون کابل در سال ۱۴۰۲ هـ ش، به ارزش حدود ۹۰ میلیون افغانی ده ها پروژه انکشافی و توسعه را تطبیق نموده است. گزارش ویدیویی:

کار قير ریزی با سرکهای نو در داخل پوهنتون کابل آغاز گردید

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید