سفیر کشور شاهی ناروی با رئيس پوهنتون کابل ملاقات نمود

Abdul Hai Alamyar
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۶:۴۹
ku

آقای اولی اندریس لیندیمن سفیر کشور شاهی ناروی مقیم کابل و هیئت همراه ایشان با پوهاند دکتور محمد عثمان بابری رئیس پوهنتون کابل دیدار و دوطرف روی موضوعات مورد نظر گفتگو نمودند.

در این دیدار که ساعت ۱۲:۳۰ ظهر روز سه‌شنبه در دفتر ریاست پوهنتون کابل انجام یافت ابتدا آقای لیندیمن سفیر کشور ناوری مقیم کابل صحبت نموده ضمن اظهار خرسندی از فراهم شدن زمینه‌ی این ملاقات، روی خلاصه‌ای از روند همکاری‌های کشور ناروی در بخش‌های بازسازی افغانستان، برنامه‌های علمی- فرهنگی سفارت ناروی مقیم کابل، چگونگی ایجاد و تقویت همکاری‌های علمی میان پوهنتون کابل و نهادهای اکادمیک کشور ناروی و اظهار تأسف و ابراز همدردی بابت وقوع حادثه دوازدهم عقرب پوهنتون کابل صحبت نموده و به ایجاد روابط بیشتر همکاری میان پوهنتون کابل و نهادهای علمی این کشور و چگونگی تقویت آن تأکید ورزید.

سپس، پوهاند دکتور محمد عثمان بابری ضمن اظهار خرسندی از این ملاقات، حضور هیئت این سفارت را در پوهنتون کابل خوش آمدید گفته و مرتبط با صحبت‌های آقای لیندیمن از همکاری‌ها و برنامه‌های گوناگون کشور ناروی در بخش‌های گوناگون به ویژه بخش‌های علمی فرهنگی افغانستان ابراز سپاس و قدردانی نموده همچنان به ایجاد و تقویب همکاری‌های علمی میان پوهنتون کابل و نهادهای اکادمیک کشور ناروی تأکید ورزید. آقای بابری در ادامه از برنامه‌های جدید پوهنتون کابل منجمله پلان تغییر پوهنتون کابل یادآوری نموده گفت: ایجاد و گسترش روابط همکاری‌های علمی با نهادهای خارجی یکی از بخش‌های اساسی این پلان بوده و بر اساس آن از جانب پوهنتون کابل به ایجاد هرنوع رابطه همکاری با نهادهای علمی کشور ناروی اعلام آمادگی نمود که در ختم نتیجه بر آن شد تا دو طرف روی چگونگی ایجاد این همکاری‌ها تلاش ورزیده و آنرا به منصه عمل برسانند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۶:۳۶
Background image

شورای فارغان پوهنتون کابل ایجاد و از مسئولان قبلی اتحادیه محصلان پوهنتون تقدیر گردید

اتحادیه محصلان پوهنتون کابل به روز پنج‌شنبه مؤرخ ۲۵ جدی سال جاری طی یک مراسم که با حضور معاون امور محصلان پوهنتون کابل، استادان، محصلان و اعضای این اتحادیه در تالار همایش‌های پوهنځی. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۹:۵۸
Background image

تفاهم‌نامه همکاری میان پوهنتون کابل و پوهنتون تابش به امضاء رسید

تفاهم‌نامه همکاری میان پوهنتون کابل و پوهنتون تابش به روز چهارشنبه مؤرخ ۲۴ جدی سال جاری به هدف فراهم آوری زمینه‌های همکاری میان هردو پوهنتون جهت ارتقای ظرفیت‌های موجود در این دو نهاد و. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۶:۵۴
Background image

جلسه نوبتی شورای علمی پوهنتون کابل تدویر یافت

جلسه نوبتی شورای علمی پوهنتون کابل جهت بحث روی موضوعات مختلف مرتبط با امور علمی و اکادمیک این نهاد به روز سه شنبه مؤرخ ۱۶ جدی سال جاری در تالار جلسات شورای علمی پوهنتون با حضور اعضای. . .

برگشت به اخبار