جلسه شورای علمی پوهنتون کابل با حضور سرپرست وزارت تحصیلات عالی برگزار گردید

tariq_admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۹:۵۵
59

محترم شیخ مولوی نداء محمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی و هیات همراه‌اش به روز سه‌شنبه مورخ 20 جدی سال جاری طی دیدار از پوهنتون کابل و با حضور در دفتر ریاست پوهنتون، در جلسه شورای علمی نیز اشتراک نمود.

در این جلسه شورای علمی محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون کابل روی فعالیت‌ها، دستاوردها، برنامه‌ها و دیگر مسایل مهم علمی و اکادمیک پوهنتون طی یک و نیم سال گذشته صحبت نموده و از رهبری وزارت تحصیلات عالی خواست که در بخشهای تحقیقات علمی، استقلالیت مالی و اداری، تمویل و تجهیز لابراتوارها، ازدیاد بست‌های اداری و خدماتی و موارد مورد نیاز دیگر در پوهنتون کابل، توجه لازم صورت گیرد.

هم‌چنان در این جلسه محترم شیخ مولوی نداء محمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن خرسندی از حضور در شورای علمی پوهنتون کابل، تاکید نمود که نظام در قسمت انکشاف و ارتقای میدان تحصیلی کشور، از جمله علوم معاصر متعهد است و در این راستا از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نخواهد ورزید.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی، علاوه بر اعلام حمایت از خواست‌های رهبری پوهنتون کابل، وعده نمود که در این زمینه با بخش‌ها و جهات مرتبط نظام صحبت می‌نماید تا زمینه عملی شدن آن‌ها در آینده فراهم گردد.

در این جلسه شورای علمی محترم پوهنوال گل محمد باسل، رئیس پوهنځی زبان و ادبیات خارجی به نمایندگی از اعضای شورای علمی صحبت نموده و از حضور سرپرست وزارت تحصیلات عالی در این شورا ابراز قدردانی و سپاس گذاری نمود.

پس از ختم جلسه شورای علمی، محترم شیخ مولوی نداء محمد ندیم و هیات همراه‎اش از پوهنځی‌ها، لابراتوارها و بخش‎های مختلف پوهنتون کابل نیز دیدن نمود.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۴:۱۶
Background image

رییس جدید پوهنځی شرعیات معرفی گردید

به اساس پیشنهاد وزارت تحصیلات عالی و منظوری مقام ریاست الوزراء ا.ا.ا، محترم شیخ مولوی عبدالمعید ابوالجراد، به حیث رییس جدید پوهنځی شرعیات پوهنتون کابل معرفی گردید.

در محفل معرفی رئیس. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۵:۱۲
Background image

ورکشاپ آموزشی رهبری پېشرفته اکادمیک در پوهنتون کابل پایان یافت

ورکشاپ آموزشی رهبری پېشرفته اکادمیک در پوهنتون کابل روز پنج‌شنبه مورخ 13 دلو خاتمه یافت. در محفل ختم این ورکشاپ، محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون و هم‎چنان محترم پوهاند محمد شفیع. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۳:۵۳
Background image

از سالگرد شهادت احمد وحید مژده تجلیل صورت گرفت

طی محفل در پوهنتون کابل که ازسوی رادیوتلویزیون ملی راه‌اندازی گردیده بود، از چهارمین سالگرد شهادت احمد وحید مژده، تحلیل گر و دیپلمات سابق کشور گرامی‌داشت بعمل آمد.

در این محفل محترم. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

بخشی از سخنان وزیر محترم تحصیلات عالی شیخ ندا محمد ندیم صاحب به استادان پوهنتون کابل:

محفل نظر خواهی در مورد نصاب برنامه ماستری جدید التاسیس در پوهنځی علوم اجتماعی برگزار گردید

نمایشگاه پوسترهای تحقیقاتی پوهنځی زراعت پوهنتون کابل برگزار گردید

از فراغت محصلین سال ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل تجلیل صورت ګرفت

البوم تصاویر مراسم تجلیل فراغت ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا

سخنرانی محترم لطف‎ الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل