برگزاری ورکشاپ ظرفیت سازی محصلین پوهنتون کابل برای ترویج صلح

Abdul Hai Alamyar
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۵ - ۱۶:۱۲
ku

ورکشاپ ظرفیت سازی محصلین پوهنتون کابل در راستای ترویج فرهنگ صلح به روز سه شنبه مورخ 5 اسد سال جاری با اشتراک تعداد از محصلین از پوهنځی‌های مختلف پوهنتون کابل برگزار گردید.

این ورکشاپ از طرف موسسه آموزش و تحقیق برای صلح و در هم‌کاری با معاونیت امور محصلان پوهنتون کابل راه‌اندازی شده‌است. در این ورکشاپ روی موضوعات صلح، منازعه، خشونت و ترویج فرهنگ صلح پروری در کشور به اشتراک کنندگان آموزش داده می‌شود. دراین ورکشاپ تلاش می‌شود تا اشتراک کنندگان با فراگیری از مزایا و خوبی‌های فرهنگ صلح پروری در کشور دیگران را نیز دراین راستا تشویق و ترغیب نمایند. این ورکشاپ برای مدت ده روز است و بیست محصل از پوهنځی‌های مختلف در آن اشتراک کرده‌اند.

در ختم ورکشاپ از میان بیست اشتراک کننده ده تن آن‌ها به عنوان محصلین برتر انتخاب می‌شوند تا در مراحل بعدی برای ترویج فرهنگ صلح در کشور بیش‌تر تحت آموزش قرار گیرند. برنامه ترویج فرهنگ صلح در افغانستان از طرف اتحادیه اروپا و نهادهای دیگر حمایت می‌شود و در پوهنتون‌های کابل و ننگرهار تطبیق می‌گردد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۳۰ - ۱۳:۸
Background image

محترم محمد اشرف غیرت به‌حیث رییس پوهنتون کابل معرفی گردید

طی محفل محترم محمد اشرف غیرت، ازسوی محترم روح الله روحانی، معین علمی وزارت تحصیلات عالی و عبادالله وقاص، رییس دفتر وزارت تحصیلات عالی در حالی‌که محترم پوهاند دکتور محمد عثمان بابری،. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۹ - ۹:۲۳
Background image

رییس پوهنتون کابل با رییس برنامه تقویت تحصیلات عالی برای انکشاف افغانستان(AHEAD) دیدار نمود

پوهاند دکتور محمد عثمان بابری رییس پوهنتون کابل با محترم نجیب‌الله سیاوش رئیس برنامه تقویت تحصیلات عالی برای انکشاف افغانستان(AHEAD) در ریاست پوهنتون دیدار و روی برنامه‌های همکاری‌های. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۴ - ۱۷:۱۳
Background image

امتحان کانکور سال ۱۴۰۰ حوزه کابل در پوهنتون کابل برگزار گردید

روند اخذ امتحان کانکور سال 1400 حوزه کابل، روز پنج‌شنبه مؤرخ 14 اسد سال روان با حضور داکتر عباس بصیر، وزیر تحصیلات عالی کشور، پوهاند دکتور محمد عثمانی بابری، رییس پوهنتون کابل و پوهاند. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

کنفرانس علمی و تحقیقی تحت عنوان مطالعه و مدیریت آب های افغانستان به پیشواز افتتاح بند کمال خان

آغاز کمپاین نهال‌شانی در پوهنتون کابل

ویدو همدلی دانشجویان شبکه پوهنتون های راه ابریشم با دوستان خود در پوهنتون کابل