برنامه دیسکورس ادبی در پوهنتون کابل آغاز گردید

tariq_admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۲ - ۱۶:۳۲
354

این برنامه ازسوی رادیو تلویزیون ملی و به همکاری پوهنتون کابل جهت بحث و تبادل نظر روی مسائل ادبی و اجتماعی آغاز گردید. این برنامه بصورت زنده از رادیو تلویزیون ملی پخش و نشر می شود.

در محفل افتتاحیه این برنامه معینان وزارت اطلاعات و فرهنگ، رئیس رادیو تلویزیون ملی، رئیس اداره عمومی ورزش و رئیس پوهنتون کابل اشتراک نمودند.

محترم مولوی مهاجر فراهی، معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ طی صحبتی از آغاز این برنامه استقبال نموده و آنرا ابتکار عالی ازسوی پوهنتون کابل و رادیو تلویزیون ملی خواند. وی ابراز امیدواری نمود که این برنامه ادامه پیدا کند تا زمینه پخش و نشر مسائل مهم علمی و فرهنگی ازسوی استادان پوهنتون در جامعه میسر گردد.

محترم قاری محمد يونس راشد، معین جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ در مورد ارزش و تاثیر ادب در اسلام صحبت نموده و آغاز این برنامه را یک گام عالی خواند.

همچنان محترم قاری یوسف احمدی، رئیس عمومی رادیو تلویزیون ملی طی صحبتی از ادامه این برنامه اطمینان داده و گفت که رادیو تلویزیون ملی به مثابه یک نهاد ملی جهت انعکاس نظریات و اندوخته های استادان و محصلین در خدمت آنها است.

محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون کابل نیز از آغاز این برنامه و همکاری رادیو تلویزیون ملی اظهار خوشی و سپاسگذاری نموده و از محصلین خواست که در آن سهم فعال گرفته و استفاده خوب نمایند.

در اولین برنامه دیسکورس که در پوهنتون کابل برگزار گردید، در مورد ادبیات پشتو با حضور محترم پوهنوال اجمل شکلی‌ و محترم پوهنمل محب الله ترابی دو تن از استادان پوهنځی زبان و ادبیات بحث صورت گرفت و همچنان به سوال های محصلین و اشتراک کنندگان پاسخ ارائه گردید.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۲ - ۱۲:۱۹
Background image

دومین محکمه تمثیلی رقابتی برنامه ستاژ حقوقی دور سیزدهم برگزار گردید

دومین محکمه تمثیلی رقابتی برنامه ستاژ حقوقی دور سیزدهم مرکز ملی آموزش حقوقی پوهنتون کابل به روز سه شنبه، مورخ ۱۱ میزان سال جاری برگزار گردید.

طبق معمول در این محکمه کارکترهای هیئت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۲ - ۱۱:۳۸
Background image

بیش از صد تن از محصلین برنامه های روش تحقیق، مهارت های شغلی و اکسیل کمپیوتر را فرا گرفتند

این برنامه ها ازسوی آمریت انسجام خدمات محصلین پوهنتون کابل دایر گردیده بود. در این دوره آموزشی ۴۰ تن از محصلین برنامه مهارت های شغلی، ۴۵ تن دیگر روش تحقیق و ۴۷ تن هم برنامه مایکروسافت. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۹ - ۱۶:۳۷
Background image

محفل تعارفی نخستین کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان دایر گردید

به روز یکشنبه، مورخ ۹ میزان سال جاری، دومین محفل تعارفی در مورد نخستین کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان در بخش زراعت که قرار است در آخر سال جاری به ابتکار پوهنځی. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

دو پایه فلتر آب آشامیدنی در لیله ذکور به بهره برداری سپرده شد

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

بخشی از سخنان وزیر محترم تحصیلات عالی شیخ ندا محمد ندیم صاحب به استادان پوهنتون کابل:

از فراغت محصلین سال ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل تجلیل صورت ګرفت

البوم تصاویر مراسم تجلیل فراغت ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا