برای محصلین لیله مرکزی پوهنتون کابل کورس کمپیوتر، انگلیسی و زبان عربی دایر گردید

tariq_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۳/۱۴ - ۹:۳۶
391

برای محصلین لیله مرکزی پوهنتون کابل در دو تایم مختلف درسی (ازطرف صبح و بعد از ظهر) کورس های کوتاه مدت کمپیوتر، زبان انگلیسی و عربی دایر گردید. هدف این کورس ها بلند بردن مهارت های علمی و عملی محصلین در بخش زبان های بین المللی و تکنالوژی معلوماتی می باشد.

در محفل که به مناسبت افتتاح این کورس ها دایر گردیده بود، محترم صلاح الدین ایوبی، معاون امور محصلان پوهنتون کابل ضمن تقدیر و تشکر از این ابتکار آمریت لیله های پوهنتون، چنین برنامه ها را برای رشد ظرفیت محصلین موثر و مفید خواند.

آقای ایوبی از محصلین خواست که از فرصت پیش آمده استفاده اعظمی نموده و محیط لیله را به یک محیط اکادمیک، برادری و دوستی تبدیل نمایند. وی همچنان تاکید کرد دفترش همیشه بروی محصلین باز است و آنها می توانند خواست ها و پیشنهادات شانرا با وی شریک نمایند.

در این محفل محترم وحید الله سادات، مدیر عمومی لیله مرکزی پوهنتون کابل راجع به جزئیات و چگونگی پیشبرد این کورس ها صحبت نموده و آنرا برای محصلین ضرورت فوق العاده خواند.

محترم قاضی رحیم الله ندیم، آمر نشرات پوهنتون کابل با حضور در این مجلس، دوره چهار ساله تحصیلی برای مقطع لیسانس را فرصت طلایی بیان کرد و از محصلین خواست که اگر میخواهند در حوزه علم و دانش پیشرفت داشته باشند، باید در یادگیری زبان های بین المللی و تکنالوژی معلوماتی کوشش اعظمی نمایند.

محترم پوهنیار سید علی موسوی، استاد رشته کمپیوتر گفت که این کورس ها از جهت ضرورت آغاز گردیده و حضور محصلین در آن ضروری و حتمی است. وی افزود در دوران که آنها در لیله بحیث محصل زندگی می کردند، چنین فرصت های برای محصلین میسر نبود و حالا از برکت مئسولین جدید چنین فرصت ها میسر شده و امیدوارم که محصلین از آن استفاده بهینه نمایند.

همچنان محترم استاد سید میرآغا مهجور، استاد زبان انگلیسی و محترم قیام الدین، استاد زبان عربی نیز در این مجلس صحبت نمودند. در ختم این محفل محترم طاهر عدیل، آمر عمومی لیله های پوهنتون کابل از استادان که بصورت افتخاری برای محصلین در این کورس ها تدریس می نمایند تشکری نموده و آنرا نشانه احساس اسلامی و ملی آنها خواند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۲ - ۱۶:۴۲
Background image

اطلاعیه!

به تازه گی کافه تریای پوهنتون کابل جهت سهولت های بیشتر در داخل پوهنتون به فعالیت آغاز نموده است. در این کافه تریا تمام مواد خوردنی، نوشیدنی، خبازی برای تهیه نان خشک و همچنان ماشین های. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۲ - ۱۶:۱۶
Background image

سیر علمی و تحقيقی محصلين پوهنځی زراعت به ولایت نورستان

محصلین دیپارتمنت جنگل داری و منابع طبیعی پوهنځی زراعت پوهنتون کابل بخاطر آموزش های مسلکی و فراگیری بیشتری مطالب و موضوعات مرتبط به رشته جنگل داری، همراه با استادان این بخش به ولایت. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۲ - ۱۶:۱۳
Background image

پوهنځی زبان و ادبیات خارجی قهرمان مسابقات فوتبال پوهنتون کابل گردید

مرحله نهایی مسابقات فوتبال در پوهنتون کابل پایان یافت. در این مرحله، که به روز شنبه، مورخ ۱ سنبله سال جاری، با حضور مسئولین آمریت ورزشی، استادان و محصلین برگزار گردیده بود، تیم فوتبال. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

دو پایه فلتر آب آشامیدنی در لیله ذکور به بهره برداری سپرده شد

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

بخشی از سخنان وزیر محترم تحصیلات عالی شیخ ندا محمد ندیم صاحب به استادان پوهنتون کابل:

از فراغت محصلین سال ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل تجلیل صورت ګرفت

البوم تصاویر مراسم تجلیل فراغت ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا