از روز جهانی صحت روان در پوهنتون کابل تجلیل گردید

Abdul Hai Alamyar
پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۴ - ۹:۵۳
البل

از دهم اکتوبر روز جهانی صحت روان که برابر بود با ۱۹ میزان سال جاری خورشیدی، طی محفلی در پوهنتون کابل تچلیل گردید.

این محفل که به روز یک‌شنبه مؤرخ ۲۰ میزان سال جاری از سوی مسئولان مرکز مشاوره و روان‌درمانی پوهنتون کابل در تالار اجتماعات این مرکز تدویر یافته باحضور پوهاند دکتور محمد عثمان بابری رئیس پوهنتون کابل، رئيس پوهنځی روان‌شناسی و علوم تربیتی، استادان این پوهنځی، مسئولان و استادان مرکز مشاوره و روان‌درمانی پوهنتون کابل، تعدادی از محصلان و رسانه‌ها همراه بود.

پوهاند دکتور محمدعثمان بابري رئیس پوهنتون کابل، پوهنوال ستارالدین صدیقی رئيس پوهنځی روان‌شناسی و علوم تربیتی،پوهنمل مریم احمدی معاون دیپارتمنت مشاوره روانی این پوهنځی، پوهندوی ذبیح‌الله صدیقی آمر دیپارتمنت روان‌شناسی و استاد نعمت‌الله شاداب روان‌شناس و مسئول مرکز مشاوره و روان‌درمانی پوهنتون کابل با سخنرانی در این محفل ضمن خوش‌آمدیدگویی اشتراک کنندگان و هرکدام با ابراز خرسندی از تدویر آن، روی موضوعاتی چون: میزان مصابیت شهروندان افغانستان به اختلالات روانی و راه‌های تداوی آن، تأثیرات عدم برخورداری از صحت روانی، اهمیت و ضرورت مرکز مشاوره روانی در پوهنتون کابل و سایر پوهنتون‌های کشور و ارتقای این مرکز، تأثیرات شیوع ویروس کووید۱۹ بر صحت روانی جامعه، کارکردها، نقش و وظایف مرکز مشاوره و روان‌درمانی پوهنتون کابل و... صحبت نموده و به تقویت بیشتر از پیش این مرکز تأکید ورزیدند.

آمارهای جدید نشان می‌دهد که وضعیت صحت روانی در تمام جهان بویژه در افغانستان سیر نگران‌کننده‌ای را می‌پیماید. مشکلات و افزایش اختلالات روانی در سالهای اخیر در کشور توجه بخش‌های صحی را به خود جلب کرده و تلاش‌هایی نیز در راستای کاهش آن صورت گرفته است که در این میان، مرکز مشاوره و روان‌درمانی پوهنتون کابل از بدو تأسیس در ماه سنبله سال ۱۳۹۸ تا کنون، به ارائه خدمات مشاوره و روان درمانی برای محصلان، برگزاری سمینارها و کارگاه‌ها به هدف آگاهی‌دهی و ارتقای ظرفیت محصلان مرتبط به مسایل و پدیده‌های روانشناختی، مهارت آموزی برای محصلان پوهنځی روان‌شناسی، ارائه مشاوره انفرادی، مشاوره گروپی، برنامه‌های مطالعه و... سعی ورزیده است.

این برنامه که به ساعت ۱۰ قبل از ظهر آغاز یافته بود، به ساعت ۱۲ ظهر با دعاعیه خیر و فلاح کشور خاتمه یافت.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۱۷:۱۵
Background image

هیئت رهبری پوهنتون کابل از جریان پروسه ثبت نام محصلان جدیدالشمول سال ۱۳۹۹ پوهنتون بازدید نمودند

هیئت رهبری پوهنتون کابل به روز یک‌شنبه چهارم جدی - روز دوم پروسه ثبت نام محصلان جدیدالشمول سال ۱۳۹۹ پوهنتون (HEMIS) که بر اساس فیصله شورای علمی پوهنتون، به روز شنبه مؤرخ ۳ عقرب سال. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۶:۲۰
Background image

پروسه ثبت نام محصلان جدیدالشمول سال ۱۳۹۹ پوهنتون کابل آغاز یافت

پروسه ثبت نام محصلان جدیدالشمول سال ۱۳۹۹ پوهنتون کابل (HEMIS) بر اساس هدایت مقام ریاست و فیصله شورای علمی پوهنتون، به روز شنبه مؤرخ ۳ عقرب سال جاری با حضور محصلان جدیدالشمول رشته‌های. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۴ - ۹:۵۳
Background image

از روز جهانی صحت روان در پوهنتون کابل تجلیل گردید

از دهم اکتوبر روز جهانی صحت روان که برابر بود با ۱۹ میزان سال جاری خورشیدی، طی محفلی در پوهنتون کابل تچلیل گردید.

این محفل که به روز یک‌شنبه مؤرخ ۲۰ میزان سال جاری از سوی مسئولان مرکز. . .

BACK TO NEWS