کنفرانس ملی تقویت تحصیلات عالی در پوهنتون کابل آغاز گردید

tariq_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲ - ۱۷:۲۷
111

کنفرانس ملی تقویت تحصیلات عالی در ادیتوریم جدید پوهنتون کابل آغاز گردید. این کنفرانس که به مدت سه روز جریان دارد، ازسوی پوهنتون کابل با همکاری وزارت محترم تحصیلات عالی برگراز گردیده است.

در مراسم افتتاحیه این کنفرانس مقامات عالی ربته نظام، از جمله محترم مولوی نورالحق انور، رئیس عمومی اداره امور، محترم شیخ مولوی نداء محمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی، محترم داکتر قلندر عباد، سرپرست وزارت صحت عامه، معینان وزارت خانه های امور داخله، تحصیلات عالی، اطلاعات و فرهنگ اشتراک نمودند.

ابتدا محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون کابل حضور مهمانان را به این کنفرانس خوش آمدید گفته و راجع به اهمیت و جزئیات این کنفرانس برای اشتراک کنندگان معلومات ارائه نموده و تاکید نمود که بدون تقویت نظام تحصیلی پیشرفت در دیگر بخش های نظام امکان پذیر نیست.

دکتور عزیز همچنان علاوه نمود که هدف ما از برگزاری این کنفرانس ملی، جمع نمودن استادان، متخصصان و دانشمندان است تا نظریات، پیشنهادات و تجارب شانرا راجع به تقویت نظام تحصیلی کشور مطرح نمایند و برای مشکلات در این سیستم راه حل پیدا کنند. وی افزود که این ابتدای کار است و ما متعهد استیم که این گونه سلسله کارهای علمی را ادامه دهیم.

محترم شیخ مولوی نداء محمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی طی صحبتی، از ابتکار پوهنتون کابل در برگزاری این کنفرانس تقدیر و ستایش نمود و ابراز امیدواری نمود که نتایج حاصله از این کنفرانس سبب تقویت سیستم تحصیلی کشور گردد. وی ضمن تاکید بر ادامه این گونه برنامه های علمی، گفت که برای تقویت نظام تحصیلی کشور و حل مشکلات استادان تا آخرین توان تلاش خواهد نمود.

در این کنفرانس ملی محترم مولوی نورالحق انور، رئیس عمومی اداره امور نیز صحبت نموده و استادان را چشم و چراغ جامعه خواند. وی افزود که ما در حال عبور از یک مرحله تاریخی و سخت هستیم و رهبری نظام بالای ظرفیت و شایستگی استادان باور و اعتماد کامل دارد.

محترم داکتر قلند عباد، سرپرست وزارت صحت عامه، محترم مولوی عتیق الله عرب زی، معین وزارت اطلاعات و فرهنگ، محترم مولوی نجیب الله عمری، معین وزارت امور داخله و محترم لطف الله خیرخواه ،معین وزارت تحصیلات عالی نیز ضمن استقبال از برگزاری این کنفرانس ملی، راجع به تقویت نظام تحصیلی کشور صحبت نمودند.

در این کنفرانس بیش از یک هزار استاد از تمام پوهنتون‌های دولتی و خصوصی کشور، اشتراک نموده اند و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت. در این کنفرانس ده ها مقاله تحقیقی غرض تقویت تحصیلات عالی کشور جمع آوری گردیده و قرار است روی محورهای تضمین کیفیت، نصاب، تحقیقات علمی، آموزش الکترونیک و بعضی مسایل دیگر در حضور اشتراک کنندگان ارائه گردد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۹:۴۱
Background image

پوهنځی زراعت دستاوردهای سال 1401 و پلان های سال آینده خود را طی کنفرانس ارایه نمود

رهبری پوهنځی زراعت طی کنفرانس کارکردها، دستاوردها و مشکلات سال 1401 خود را در حضور داشت رهبری پوهنتون کابل ارائه نمود و همچنان از برنامه ها و پلان های سال آینده خود نیز خبر داد.

محترم. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۲۶
Background image

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

محترم حافظ عبیدالله عبیده، معاون مالی و اداری پوهنتون کابل به روز پنجشنبه مورخ 25 حوت سال جاری، با حضور روئسای پوهنځی ها، استادان و محصلین سنگ تهداب ساخت پارک محصلین را به وسعت 12 جریب. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۲۰
Background image

فیلتر اختراع شده برای تصفیه هوای آلوده شهرها، در پوهنتون کابل به نمایش گذاشته شد

این فیلتر ازسوی انجینر سید زمان سعادت با همکاری ریاست تکنالوژی معلوماتی وزارت تحصیلات عالی اختراع و ساخته شده است. در محفل نمایش این فیلتر سیستم، معینان و روئسای وزارت تحصلات عالی،. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

آلبوم تصاویر کنفرانس ملی تقویت تحصیلات عالی در پوهنتون کابل

بخشی از سخنان وزیر محترم تحصیلات عالی شیخ ندا محمد ندیم صاحب به استادان پوهنتون کابل:

محفل نظر خواهی در مورد نصاب برنامه ماستری جدید التاسیس در پوهنځی علوم اجتماعی برگزار گردید

نمایشگاه پوسترهای تحقیقاتی پوهنځی زراعت پوهنتون کابل برگزار گردید

از فراغت محصلین سال ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل تجلیل صورت ګرفت

البوم تصاویر مراسم تجلیل فراغت ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا

سخنرانی محترم لطف‎ الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل