کنفرانس ملی تقویت تحصیلات عالی در پوهنتون کابل آغاز گردید

tariq_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲ - ۱۷:۲۷
111

کنفرانس ملی تقویت تحصیلات عالی در ادیتوریم جدید پوهنتون کابل آغاز گردید. این کنفرانس که به مدت سه روز جریان دارد، ازسوی پوهنتون کابل با همکاری وزارت محترم تحصیلات عالی برگراز گردیده است.

در مراسم افتتاحیه این کنفرانس مقامات عالی ربته نظام، از جمله محترم مولوی نورالحق انور، رئیس عمومی اداره امور، محترم شیخ مولوی نداء محمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی، محترم داکتر قلندر عباد، سرپرست وزارت صحت عامه، معینان وزارت خانه های امور داخله، تحصیلات عالی، اطلاعات و فرهنگ اشتراک نمودند.

ابتدا محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون کابل حضور مهمانان را به این کنفرانس خوش آمدید گفته و راجع به اهمیت و جزئیات این کنفرانس برای اشتراک کنندگان معلومات ارائه نموده و تاکید نمود که بدون تقویت نظام تحصیلی پیشرفت در دیگر بخش های نظام امکان پذیر نیست.

دکتور عزیز همچنان علاوه نمود که هدف ما از برگزاری این کنفرانس ملی، جمع نمودن استادان، متخصصان و دانشمندان است تا نظریات، پیشنهادات و تجارب شانرا راجع به تقویت نظام تحصیلی کشور مطرح نمایند و برای مشکلات در این سیستم راه حل پیدا کنند. وی افزود که این ابتدای کار است و ما متعهد استیم که این گونه سلسله کارهای علمی را ادامه دهیم.

محترم شیخ مولوی نداء محمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی طی صحبتی، از ابتکار پوهنتون کابل در برگزاری این کنفرانس تقدیر و ستایش نمود و ابراز امیدواری نمود که نتایج حاصله از این کنفرانس سبب تقویت سیستم تحصیلی کشور گردد. وی ضمن تاکید بر ادامه این گونه برنامه های علمی، گفت که برای تقویت نظام تحصیلی کشور و حل مشکلات استادان تا آخرین توان تلاش خواهد نمود.

در این کنفرانس ملی محترم مولوی نورالحق انور، رئیس عمومی اداره امور نیز صحبت نموده و استادان را چشم و چراغ جامعه خواند. وی افزود که ما در حال عبور از یک مرحله تاریخی و سخت هستیم و رهبری نظام بالای ظرفیت و شایستگی استادان باور و اعتماد کامل دارد.

محترم داکتر قلند عباد، سرپرست وزارت صحت عامه، محترم مولوی عتیق الله عرب زی، معین وزارت اطلاعات و فرهنگ، محترم مولوی نجیب الله عمری، معین وزارت امور داخله و محترم لطف الله خیرخواه ،معین وزارت تحصیلات عالی نیز ضمن استقبال از برگزاری این کنفرانس ملی، راجع به تقویت نظام تحصیلی کشور صحبت نمودند.

در این کنفرانس بیش از یک هزار استاد از تمام پوهنتون‌های دولتی و خصوصی کشور، اشتراک نموده اند و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت. در این کنفرانس ده ها مقاله تحقیقی غرض تقویت تحصیلات عالی کشور جمع آوری گردیده و قرار است روی محورهای تضمین کیفیت، نصاب، تحقیقات علمی، آموزش الکترونیک و بعضی مسایل دیگر در حضور اشتراک کنندگان ارائه گردد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۳ - ۱۶:۱۴
Background image

دومین برنامه علمی رقابتی ارایه پوسترهای تحقیقی محصلین پوهنځی فارمسی برگزار گردید

این برنامه که به اشتراک معاون علمی پوهنتون کابل، رئیس، استادان و محصلین پوهنځی فارمسی برگزار گردیده بود، در ابتدا بعد از تلاوت آیاتی چند از قرآن پاک، محترم پوهنوال آقامحمد ژکفر رئیس. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۴:۵۳
Background image

محفل خوش آمدید محصلان جدیدالشمول در پوهنځی فارمسی برگزار گردید

در این محفل که به تاریخ 7 قوس در پوهنځی فارمسی برگزار گردید، در ابتدا محترم پوهنوال آقامحمد ژکفر، رئیس پوهنځی ضمن خوش آمدید به محصلان جدیدالشمول، در مورد ارزش های پوهنځی و پوهنتون صحبت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۱۴:۳۹
Background image

ارائه درس دینی برای محصلین ازسوی رئیس عمومی اداره امور

به روز پنج شنبه، مورخ ۹ قوس سال جاری، برای محصلین صنف اول پوهنځی های اقتصاد، انجینری، زبان و ادبیات خارجی و زبان و ادبیات پوهنتون کابل درس دینی راجع به عقیده اسلامی ازسوی محترم شیخ. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

در جریان کارهای باز سازی پوهنتون کابل، این بار انکشاف سرک ارتباطی وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون کابل آغاز شده است.

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا