محفل تعارفی نخستین کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان دایر گردید

tariq_admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۲ - ۱۶:۴۷
315

به روز چهارشنبه، مورخ ۲۲ سنبله سال جاری، محفل تعارفی و مقدماتی نخستین کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان در بخش زراعت که قرار است در آخر سال جاری ازسوی پوهنتون کابل برگزار گردد، دایر گردید.

در این محفل معین علمی وزار تحصیلات عالی، رهبری پوهنتون کابل، نمایندگان پوهنتون های خصوصی، نمایندگان سکتور خصوصی، رئیس اطاق محصولات زراعت و مالداری سکتور خصوصی، نماینده اتحادیه تخم های بذری، نماینده بنیاد آغا خان، نماینده موسسه IRC، روئسای پوهنځی ها و محصلین اشتراک نمودند.

هدف عمده این کنفرانس تعارفی معرفی جزئیات مهم و اساسی کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان در بخش زراعت است و در کنار آن دریافت نظریات و پیشنهادات شرکا و حمایت کنندگان این کنفرانس پیرامون هرچه بهتر برگزار شدن آن می باشد.

محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهتون کابل در آغاز این کنفرانس صحبت نموده و از اشتراک نمایندگان بخش های خصوصی و معینیت علمی وزارت تخصیلات عالی در محفل سپاسگذاری نمود. وی کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان در بخش زراعت را نهایت مهم خوانده و از متخصصین، کارشناسان، استادان پوهنتون و نهادهای ذیربط خواست که نظریات مسلکی شانرا در زمینه با پوهنتون کابل شریک نمایند.

محترم دکتور لطف الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی جمع شدن، نظردادن و مشورت کردن استادان و متخصصین در مورد مسایل مهم جامعه را امر متعالی و نشانه پیشرفت علمی بیان نمود و تاکید کرد که در این کنفرانس استادان و کارشناسان خارجی نیز اشتراک می نمایند و باید روی آن بیشتر دقت صورت گیرد.

در این محفل تعارفی محترم پوهنمل صفی الله جوهر، رئیس پوهنځی زراعت، طی یک پرزنتشن جزئیات و اهداف کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان در بخش زراعت را برای اشتراک کنندگان تشریح و معرفی نمود. اشتراک کنندگان نیز نظریات، پیشنهادات و پرسش های شانرا پیرامون کنفرانس انقلاب سبز مطرح نمودند که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۲ - ۱۲:۱۹
Background image

دومین محکمه تمثیلی رقابتی برنامه ستاژ حقوقی دور سیزدهم برگزار گردید

دومین محکمه تمثیلی رقابتی برنامه ستاژ حقوقی دور سیزدهم مرکز ملی آموزش حقوقی پوهنتون کابل به روز سه شنبه، مورخ ۱۱ میزان سال جاری برگزار گردید.

طبق معمول در این محکمه کارکترهای هیئت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۲ - ۱۱:۳۸
Background image

بیش از صد تن از محصلین برنامه های روش تحقیق، مهارت های شغلی و اکسیل کمپیوتر را فرا گرفتند

این برنامه ها ازسوی آمریت انسجام خدمات محصلین پوهنتون کابل دایر گردیده بود. در این دوره آموزشی ۴۰ تن از محصلین برنامه مهارت های شغلی، ۴۵ تن دیگر روش تحقیق و ۴۷ تن هم برنامه مایکروسافت. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۹ - ۱۶:۳۷
Background image

محفل تعارفی نخستین کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان دایر گردید

به روز یکشنبه، مورخ ۹ میزان سال جاری، دومین محفل تعارفی در مورد نخستین کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان در بخش زراعت که قرار است در آخر سال جاری به ابتکار پوهنځی. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

دو پایه فلتر آب آشامیدنی در لیله ذکور به بهره برداری سپرده شد

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

بخشی از سخنان وزیر محترم تحصیلات عالی شیخ ندا محمد ندیم صاحب به استادان پوهنتون کابل:

از فراغت محصلین سال ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل تجلیل صورت ګرفت

البوم تصاویر مراسم تجلیل فراغت ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا