لایحه وظایف

اهم وظایف معاون مالی و اداری پوهنتون کابل قرار ذیل است:

همکاری با رییس پوهنتون در بخش‌های مالی، اداری و خدماتی؛

دادن مشوره‌های لازم به رییس پوهنتون در بخش‌های مالی، اداری و خدماتی؛

اجراآت قانونی پیرامون تقرر، ترفیع و انفکاک اعضای غیراکادمیک پوهنتون؛

اجراآت قانونی در رابطه به اجرای حقوق تقاعد منسوبان پوهنتون؛

رهبری و نظارت از فعالیت‌ها و اجراآت دفتر‌های مربوط؛

اجراآت قانونی در موارد مالی، حسابی، خریداری‌ها، ‌قید و جمع اموال و اجناس و سایر امور مالی، اداری و خدماتی، از جمله فراهم‌آوری تسهیلات مناسب ترانسپورتی جهت انتقال منسوبین و اجرای فعالیت‌های آموزشی به طور مؤثر؛

کار بالای بودجۀ عادی و انکشافی پوهنتون با در نظرداشت نیازمندی‌ها و انکشافات؛

نظارت از امور مربوط به حفظ و مراقبت ساختمان‌ها، ساحۀ سبز و سایر بخش‌های مربوط؛ اجراآت قانونی در مورد دارایی‌ها و ملکیت‌های پوهنتون؛ تأمین شرایط حفظ‌الصحوی، پاکی و صفایی در ساختمان‌ها و محیط مربوط به پوهنتون؛

انکشاف تدابیر مؤثر و همه‌جانبه در امور مربوط به برق‌رسانی، آبرسانی، گرم نمودن ساختمان‌ها، فعالیت‌های سالم کفتریا و نظارت از اجراآت دفتر‌های مختلف در موارد یاد شده؛

فراهم‌آوری امکانات و سهولت‌های لازم برای اجرای کار‌های عملی ساحوی محصلان؛ و سایر وظایفی که طبق موازین قانونی به او تعلق می‌گیرند.

گالری رسانه

ورکشاپ سه روزه برای محصلین دیپارتمنت تیاتر پوهنځی هنرهای زیبا توسط استاد (Dr. Edmund Chow) ایدمند چاو مهمان کشور سنگاپور پایان یافت.

سیستم تصفیه آب بعد از ۳۰ سال وقفه دوباره برای آبیاری فضای سبز محیط پوهنتون کابل فعال و مورد استفاده قرار گرفت. گزارش کامل در راپور ویدیویی تهیه شده توسط آمریت نشرات پوهنتون کابل.

یک لابراتوار کامپیوتری مجهز برای دیپارتمنت انگلیسی پوهنځی زبان ها و ادبیات خارجی پوهنتون کابل ساخته شده است که استادان تحقیقات علمی خود را در آن انجام می دهند و دانشجویان نیز در بخش های مختلف از آن استفاده می کنند.

چه باید کرد؟ تحت عنوان (چه باید کرد؟) تمثیل هنری در رابطه با حفاظت از محیط زیست ارائه شد. از سوی محصلین دیپارتمنت تیاتر پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل به راهنمایی استادان تحت عنوان، چه باید کرد؟ تمثیل هنری از آگاهی عمومی در رابطه با حفاظت از محیط زیست

پوهنځی تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی پوهنتون کابل که در ساحه مکرویان_یکه توت قرار دارد، شما می‌تواند از فعالیت‌های علمی، اداری و تدریسی شان در این گذارش ويديويی معلومات حاصل نمایید!

کنفرانس تحت عنوان نزول القرآن که توسط اساتید محترم پوهنځی شرعیات ترتیب شده بود در پوهنتون کابل برگزار گردید. جزئیات بیشتر در گزارش ویدیویی!

چند قطعه عکس های زیبا از پوهنتون کابل در موسم بارانی

روز جهانی آب در پوهنتون کابل طی یک سلسله مراسم بزرگ تجلیل شد. ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

در دیدار سفارت چین در کابل از محصلین برتر پوهنتون کابل با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

پوهنتون کابل در سال ۱۴۰۲ هـ ش، به ارزش حدود ۹۰ میلیون افغانی ده ها پروژه انکشافی و توسعه را تطبیق نموده است. گزارش ویدیویی:

کار قير ریزی با سرکهای نو در داخل پوهنتون کابل آغاز گردید

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید