سمینار دینی- علمی در پوهنتون کابل برگزار گردید

tariq_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۰:۴۴
546

این سمینار ازسوی وزارت تحصیلات عالی و به هدف تقویت ارزش‌های دینی، عقیدتی و علمی در نظام تحصیلی کشور برگزار گردیده‌است. در این سمینار بیش از 900 تن از استادان پوهنتون‌ کابل و هم‌چنان پوهنتون‌های علوم طبی، پولی تخنیک و تعلیم و تربیه اشتراک دارند.

در محفل افتتاحیه‌ی این سمینار مقامات بلند پایه نظام از جمله محترم مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزراء، محترم شیخ مولوی نداء محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی و محترم ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت ا.ا.ا اشتراک نمودند.

ابتدا محترم لطف الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی طی سخنرانی در مورد هدف، اهمیت، ضرورت و جزئیات این سمینار برای اشتراک کنندگان معلومات ارائه نمود.

سپس محترم مولوی عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست الوزراء طی صحبتی، نقش استادان پوهنتون را در جامعه مهم خواند و از آنها تقاضا نمود که رسالت خود را در قسمت آموزش و تربیه نسل جوان با روحیه و عقیده اسلامی اداء نمایند. مولوی حنفی علاوه نمود که رهبری نظام در قسمت حمایت از نهادهای تحصیلی و تعلیمی کشور از هیچگونه سعی و تلاش دریغ نمی ورزد و در این راستا تعهد کامل دارد.

هم‌چنان محترم شیخ مولوی نداء محمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی کشور با صحبت پیرامون این سمینار گفت: هدف اصلی و اساسی این سمینار تقرب میان علماء و کادرهای علمی در نهادهای تحصیلی کشور می‌باشد و ما امیدواریم که استادان محترم از این سمینار استفاده اعظمی نموده و به حقیقت، هدف و پالیسی نظام آگاه شوند. به گفته سرپرست وزارت تحصیلات عالی، قرار است این سمینار در آینده در پوهنتون‌های ولایات نیز برگزار گردد.

در این محفل محترم ذبیح الله مجاهد، سخنگوی ا.ا.ا، نیز با صحبت روی موقف نظام در قبال رسانه‌ها گفت که مسوولین نظام برای مردم پاسخ‌گو اند و در این راستا تلاش خواهند کرد.

قرار است در این سمینار سه روزه، علماء و شیوخ برجسته دینی روی موضوعات و سوژه‌های مرتبط با مسایل دینی و علمی در محضر استادان معلومات ارائه نمایند و سپس استادان پیرامون مسایل مطرح شده طرح سوال نموده و به مناقشه بپردازند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۹:۴۱
Background image

پوهنځی زراعت دستاوردهای سال 1401 و پلان های سال آینده خود را طی کنفرانس ارایه نمود

رهبری پوهنځی زراعت طی کنفرانس کارکردها، دستاوردها و مشکلات سال 1401 خود را در حضور داشت رهبری پوهنتون کابل ارائه نمود و همچنان از برنامه ها و پلان های سال آینده خود نیز خبر داد.

محترم. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۲۶
Background image

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

محترم حافظ عبیدالله عبیده، معاون مالی و اداری پوهنتون کابل به روز پنجشنبه مورخ 25 حوت سال جاری، با حضور روئسای پوهنځی ها، استادان و محصلین سنگ تهداب ساخت پارک محصلین را به وسعت 12 جریب. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۲۰
Background image

فیلتر اختراع شده برای تصفیه هوای آلوده شهرها، در پوهنتون کابل به نمایش گذاشته شد

این فیلتر ازسوی انجینر سید زمان سعادت با همکاری ریاست تکنالوژی معلوماتی وزارت تحصیلات عالی اختراع و ساخته شده است. در محفل نمایش این فیلتر سیستم، معینان و روئسای وزارت تحصلات عالی،. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

آلبوم تصاویر کنفرانس ملی تقویت تحصیلات عالی در پوهنتون کابل

بخشی از سخنان وزیر محترم تحصیلات عالی شیخ ندا محمد ندیم صاحب به استادان پوهنتون کابل:

محفل نظر خواهی در مورد نصاب برنامه ماستری جدید التاسیس در پوهنځی علوم اجتماعی برگزار گردید

نمایشگاه پوسترهای تحقیقاتی پوهنځی زراعت پوهنتون کابل برگزار گردید

از فراغت محصلین سال ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل تجلیل صورت ګرفت

البوم تصاویر مراسم تجلیل فراغت ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا

سخنرانی محترم لطف‎ الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل