سمینار دینی- علمی در پوهنتون کابل برگزار گردید

tariq_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۰:۴۴
546

این سمینار ازسوی وزارت تحصیلات عالی و به هدف تقویت ارزش‌های دینی، عقیدتی و علمی در نظام تحصیلی کشور برگزار گردیده‌است. در این سمینار بیش از 900 تن از استادان پوهنتون‌ کابل و هم‌چنان پوهنتون‌های علوم طبی، پولی تخنیک و تعلیم و تربیه اشتراک دارند.

در محفل افتتاحیه‌ی این سمینار مقامات بلند پایه نظام از جمله محترم مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزراء، محترم شیخ مولوی نداء محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی و محترم ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت ا.ا.ا اشتراک نمودند.

ابتدا محترم لطف الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی طی سخنرانی در مورد هدف، اهمیت، ضرورت و جزئیات این سمینار برای اشتراک کنندگان معلومات ارائه نمود.

سپس محترم مولوی عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست الوزراء طی صحبتی، نقش استادان پوهنتون را در جامعه مهم خواند و از آنها تقاضا نمود که رسالت خود را در قسمت آموزش و تربیه نسل جوان با روحیه و عقیده اسلامی اداء نمایند. مولوی حنفی علاوه نمود که رهبری نظام در قسمت حمایت از نهادهای تحصیلی و تعلیمی کشور از هیچگونه سعی و تلاش دریغ نمی ورزد و در این راستا تعهد کامل دارد.

هم‌چنان محترم شیخ مولوی نداء محمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی کشور با صحبت پیرامون این سمینار گفت: هدف اصلی و اساسی این سمینار تقرب میان علماء و کادرهای علمی در نهادهای تحصیلی کشور می‌باشد و ما امیدواریم که استادان محترم از این سمینار استفاده اعظمی نموده و به حقیقت، هدف و پالیسی نظام آگاه شوند. به گفته سرپرست وزارت تحصیلات عالی، قرار است این سمینار در آینده در پوهنتون‌های ولایات نیز برگزار گردد.

در این محفل محترم ذبیح الله مجاهد، سخنگوی ا.ا.ا، نیز با صحبت روی موقف نظام در قبال رسانه‌ها گفت که مسوولین نظام برای مردم پاسخ‌گو اند و در این راستا تلاش خواهند کرد.

قرار است در این سمینار سه روزه، علماء و شیوخ برجسته دینی روی موضوعات و سوژه‌های مرتبط با مسایل دینی و علمی در محضر استادان معلومات ارائه نمایند و سپس استادان پیرامون مسایل مطرح شده طرح سوال نموده و به مناقشه بپردازند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۹ - ۱۱:۱۲
Background image

مراسم ارائه پروژه های تحقیقاتی توسط محصلین برگزار شد

 محصلین پوهنځی های فزیک و کيميا پوهنتون کابل پروژه های تحقیقاتی خود را ارائه نمودند. در این مراسم رئیس پوهنتون کابل، رؤسای پوهنځی های مختلف، استادان و محصلین حضور داشتند.

پوهنمل. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۵ - ۱۱:۴۹
Background image

ورکشاپ سه روزه راهبردهای علمی تحقیقی تکمیل گردید

ورکشاپ سه روزه علمی آموزشی (SPSS) برای استاد های پوهنتون های دولتی و خصوصی در پوهنتون کابل، توسط مرکز ظرفیت سازی مسلکی این پوهنتون سه روز قبل آغاز گردیده بود امروز با حضور داشت هئیت. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۳:۳۶
Background image

کمپاین نهال شانی در پوهنتون کابل آغاز گردید

کمپاین نهال شانی در پوهنتون کابل بتاریخ 20 حوت با غرس بیش از ۲۰۰ اصله نهال زینتی در محوطه این نهاد علمی آغاز گردید.

روند نهال شانی در پوهنتون تازه آغاز گردیده و قرار است در روزهای. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

کنفرانس تحت عنوان نزول القرآن که توسط اساتید محترم پوهنځی شرعیات ترتیب شده بود در پوهنتون کابل برگزار گردید. جزئیات بیشتر در گزارش ویدیویی!

چند قطعه عکس های زیبا از پوهنتون کابل در موسم بارانی

روز جهانی آب در پوهنتون کابل طی یک سلسله مراسم بزرگ تجلیل شد. ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

در دیدار سفارت چین در کابل از محصلین برتر پوهنتون کابل با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

پوهنتون کابل در سال ۱۴۰۲ هـ ش، به ارزش حدود ۹۰ میلیون افغانی ده ها پروژه انکشافی و توسعه را تطبیق نموده است. گزارش ویدیویی:

کار قير ریزی با سرکهای نو در داخل پوهنتون کابل آغاز گردید

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا