روند واکسیناسیون محصلان نهادهای تحصیلات عالی در پوهنتون کابل آغاز گردید

Anonymous (not verified)
چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۶ - ۱۷:۲۲
ku

دور دوم روند واکسیناسیون محصلان، استادان و کارمندان پوهنتون کابل جهت اتخاذ تدابیر برای شروع دروس حضوری پوهنتون به روز چهارشنبه مؤرخ 6 اسد سال جاری با حضور وزیر تحصیلات عالی، کارمندان صحی وزارت صحت عامه و محصلان پوهنتون کابل در این پوهنتون آغاز یافت.

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی کشور با صحبت در مراسم افتتاحیه‌ی این روند که در پوهنتون کابل تدویر یافته بود ضمن اظهار خرسندی از آغاز آن گفت: متاسفانه شیوع ویروس کرونا در کنار آسیب رسانیدن به امور جهانی، به افغانستان و بویژه به سیستم تحصیلات عالی کشور آسیب جدی وارد نموده که از اضرار جدی آن تعطیلات دروس حضوری از یکسو و ظرفیت پایین و عدم آمادگی بخش تکنالوژی انترنت و عدم دسترسی لازم محصلان و استادان در اقصی نقاط کشور به این سیستم جهت تعقیب دروس آنلاین ازسوی دیگر، می‌باشد که باعث شده به اساسی ترین مسئولیت نهادهای تحصیلات عالی رسیدگی لازم صورت نگیرد. ویروس کرونا ممکن یک مرض دوامدار باشد که درصورت دوام روند شیوع موج‌های بعدی آن، سیستم درسی و بخش تحصیلات عالی کشور با آسیب‌های بیشتر روبرو گشته و محصلان که قلب تپنده‌ی جامعه است ایستا خواهند ماند. لذا از آنجاییکه هم شروع و دوام مجدانه‌ی دروس حضوری برای رهبری سکتور تحصیلات عالی مهم بوده و هم صحتمندی محصلان، استادان و کارمندان نهادهای تحصیلات عالی؛ پس از مشورت‌های رهبری وزارت تحصیلات عالی و وزارت محترم صحت عامه فیصله گردید که روند واکسیناسیون محصلان آغاز و پس از آن در صورت موجودیت گزارشات مبنی بر نزول واقعات ابتلا به ویروس کرونا، دروس پوهنتون ها نیز تدریجاً آغاز گردد که بدین لحاظ واکسینه شدن محصلان تمام نهادهای تحصیلات عالی قبل از شروع دروس حضوری الزامی می‌باشد.

دکتور بصیر.علاوه نمود که به تعداد تمام محصلان کشور.واکسین موجود است و روند واکسیناسیون آنها الی شروع دروس حضوری ادامه خواهد داشت که بدین صورت داشتن کارت واکسین هنگام ورود به صنوف درسی و لیلیه‌های پوهنتون کابل و سایر نهادهای تحصیلات عالی الزامی است.

روند واکسیناسیون محصلان پوهنتون کابل که امروز چهارشنبه آغاز یافته است الی شروع دروس حضوری در پوهنتون کابل ادامه داشته و محصلان گرامی می‌بایست با حضور در پوهنتون کابل و یا سایر مراکز صحی شهر و ولایات شان خودرا واکسین نمایند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۲ - ۱۲:۱۹
Background image

دومین محکمه تمثیلی رقابتی برنامه ستاژ حقوقی دور سیزدهم برگزار گردید

دومین محکمه تمثیلی رقابتی برنامه ستاژ حقوقی دور سیزدهم مرکز ملی آموزش حقوقی پوهنتون کابل به روز سه شنبه، مورخ ۱۱ میزان سال جاری برگزار گردید.

طبق معمول در این محکمه کارکترهای هیئت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۲ - ۱۱:۳۸
Background image

بیش از صد تن از محصلین برنامه های روش تحقیق، مهارت های شغلی و اکسیل کمپیوتر را فرا گرفتند

این برنامه ها ازسوی آمریت انسجام خدمات محصلین پوهنتون کابل دایر گردیده بود. در این دوره آموزشی ۴۰ تن از محصلین برنامه مهارت های شغلی، ۴۵ تن دیگر روش تحقیق و ۴۷ تن هم برنامه مایکروسافت. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۹ - ۱۶:۳۷
Background image

محفل تعارفی نخستین کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان دایر گردید

به روز یکشنبه، مورخ ۹ میزان سال جاری، دومین محفل تعارفی در مورد نخستین کنفرانس بین المللی انقلاب سبز برای خود کفایی افغانستان در بخش زراعت که قرار است در آخر سال جاری به ابتکار پوهنځی. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

دو پایه فلتر آب آشامیدنی در لیله ذکور به بهره برداری سپرده شد

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

بخشی از سخنان وزیر محترم تحصیلات عالی شیخ ندا محمد ندیم صاحب به استادان پوهنتون کابل:

از فراغت محصلین سال ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل تجلیل صورت ګرفت

البوم تصاویر مراسم تجلیل فراغت ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا