روند واکسیناسیون محصلان نهادهای تحصیلات عالی در پوهنتون کابل آغاز گردید

Anonymous (not verified)
چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۶ - ۱۷:۲۲
ku

دور دوم روند واکسیناسیون محصلان، استادان و کارمندان پوهنتون کابل جهت اتخاذ تدابیر برای شروع دروس حضوری پوهنتون به روز چهارشنبه مؤرخ 6 اسد سال جاری با حضور وزیر تحصیلات عالی، کارمندان صحی وزارت صحت عامه و محصلان پوهنتون کابل در این پوهنتون آغاز یافت.

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی کشور با صحبت در مراسم افتتاحیه‌ی این روند که در پوهنتون کابل تدویر یافته بود ضمن اظهار خرسندی از آغاز آن گفت: متاسفانه شیوع ویروس کرونا در کنار آسیب رسانیدن به امور جهانی، به افغانستان و بویژه به سیستم تحصیلات عالی کشور آسیب جدی وارد نموده که از اضرار جدی آن تعطیلات دروس حضوری از یکسو و ظرفیت پایین و عدم آمادگی بخش تکنالوژی انترنت و عدم دسترسی لازم محصلان و استادان در اقصی نقاط کشور به این سیستم جهت تعقیب دروس آنلاین ازسوی دیگر، می‌باشد که باعث شده به اساسی ترین مسئولیت نهادهای تحصیلات عالی رسیدگی لازم صورت نگیرد. ویروس کرونا ممکن یک مرض دوامدار باشد که درصورت دوام روند شیوع موج‌های بعدی آن، سیستم درسی و بخش تحصیلات عالی کشور با آسیب‌های بیشتر روبرو گشته و محصلان که قلب تپنده‌ی جامعه است ایستا خواهند ماند. لذا از آنجاییکه هم شروع و دوام مجدانه‌ی دروس حضوری برای رهبری سکتور تحصیلات عالی مهم بوده و هم صحتمندی محصلان، استادان و کارمندان نهادهای تحصیلات عالی؛ پس از مشورت‌های رهبری وزارت تحصیلات عالی و وزارت محترم صحت عامه فیصله گردید که روند واکسیناسیون محصلان آغاز و پس از آن در صورت موجودیت گزارشات مبنی بر نزول واقعات ابتلا به ویروس کرونا، دروس پوهنتون ها نیز تدریجاً آغاز گردد که بدین لحاظ واکسینه شدن محصلان تمام نهادهای تحصیلات عالی قبل از شروع دروس حضوری الزامی می‌باشد.

دکتور بصیر.علاوه نمود که به تعداد تمام محصلان کشور.واکسین موجود است و روند واکسیناسیون آنها الی شروع دروس حضوری ادامه خواهد داشت که بدین صورت داشتن کارت واکسین هنگام ورود به صنوف درسی و لیلیه‌های پوهنتون کابل و سایر نهادهای تحصیلات عالی الزامی است.

روند واکسیناسیون محصلان پوهنتون کابل که امروز چهارشنبه آغاز یافته است الی شروع دروس حضوری در پوهنتون کابل ادامه داشته و محصلان گرامی می‌بایست با حضور در پوهنتون کابل و یا سایر مراکز صحی شهر و ولایات شان خودرا واکسین نمایند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۳:۳۶
Background image

کمپاین نهال شانی در پوهنتون کابل آغاز گردید

کمپاین نهال شانی در پوهنتون کابل بتاریخ 20 حوت با غرس بیش از ۲۰۰ اصله نهال زینتی در محوطه این نهاد علمی آغاز گردید.

روند نهال شانی در پوهنتون تازه آغاز گردیده و قرار است در روزهای. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۵:۳۶
Background image

ورکشاپ آموزش مبتنی برنتیجه در پوهنتون کابل آغاز گردید

ورکشاپ ۶ روزه آموزش مبتنی برنتیجه OBE) ) برای ۲۲ تن از استادان جوان و تازه التقرر پوهنتون کابل ازسوی آمریت انکشاف مسلکی پوهنتون دایر گردید. اصول تدریس، کنترول صنف و اصول ارزیابی محصلین. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۸ - ۱۲:۵۸
Background image

دفتر دوکتوران بدون سرحد(MSF) به تعداد 1000 ثوب چپن سفید را به پوهنځی فارمسی اهدا نمود

دفتر دوکتوران بدون سرحد(MSF) به تعداد 1000 ثوبص چپن سفید یک بار مصرف را به ارزش (یک هزار) یورو،  روز دوشنبه مورخ 7 حوت سال 1402 به پوهنځی فارمسی پوهنتون کابل اهدا نمود. محترم پوهنوال. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

کنفرانس تحت عنوان نزول القرآن که توسط اساتید محترم پوهنځی شرعیات ترتیب شده بود در پوهنتون کابل برگزار گردید. جزئیات بیشتر در گزارش ویدیویی!

چند قطعه عکس های زیبا از پوهنتون کابل در موسم بارانی

روز جهانی آب در پوهنتون کابل طی یک سلسله مراسم بزرگ تجلیل شد. ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

در دیدار سفارت چین در کابل از محصلین برتر پوهنتون کابل با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

پوهنتون کابل در سال ۱۴۰۲ هـ ش، به ارزش حدود ۹۰ میلیون افغانی ده ها پروژه انکشافی و توسعه را تطبیق نموده است. گزارش ویدیویی:

کار قير ریزی با سرکهای نو در داخل پوهنتون کابل آغاز گردید

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا