رئیس پوهنتون از روند ارزیابی کیفیت ادویه در مینی لب پوهنځی فارمسی دیدن نمود

tariq_admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۳ - ۱۴:۵۶
11

محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون کابل و معاونین ریاست به روز چهارشنبه مورخ 13 میزان سال جاری، از جریان دور سوم ارزیابی کیفیت ادویه و آموزش محصلین در لابراتوار مینی لب پوهنځی فارمسی دیدن نمود.

رئیس پوهنتون در این دیدار ضمن تشکری و قدردانی از رهبری پوهنځی فارمسی بابت تلاش و زحمات شان در برگزاری کارهای عملی، خطاب به محصلین گفت که با ذهن آرام و کامل درس بخوانند و به کارهای عملی شان توجه کنند؛ زیرا رهبری پوهنتون کابل با اخلاص مندی تمام در خدمت آنها است. دکتور عزیز کارهای عملی را برای محصلین مهم و سود مند خواند و علاوه نمود که در کارهای عملی مسایل تیوریک در عمل مشاهده میشود که برای محصلین فایده مند است.

محصلین پوهنځی فارمسی نیز با استقبال از حضور رهبری پوهنتون در جریان کارهای عملی شان، روند تست و ارزیابی کیفیت ادویه را در لابراتوار منی لب پوهنځی با تمام جزئیات تشریح نمودند که مورد ستایش رهبری پوهنتون قرار گرفت. یک تن از محصلین اشتراک کننده در این برنامه تاکید نمود که آنها علاقه مند کارعملی استند؛ زیرا مسایل زیاد را از آن می‌آموزند.

در دور سوم ارزیابی کیفیت ادویه، 19 قلم ادویه که شامل 220 نمونه می‌گردد از 33 شفاخانه در مرکز و ولایات جمع آوری گردیده‌است. این دور سه هفته را دربر می‌گیرد و قرار است گزارش و نتیجه ارزیابی بعدا ارائه گردد.

قابل یادآوری است که پوهنځی فارمسی پوهنتون کابل در قسمت ارزیابی کیفیت ادویه با جهت‌های مختلف همکاری میکند، بالخصوص همراه اداره ملی دوا و غذا به ارزیابی دواهای که از بیرون وارد میشود کمک میکند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۷ - ۱۰:۵۸
Background image

کار عملی تفاهمنامه همکاری عقد شده پوهنځی فارمسی پوهنتون کابل با اداره ملی ستندرد افغانستان آغاز گردید

پوهنوال آقامحمد ژکفر رئیس پوهنځی فارمسی با اساتید دیپارتمنت های ذیربط روز جهارشنبه 16 قوس ضمن ملاقات با هیات رهبری اداره ملی ستندرد از لابراتوارهای غذا و ادویه آن اداره نیز بازدید. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۶ - ۹:۱۹
Background image

بیش از 70 تن از محصلین برنامه (MS Word ) کمپیوتر را فرا گرفتند

بیش از 70 تن از محصلین طبقه ذکور و اناث از پوهنځی‌های مختلف پوهنتون کابل، برنامه (MS Word ) کمپیوتر را که ازسوی آمریت انسجام خدمات محصلین دایر گردیده بود فرا گرفتند.  برای این محصلین در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۶ - ۹:۱
Background image

جلسه شورای علمی پوهنتون کابل برگزار گردید

در این جلسه شورای علمی ابتدا محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون به اعضای جلسه خوش آمدید گفته و سپس روی موضوعات مهم علمی و تحصیلی پوهنتون از جمله برگزاری موفقانه امتحانات نهایی سمستر. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا

سخنرانی محترم لطف‎ الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل

کنفرانس علمی و تحقیقی تحت عنوان مطالعه و مدیریت آب های افغانستان به پیشواز افتتاح بند کمال خان

آغاز کمپاین نهال‌شانی در پوهنتون کابل

ویدو همدلی دانشجویان شبکه پوهنتون های راه ابریشم با دوستان خود در پوهنتون کابل