آغاز دور سوم ارزیابی کیفیت ادویه در مینی لب پوهنځی فارمسی

tariq_admin
شنبه ۱۴۰۱/۷/۹ - ۱۳:۴۳
pic

براساس تفاهمنامه امضاء شده میان پوهنتون کابل و دفتر پارتیسیپ، دور سوم ارزیابی کیفیت ادویه در لابراتوارهای مینی لب پوهنځی فارمسی به روز شنبه مورخ 9 میزان سال جاری با حضور رئیس پوهنځی، استادان، مسئولین دفتر پارتیسیپ و انالیست‌ها آغاز گردید.

دراین دوره 19 قلم ادویه که شامل 220 نمونه میګردد و این نمونه‌ها از 33 شفاخانه در مرکز و ولایات جمع آوری گردیده است به کمک مینی لب پوهنځی فارمسی مورد ارزیابی قرار میګیرند.

ایندور سه هفته را در برگرفته که هفته نخست آن آموزش مجدد انالیست‌ها و دو هفته دیگر را آزمایشات عملی نمونه‌ها تشکیل می‌دهد. انالیست‌ها همه فارغان پوهنځی فارمسی هستند. درجریان این ارزیابی، محصلان صنف چهارم پوهنځی نیز در لابراتوارهای مینی لب، مطابق تفاهمنامه عقد شده آموزش عملی خواهند دید. با این همه قرار است گزارش و نتیجه ارزیابی بعد از ختم ارزیابی ارائه گردد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۷ - ۱۰:۵۸
Background image

کار عملی تفاهمنامه همکاری عقد شده پوهنځی فارمسی پوهنتون کابل با اداره ملی ستندرد افغانستان آغاز گردید

پوهنوال آقامحمد ژکفر رئیس پوهنځی فارمسی با اساتید دیپارتمنت های ذیربط روز جهارشنبه 16 قوس ضمن ملاقات با هیات رهبری اداره ملی ستندرد از لابراتوارهای غذا و ادویه آن اداره نیز بازدید. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۶ - ۹:۱۹
Background image

بیش از 70 تن از محصلین برنامه (MS Word ) کمپیوتر را فرا گرفتند

بیش از 70 تن از محصلین طبقه ذکور و اناث از پوهنځی‌های مختلف پوهنتون کابل، برنامه (MS Word ) کمپیوتر را که ازسوی آمریت انسجام خدمات محصلین دایر گردیده بود فرا گرفتند.  برای این محصلین در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۶ - ۹:۱
Background image

جلسه شورای علمی پوهنتون کابل برگزار گردید

در این جلسه شورای علمی ابتدا محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون به اعضای جلسه خوش آمدید گفته و سپس روی موضوعات مهم علمی و تحصیلی پوهنتون از جمله برگزاری موفقانه امتحانات نهایی سمستر. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا

سخنرانی محترم لطف‎ الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل

کنفرانس علمی و تحقیقی تحت عنوان مطالعه و مدیریت آب های افغانستان به پیشواز افتتاح بند کمال خان

آغاز کمپاین نهال‌شانی در پوهنتون کابل

ویدو همدلی دانشجویان شبکه پوهنتون های راه ابریشم با دوستان خود در پوهنتون کابل