آغاز دور سوم ارزیابی کیفیت ادویه در مینی لب پوهنځی فارمسی

tariq_admin
شنبه ۱۴۰۱/۷/۹ - ۱۳:۴۳
pic

براساس تفاهمنامه امضاء شده میان پوهنتون کابل و دفتر پارتیسیپ، دور سوم ارزیابی کیفیت ادویه در لابراتوارهای مینی لب پوهنځی فارمسی به روز شنبه مورخ 9 میزان سال جاری با حضور رئیس پوهنځی، استادان، مسئولین دفتر پارتیسیپ و انالیست‌ها آغاز گردید.

دراین دوره 19 قلم ادویه که شامل 220 نمونه میګردد و این نمونه‌ها از 33 شفاخانه در مرکز و ولایات جمع آوری گردیده است به کمک مینی لب پوهنځی فارمسی مورد ارزیابی قرار میګیرند.

ایندور سه هفته را در برگرفته که هفته نخست آن آموزش مجدد انالیست‌ها و دو هفته دیگر را آزمایشات عملی نمونه‌ها تشکیل می‌دهد. انالیست‌ها همه فارغان پوهنځی فارمسی هستند. درجریان این ارزیابی، محصلان صنف چهارم پوهنځی نیز در لابراتوارهای مینی لب، مطابق تفاهمنامه عقد شده آموزش عملی خواهند دید. با این همه قرار است گزارش و نتیجه ارزیابی بعد از ختم ارزیابی ارائه گردد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۳ - ۱۶:۱۴
Background image

دومین برنامه علمی رقابتی ارایه پوسترهای تحقیقی محصلین پوهنځی فارمسی برگزار گردید

این برنامه که به اشتراک معاون علمی پوهنتون کابل، رئیس، استادان و محصلین پوهنځی فارمسی برگزار گردیده بود، در ابتدا بعد از تلاوت آیاتی چند از قرآن پاک، محترم پوهنوال آقامحمد ژکفر رئیس. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۴:۵۳
Background image

محفل خوش آمدید محصلان جدیدالشمول در پوهنځی فارمسی برگزار گردید

در این محفل که به تاریخ 7 قوس در پوهنځی فارمسی برگزار گردید، در ابتدا محترم پوهنوال آقامحمد ژکفر، رئیس پوهنځی ضمن خوش آمدید به محصلان جدیدالشمول، در مورد ارزش های پوهنځی و پوهنتون صحبت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۱۴:۳۹
Background image

ارائه درس دینی برای محصلین ازسوی رئیس عمومی اداره امور

به روز پنج شنبه، مورخ ۹ قوس سال جاری، برای محصلین صنف اول پوهنځی های اقتصاد، انجینری، زبان و ادبیات خارجی و زبان و ادبیات پوهنتون کابل درس دینی راجع به عقیده اسلامی ازسوی محترم شیخ. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

در جریان کارهای باز سازی پوهنتون کابل، این بار انکشاف سرک ارتباطی وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون کابل آغاز شده است.

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا