کنفرانس ملی جوانان در پوهنتون کابل تدویر یافت

کنفرانس ملی جوانان (د ځوانانو ملی کنفرانس) به روز پنجشنبه مؤرخ ۲۳ اسد سال جاری به مناسبت گرامیداشت از روز جهانی جوانان با حضور صدها جوان اشتراک کننده از ولایات گوناگون کشور در ادیتوریم مرکزی پوهنتون کابل تدویر یافت.

کنفرانس ملی جوانان که به مناسبت گرامیداشت از روز جهانی جوانان و با تأکید بر نقش جوانان در پروسه صلح افغانستان با ابتکار سازمان اجتماعی سفید و همکاری تعدادی دیگر از نهادهای علمی تدویر یافته بود سخنرانی‌ها، بحث‌های پنل، کارهای گروپی، طنز، اهداء تقدیرنامه‌ها و تندیس به ۱۶ جوان بعنوان جوان برتر افغانستان و... شامل بود که در هر کدام آن روی مسایلی چون: صلح افغانستان، جوانان افغانستان و نقش آنان در پروسه صلح، فقر و بیکاری، وضعیت حقوق بشر، چالش‌های فراروی جوانان و راه‌های حل آن بحث و تبادل نظر صورت گرفته و طرح‌های مشخصی از جانب اشتراک کنندگان ارائه و توسط مسئولین کنفرانس تدوین گردید. صدها جوان از سراسر کشور، تعدادی از مقامات از مراجع ذیربط حکومتی، بعضی از چهره‌های جوان و مطرح اجتماعی، رئيس و معاونین، استادان و رؤسای پوهنځی‌های مختلف پوهنتون کابل در این کنفرانس اشتراک داشتند. این کنفرانس که ساعت ۹ صبح آغاز یافته بود با توزیع تصدیق‌نامه اشتراک به تمامی اشتراک کنندگان و دعای خیر و فلاح کشور به ساعت ۵ عصر همین روز خاتمه یافت.

این کنفرانس که با حضور صدها جوان از ولایات گوناگون کشور تدویر یافته بود قرار است همه‌ساله به مناسبت گرامیداشت از روز جهانی جوانان برگزار گردد.