جلسه فوق‌العاده شورای رهبری؛ بررسی روند آموزش از راه دور و آغاز کار عملی انجمن مددکاران اجتماعی پوهنتون کابل

جلسه فوق‌العاده شورای رهبری پوهنتون کابل جهت بحث روی موضوع «روند ارائه دروس از طریق سیستم تدریس از راه دور (HELMS)» و «روند فعالیت و آغاز کار عملی انجمن مددکاران اجتماعی پوهنتون کابل» و... تحت ریاست پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رئیس جمهور در امور تحصیلات عالی برگزار گردید.

در این جلسه که به ساعت ۱۰ قبل از ظهر روز یک‌شنبه مؤرخ ۲۱ ثور ۱۳۹۹ باحضور رئیس و معاونان پوهنتون، رؤسای پوهنځی‌ها، تعدادی از استادان، رئیس اتحادیه محصلان و مسئولان تعدادی از ادارات پوهنتون کابل تدویر یافته بود ابتدا پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رئیس جمهور در امور تحصیلات عالی ضمن اظهار خوش آمدید و قدردانی بابت تشریف آوری اعضای جلسه، ضمن تقدیر از تلاش‌ استادان پوهنتون به خاطر ارائه دروس به شکل هرچه بهتر از طریق سیستم مدیریت آموزشی تحصیلات عالی و آموزش از راه دور، به تعقیب فیصله‌های جلسه قبلی شورای رهبری پوهنتون که به تاریخ ۱۶ ثور تدویر یافته بود روی روند فعالیت و آغاز کارهای عملی انجمن مددکاران اجتماعی پوهنتون کابل صحبت نموده و از عضویت و سهم‌گیری تعداد زیادی از استادان، محصلان و کارمندان پوهنتون در این انجمن تشکر نمود. آقای فاروقی سهم‌گیری این اعضاء را با نسبت دهی به بشر دوستی و همنوع‌دوستی‌های تاریخی مردم افغانستان به معنی سخاوتمندی آنان خوانده و گفت، خرسند است که به تعقیب فداکاری‌های تاریخی مردم افغانستان اینک در این ایام پر مخاطره و پر چالش برای اقشار مختلف کشور، صدای نیکخواهی و دست کمک از مکان مقدسی چون پوهنتون کابل بلند شده است. وی گفت ممکن با این حرکت دست تمام نیازمندان کشور گرفته نشود اما این عمل نیک در نفس خود بیانگر عمق اخلاص و همنوع‌دوستی اعضای خانواده مقدس پوهنتون کابل می‌باشد و اظهار امیدواری نمود که از طریق آن پوهنتون کابل بتواند نقش ممد و مؤثری در رفع نگرانی‌ها از ناحیه نیازمندی‌های اجتماعی برای تعدادی از شهروندان نیازمند کشور  خاصتاً همکاران نیازمند در محدوده این نهاد اکادمیک داشته باشد.

سپس، پوهندوی دکتور محمدنعیم عظیمی معاون امور علمی در این جلسه صحبت نموده مشخصاً به موضوعاتی چون: رهنمود و اجراآت این انجمن، تشکیلات و مدیریت انجمن، تعیین شدن مکان کاری و آغاز رسمی فعالیت آن پرداخت نمود. وی گفت برای مدیریت این انجمن نیاز به افراد خیر و چهره‌های شناخته شده‌ای می‌باشد که قبلاً نیز در حصه فعالیت‌های اجتماعی و مددکاری سابقه‌ای نیک و فعالیت‌های مشهود داشته است. لذا استاد منیژه رامزی استاد دیپارتمنت کار اجتماعی پوهنتون که در این عرصه از پس‌زمینه‌ای خوبی برخوردار می‌باشد را بعنوان آمر این انجمن و چهار تن از دیگر استادان پوهنتون را بعنوان رؤسای کمیته‌های اصلی و همچنین منشی این انجمن را با شرح سابقه کاری‌آنان به جلسه پیشنهاد نمود که در نتیجه این اعضاء با اتفاق آراء مورد تأیید اعضای جلسه قرار گرفته و مؤظف گردیدند تا به زودی ضمن آماده‌سازی دفتر کاری شان در یکی از ادارات پوهنتون، با استادان و محصلان پوهنتون هماهنگی نموده و در جریان دهه‌ی سوم ماه مبارک رمضان کار عملی خویش را آغاز سازند.

بر این اساس انجمن مددکاران اجتماعی پوهنتون کابل عملاً تأسیس گردیده و با تعهد اولین کمک‌های نقدی ازسوی اعضای شورای رهبری پوهنتون در این جلسه و همچنان همکاری‌های غیر نقدی و مواد خوراکه نهادهای گوناگون و توزیع مشترک آنان تا کنون در داخل پوهنتون کار عملی آن نیز رسماً آغاز خواهد یافت و امید می‌رود با شروع فعالیت آن اهداف والای آن محقق شده و با همکاری هموطنان، اشخاص و افراد خییر دست نیازمندان زیادی گرفته شود تا این گامی برای ایجاد یک تحول در عرصه‌ی انجام امور سخاوتمندانه و رضاکارانه در کشور باشد. قابل یاد آوری می‌باشد که در این جلسه اولین جنتری/تقویم سال ۱۳۹۹ ه.ش که در مطبعه پوهنتون کابل و به ابتکار معاونیت امور محصلان با زیور چاپ آراسته شده و طبع یافته است نیز برای اعضای جلسه به تعداد دفاتر پوهنځی‌ها و ادارات مربوطه شان توزیع گردید که مورد تحسین و تمجید اعضای حاضر جلسه قرار گرفت.