رئیس پوهنتون کابل با سفیر کشور اسپانیا در کابل ملاقات نمود

پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رئیس جمهور در امور تحصیلات عالی در حالیکه ازسوی آقای نظامی آمر دیپارتمنت زبان و ادبیات اسپانیوی پوهنځی زبان و ادبیات پوهنتون کابل و تعدادی از استادان این دیپارتمنت همراهی می‌گردید، با آقای گبرانیل فیدرن سفیر کشور اسپانیا در کابل دیدار نموده و دوطرف راجع به همکاری‌های علمی- فرهنگی و اکادمیک میان نهادهای علمی دوکشور افغانستان و اسپانیا تبادل نظر نمودند.

پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رئیس جمهور در امور تحصیلات با صحبت در این دیدار که به روز شنبه مؤرخ۲۴ حوت سال جاری به دعوت سفیر کبیر کشور اسپانیا  در مقر سفارت کشور اسپانیا در کابل انجام شد ابتدا بابت دعوت سفیر این کشور از رهبری پوهنتون کابل تشکر نموده و از همکاری‌های مختلف کشور اسپانیا با بخش‌های علمی و فرهنگی افغانستان ابراز قدردانی نمود. آقای فاروقی در ادامه نقش آقای فیدرن را در تحکیم و تقویت مناسبات علمی- فرهنگی و اکادمیک میان سفارت اسپانیا در کابل و دیپارتمنت زبان و ادبیات اسپانیوی در پوهنځی زبان و ادبیات پوهنتون کابل برازنده و چشمگیر دانسته از ایشان بابت تلاش‌های شان مجدداً سپاسگزاری نمود. آقای فاروقی در فرجام سخنانش روی تامین بهتر و فراهم‌سازی زمینه‌های بیشتر تحصیلی و تحقیقی برای استادان، محصلان و محققین پوهنتون کابل در کشور اسپانیا و نیز همکاری‌های همه‌جانبه دیگر مبنی بر برگزاری و تدویر سمینارها و برنامه‌های علمی در پوهنتون کابل تأکید ورزید.

سپس، آقای گبرانیل فیدرن سفیر کشور اسپانیا در کابل ابتدا حضور رئیس و هیئت پوهنتون کابل در این سفارت را خوش آمدید گفته و در ضمن با مؤثر خواندن تلاش‌های آقای فاروقی در زمینه‌ی فراهم سازی فرصت‌های بهتر تحصیلی و تسهیلات آموزشی برای محققان، محصلان و استادان پوهنتون کابل، به توجه و تلاش در ارتباط با مسایل خواسته شده تعهد نمود. وی در ادامه پوهنتون کابل را یک نهاد با اعتبار در سطح افغانستان و مجامع بین‌المللی دانسته و از اهدای صدها جلد کتاب برای مطالعه محصلان و محققان این پوهنتون ازسوی نهاد همکاری‌های بین‌المللی کشور اسپانیا خبرداد که مورد پذیرش رئیس و هیئت پوهنتون کابل قرار گرفته و بدین اساس این ملاقات خاتمه یافت.