مسئولان انستیتوت تحقیقاتی اِن‌سان با رئیس پوهنتون کابل دیدار و گفت‌وگو نمود

مسئولان انستیتوت تحقیقاتی اِن‌سان با حضور در پوهنتون کابل با پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رئیس جمهور در امور تحصیلات عالی دیدار و روی ایجاد زمینه‌ها برای همکاری‌های مشترک در بخش‌های آموزشی و تحقیقاتی میان این دو نهاد گفت‌وگو و تبادل نظر نمودند.

آقای فهیم کریم یکی از مسئولان این انستیتوت با صحبت در این دیدار ابتدا بابت فراهم‌شدن زمینه‌ی این ملاقات از ریاست پوهنتون تشکری نموده و ضمن شرح مفصل پس‌زمینه‌های کاری و اهداف و برنامه‌های این انستیتوت، با تاریخی خواندن اهمیت و جایگاه پوهنتون کابل بعنوان یکی از بزرگترین نهادهای علمی کشور، در ارتباط با ایجاد زمینه‌های همکاری درعرصه‌های تحقیقی و آموزشی با پوهنتون کابل و فراهم‌شدن زمینه برای عقد تفاهم‌نامه همکاری به این هدف ابراز علاقه‌مندی نموده از ریاست این پوهنتون  خواست تا در صورت عدم موجودیت کدام ملاحظه‌ی منتفی، این زمینه را فراهم سازند تا این نهاد بتواند به همکاری‌هایش در بخش‌های تحقیقی و آموزشی با پوهنتون کابل نیز ادامه دهد.

سپس، پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رئیس جمهور در امور تحصیلات عالی با صحبت در این دیدار از حضور این مسئولان در پوهنتون کابل ابراز خوش آمدید و خرسندی نموده و از برنامه‌های درخور ستایش و ارزنده‌ی این نهاد در افغانستان اظهار قدردانی کرد. آقای فاروقی بیان داشت که مسئولان پوهنتون کابل در این عرصه تلاش نموده و در جهت بهره‌بری از برنامه‌های تحقیقی و آموزشی انستیتوت اِن‌سان و سایر نهادهای فرهنگی، تحقیقی، آموزشی و... به هدف استفاده بهینه محصلان استادان و محققین پوهنتون کابل از آن ابراز آمادگی نمود.

در اخیر این نشست تصمیم بر آن شد تا دوطرف روی پیش‌نویس مواد یک تفاهم‌نامه‌ی همکاری‌های تحقیقی – آموزشی به هدف فراهم سازی زمینه‌های تحقیقاتی،  آموزش،گفتمان‌ها و سمینارهای علمی و کارهای عملی محصلان پوهنتون کابل کارکنند.