سومین دور جشنواره محصل برتر؛ یاسین خموش بعنوان محصل برتر پوهنتون کابل انتخاب گردید

یاسین خموش در سومین دور جشنواره محصل برتر پوهنتون کابل، بعنوان محصل برتر این نهاد علمی انتخاب گردید. این جشنواره به مناسبت ۱۶ نوامبر روز جهانی محصل، ازسوی اتحادیه محصلان پوهنتون کابل با اشتراک دها محصل از ۲۱ پوهنځی و ارائه طرح‌های شان مبنی بر برطرف سازی مشکلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور و باحضور اشتراک کنندگانی از نهادهای مختلف دولتی و غیر دولتی به روز شنبه در ادیتوریم مرکزی این نهاد علمی برگزار گردیده بود که از میان ۲۱ دانشجو بر اساس بهترین طرح ازسوی هیأت داوران که متشکل از استادان عضو شورای علمی این پوهنتون بودند، بعنوان محصلان برتر پوهنځی های مربوطه شان و ۱۰ تن بعنوان محصل برتر در سطح پوهنتون کابل انتخاب گردیده بودند. از میان این ده تن آقای یاسین خموش از پوهنځی علوم اجتماعی توانست بعنوان محصل برتر لقب محصل برتر سال ۱۳۹۸، آقای احمد درود قیوم از پوهنځی روان شناسی محصل برتر دوم و خانم بهشته نظیر جایزه محصل برتر شماره سوم این جشنواره را از آن خود نمایند.

در همین حال پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و وزیرمشاور رئیس جمهور در امور تحصیلات عالی با اشتراک و سخنرانی در این جشنواره ابتدا با ابراز خرسندی و عرض خوش آمدید به مهمانان در پوهنتون کابل گفت، سه سال قبل برای حل چالش‌های نسبی و رسیدن هرچه زودتر به آرزوهای پوهنتونی و ملی، ازسوی هیأت رهبری پوهنتون کابل تصمیم جامعی مبنی بر حمایت از اتحادیه محصلان، واگذاری نقش و شمولیت آنان در تشکیلات اداری این پوهنتون بعنوان یکی از اضلاع مهم و اساسی گرفته شد که خوشبختانه در نتیجه بر اثر مدیریت مؤثر رؤسا و هیأت مدیره‌های قبلی این اتحادیه اکنون شاهد ظرفیت سازی ها، توسعه امور دانشجویی و نتیجه‌ی مثبت این حمایت‌ها و حل مسایلی چون قوم گرایی، مسایل زبانی، سمتی، تنظیمی و غیره‌ی دیگر در پوهنتون کابل بوده و با مساعی مشترک به آن نقطه پایان گذاشته ایم.

آقای فاروقی در ادامه با یادآوری از اخذ اعتبار آکادمیک ملی پوهنتون کابل در سال گذشته خطاب به محصلان این پوهنتون گفت‏، توقع مردم و کشور از شما که بعنوان گل‌های سر سبد جامعه و امید و آینده کشور بوده و توانسته اید از میان صدها هزار داوطلب بعنوان محصل در این نهاد بزرگ علمی راه یابید بی نهایت بالا و چشم آنان برای حل و ختم چالش ها و جنگ های تحمیلی و آوردن صلح، ثبات و توسعه به کشور به شما دوخته شده است. لذا با درک واقعیت‌های تاریخی و اجتماعی این سرزمین، خودرا برای به ارمغان آوردن یک آینده‌ی بهتر آماده نموده و برای این مهم، پوهنتون کابل و سکتور تحصیلات عالی نیز مصمم است تا از هیچ تلاشی دریغ نورزیده و در حد ممکن زمینه‌های رشد بیشتر محصلان کشور را در سطوح ملی و بین‌المللی فراهم سازد. آقای فاروقی در ختم سخنانش پیشاپیش موفقیت راه یافتگان این جشنواره را در درجات برتر مبارک عرض نمود.

پوهاند دوکتور بری صدیقی معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی نیز بعنوان اشتراک کننده و سخنران این برنامه، ضمن عرض مبارکی به برندگان جوایز برتر و شرح مختصر برنامه های گوناگون این وزارت به هدف توجه به محصل و قشر دانشجو، محصلان را سرمایه انسانی و رکن اساسی تحصیلات عالی کشور خوانده و از محصل محور بودن برنامه های وزارت تحصیلات عالی نیز یاد نمود.

آقای نقیب الله امینی با دکلمهی زیبا و دل انگیز شعر و خانم شکیبا دلاوری معاون برنامههای اتحادیه محصلان این پوهنتون با صحبت روی مراحل گوناگون پروسه سه ماهه انتخاب این محصلان، خطیبان دیگر این جشنواره بودند و در ختم آن، با اهدای جوایز به ۲۱ محصل برتر پوهنحی، اهدای تقدیرنامه به هیأت داوران و ۱۰ محصل برتر سطح پوهنتون، سه تن برندگان اصلی مقامات اول ، دوم و سوم این برنامه اعلان و جوایزی که برای شان تهیه گردیده بود به آنان اهدا گردید.