مجموعه اشعار معاصر تحت عنوان "فریاد از جنس سکوت" اثر هنری ذبیح الله کجابی محصل پوهنتون کابل رونمایی گردید

مجموعه اشعار معاصر تحت عنوان "فریاد از جنس سکوت" اثر هنری ذبیح الله کجابی محصل رشته پالیسی و اداره عامه پوهنتون کابل به روز چهارشنبه مؤرخ ۲۲ عقرب سال جاری با حضور رؤسای تعدادی از پوهنځی‌ها، استادان و دهها محصل پوهنتون کابل در تالار مرکزی این پوهنتون رونمایی و به علاقه مندان شعر و غزل معرفی گردید.

پوهنیار جمال‌الدین صابری رئیس پوهنځی پالیسی و اداره عامه پوهنتون کابل با اشتراک و سخنرانی در این محفل ضمن عرض خوش آمدید به اشتراک کنندگان برنامه و ابراز خرسندی از موفقیت یکی از محصلانش در زمینه خلق این اثر هنری گفت، تغییرات در هر شخص از خود شخص شروع می گردد و آسان ترین راه برای به وجود آوردن آن جلوگیری از ضیاع وقت و سپری نمودن آن در مصروفیت‌های مفیدی چون مطالعه و کتابخوانی می‌باشد که خوشبختانه نویسنده‌ی این اثر توجه همیشگی به این مسأله داشته است و برای وی آرزوی موفقیت نمود.

خانم فرحت یکی از استادان پوهنتون کابل نیز با سخنان ارزنده‌ در این محفل، نقش سرگرمی‌های دوران کودکی را در شکل‌دهی شخصیت دوران جوانی و میان سالی انسان مؤثر خواند و با شناختی که از نویسنده‌ی فریاد از جنس سکوت داشت، توانایی شعر سرایی آقای کجابی را محصول توجه وی به شعر و ادب در دوران کودکی و نوجوانی دانست.

سپس، ذبیح الله کجابی شاعر جوان و خوش سلیقه و نویسنده‌ی این اثر به سخنرانی پرداخته و ضمن خوش آمدید گویی اشتراک کنندگان در مراسم رونمایی اثر نوشتاری‌اش، از گذشته‌ی آموزشی و تحصیلی و محدودیت و فرصت های دوران کودکی و نوجوانی‌خویش یادنموده و با عرض اینکه ظرفیت انسان ها نامحدود است گفت، همیشه تلاش نموده است تا به آنچه که میخواهد برسد و در این مسأله موفق نیز بوده است. آقای کجابی که اکنون محصل رشته پالیسی و اداره عامه پوهنتون کابل می باشد جهت شرح ادعایش مبنی بر دست یازیدن به اراده‌هایش می گوید، در زمینه‌های «نقاشی»، «خطاطی» و «مینیاتوری» نیز دست بالا دارد و تا کنون یک جایزه را در یکی از نمایشگاه‌های نقاشی شهر کابل و جایزه‌ی دیگر را بعنوان برنده مقام دوم در مسابقات خطاطی از میان متعلمین مکاتب این شهر در سال ۱۳۹۵ کسب و ازسوی وزیر معارف کشور تقدیر شده است. با این و جود وی «قاری قرآن» نیز است که در مسابقاتی میان مکاتب کابل در این عرصه نیز جوایزی به دست آورده و در ضمن «موسیقی» را نیز از علاقه‌مندی‌هایش تعریف می‌کند.

چاپ مجموعه اشعار معاصر تحت عنوان "فریاد از جنس سکوت" که با تلاش‌های وافر این نویسنده‌ی جوان کشور به زیور چاپ آراسته شده است، در ۱۵۰ صفحه بیرون داده شده و اکنون در خدمت علاقه مندان شعر و ادب موجود می‌باشد.