گرامیداشت از روز میلادالنبی (ص) در پوهنتون کابل

۱۹ عقرب در تقویم سال ۱۳۹۸ هجری شمسی افغانستان بعنوان روز میلاد حضرت محمد (ص) و رخصتی عمومی ذکر گردیده است که بمناسبت گرامیداشت از این روز بزرگ با ابتکار محصلان پوهنحی روانشناسی در ادیتوریم مرکزی پوهنتون کابل بزرگداشت به عمل آمد.

این برنامه که باحضور رئیس پوهنتون کابل، معاون امورمحصلان، رؤسای پوهنحی ها، استادان و محصلان این پوهنتون همراه بود با تلاوت آیات کلام الله مجید و سرود ملی کشور آغاز و سپس با سخنرانی و اجرای نمایش های مذهبی ادامه داده شد.

پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و وزیرمشاور رئیس جمهور در امور تحصیلات عالی با سخنرانی در این محفل پٌر میمنت، پیامبر اکرم را بزرگترین شخصیت تأثیرگذار در تاریخ بشریت خوانده و روز ولادت آن حضرت را مبارک عرض نمود. آقای فاروقی روی ابعاد گوناگون شخصیتی و زندگی وی بحث نموده و از حاضران مجلس خواست تا در تمام عرصه های زندگی شیوه ها و روش های کاری آن حضرت را سر لوحه ی کاری و رفتاری خویش قرار داده تا زندگی سعادتمند داشته باشند.

پوهنوال دوکتور تفسیره هاشمی معاون امور محصلان پوهنتون کابل،  پوهندوی ستارالدین صدیقی رئیس پوهنحی روان شناسی و علوم تربیتی و محترم دوکتور محمدایاز نیازی استاد پوهنځی شرعیات این نهاد علمی هرکدام با تأکید بر پیروی از سیرت النبی (ص)، اخلاق، آداب و منش های نیک و پسندیده ی وی، آن حضرت را الگویی برای تمام عرصه های زندگی بشریت دانسته و خجسته روز تولد وی را به حاضران مجلس و کافه ملت مسلمان کشور و جهان مبارک عرض نمودند.

در ادامه ی این محفل پر عظمت دو تن از محصلان پوهنحی روان شناسی نیز مقالات ترتیب شده ی شان را در ارتباط با ولادت با سعادت حضرت محمد (ص) به خوانش گرفته و در اخیر این برنامه با اجرای نمایش زیبای هنری در ارتباط با زندگی آن حضرت و الگو گیری از سیرت نبوی پایان داده شد.