در دهمین دور ستاژ مرکز ملی آموزش حقوقی پوهنتون کابل 158 تن ستاژر فارغ گردید.

محفل دور دهم فراغت ستاژران مرکز ملی آموزش حقوقی پوهنتون کابل، روز یک‌شنبه ۲۴ سنبله سال جاری، با حضور جلالتمآب محترم پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و وزیرمشاور رئیس جمهور در امور تحصیلات عالی، محترم محمد کریم امیرزوی رئیس مرکز ملی آموزش حقوقی پوهنتون کابل، محترم قانونپوه داکتر محمد قاسم هاشمزی رئیس کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون  اساسی، محترم غلام حیدر علامه معاون لوی څارنوالی در امور تعقیب قضائی، محترم دکتر محمد ظریف علم ستانکزی رئیس واحدهای بودجوی ادارۀ عالی تفتیش، محترم عبیدالله حمید معاون انجمن مستقل وکلای مدافع،‌ فارغان و خانواده‌های آنان، استادان و کارمندان پوهنتون کابل در تالار ادیتوریم مرکزی این نهاد علمی برگزار گردید.

در آغاز برنامه، محترم محمد کریم امیرزوی رئیس مرکز ملی آموزش حقوقی پوهنتون کابل حضور مهمانان را خیرمقدم گفته، ضمن صحبت در رابطه به نقش، جایگاه و کارکردهای این مرکز، فراغت دور دهم ستاژران را از این نهاد تبریک و تهنیت عرض کردند.

در ادامه، جلالتمآب محترم پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و وزیرمشاور رئیس جمهور در امور تحصیلات، فراغت دور دهم ستاژران مرکز ملی آموزش حقوقی را برای همه فارغان این دور، خانوادۀ‌های شان و جامعه علمی کشور تبریک گفته،  از زحمات هیأت رهبری و استادان این مرکز در راستای تقویه دانش حقوقی و مسلکی فارغان این مرکز و خانوادۀ حقوقی کشور، اظهار سپاس و قدردانی نمودند.

آقای فاروقی، نقش جوانان فارغ شده را به عنوان حمایت‌کنندگان و اجراکنندگان قانون در راستای تطبیق قانون و تأمین عدالت مهم یاد کرده، از آنان خواست تا با تلاش‏های همیشه‏گی و با دانش مسلکی و تخصص شان مشکلات موجود در ادارات عدلی و قضائی را مرفوع سازند. رئیس پوهنتون کابل در مورد تلاش‏های آن اداره در راستای فراهم سازی زمینۀ فراگیری دانش‏های مسلکی و تخصصی نیز سخن گفته اضافه داشت، رهبری این نهاد علمی همواره در سدد است تا در کنار ارائه خدمات تحصیلی، زمینه فراگیری دروس مسلکی و مهارت ها را نیز به صورت احسن برای جوانان کشور فراهم سازد.

متعاقباً،  محترم قانونپوه داکتر محمد قاسم هاشمزی رئیس کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی در رابطه به نقش و اهمیت مرکز ملی آموزش حقوقی به ایراد سخن پرداخته،  فراغت دهمین دور ستاژران  این مرکز را تبریک عرض کرده و از آنان خواست تا بصورت درست مصدر خدمت برای مردم و جامعه عدلی و قضائی کشور قرار گیرند.

در همین حال،  محترم داکتر غلام حیدر علامه معاون لوی څارنوالی در امور تعقیب قضائی، محترم عبیدالله حمید معاون انجمن مستقل وکلای مدافع و محترم دکتور محمد ظریف علم ستانکزی رئیس واحدهای بودجوی ادارۀ عالی تفتیش نیز در رابطه به موضوع صحبت کرده و فراغت دور دهم ستاژران مرکز ملی آموزش حقوقی پوهنتون کابل را برای فارغان و پوهنتون کابل مبارکباد عرض نمودند.  به گفته آنان دانش مسلکی و پیشرفت یک کشور  باهم ارتباط مستقیم داشته، به هر میزان که دانش مسلکی شهروندان یک کشور بالا برود به همان میزان آن کشور پیشرفت و ترقی خواهند داشت.

در این برنامه، نمایندگان فارغان نیز صحبت نموده و از تلاش‏های رهبری پوهنتون کابل، مرکز ملی آموزش حقوقی و استادان مربوط شان اظهار سپاس و امتنان نمودند.  در پایان محفل،  تصدیق نامه های فراغت  برای فارغین،  تقدیرنامه‏ها به اساتید، کارمندان و فارغان ممتاز این مرکز  توسط هیأت رهبری پوهنتون و مرکز ملی آموزش حقوقی اعطا گردید.

لازم به ذکر است که مرکز ملی آموزش حقوقی پوهنتون کابل از  سال ۱۳۸۷ هـ.ش تااکنون ۱۶۳۷ تن ستاژر حقوقی را به جامعه عدلی و قضائی کشور تقدیم داشته که از آن‌ جمله ۱۲۰۵ تن آن ذکور و ۴۳۲ تن آن از طبقۀ اناث بوده اند. در دهمین دور فراغت این مرکز نیز به تعداد ۱۵۸ ستاژر فارغ گردیده که 120 تن آن ذکور و ۳۸ تن آنها اناث می‏باشند.