جلسه نوبتی شورای علمی پوهنتون کابل برگزار گردید.

روز سه شنبه مؤرخ 12 سنبله سال جاری، جلسه نوبتی شورای علمی پوهنتون کابل در ارتباط با مسایل مختلف این پوهنتون با حضور معاونان محترم پوهنتون، روسای محترم پوهنځي‎ها و اعضای این شورا، تحت ریاست جلالتمآب محترم پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رییس جمهور در امور تحصیلات عالی تدویر یافت.

در آغاز جلسه که در تالار شورای علمی این پوهنتون برگزار گردیده بود، محترم پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و وزیرمشاور رئیس جمهور در امور تحصیلات عالی، با ابراز تأسف و عرض تسلیت به مناسبت حادثه المناک انتحاری شب گذشته در ناحیه نهم شهر کابل وسایر حوادث تأثربار روزهای اخیر در کشور، سال جدید تحصیلی را به اعضای جامعه اکادمیک خاصتاً خانواده پوهنتون کابل تبریک گفته و تشریف آوری اعضای این شورا و حضور معاون مالی و اداری جدیدالتقرر را در این جلسه خوش آمدید عرض نمودند. موصوف همچنان فرا رسیدن ماه محرم الحرام را نیز به اعضای این شورا، خانواده پوهنتون کابل و ملت شریف کشور تسلیت عرض نمودند. آقای فاروقی ایجاد و افتتاح مرکز مشاوره روانی و مرکز انکشاف مسلکی پوهنتون کابل را به اعضای شورای علمی، استادان، کارمندان و محصلان این پوهنتون مبارک عرض کرده، در ضمن از رؤسای پوهنځي ها و اساتید این پوهنتون بابت تطبیق فیصله‎های قبلی این شورا مبنی بر تنظیم امور تدریسی و اداری بوهنځی‎ها به شکل معیاری آن سپاسمندی نموده، از آنان خواست تا در تطبیق هرچه بهتر و ارائه دروس باکیفیت‏ تر و رعایت سیستم درسی ( OBE-SCL) را بیشتر از پیش توجه داشته باشند.

برعلاوه،  محترم فاروقی از تمام اعضای این شورا و مسئولان پوهنځي‏ها خواست تا دست به دست هم داده، با تلاش و جدیت همیشه‏گی شان  بیشتر از پیش در جهت حل و برطرف سازی مشکلات و چالش‏های محصلان و مراجعه کنندگان این نهاد بزرگ علمی در حد امکان رهگشا باشند تا معیارات بلند علمی و اعتبار آکادمیک این نهاد علمی حفظ گردد.

در ادامه این جلسه روی 34 دوسیه ترفیعات علمی استادان و اعضای کادری علمی پوهنتون‏ها، تثبیت رتبه علمی، تقرری های استادان جدید، موضوعات مربوط به برنامۀ فوق لیسانس این پوهنتون همچنان در رابطه  به مکاتیب و پیشنهادات وارده به آدرس شورای علمی بحث و تبادل نظر صورت گرفته، پیرامون آن از سوی اعضای شورای علمی تصامیم لازم و ضروری اتخاذ گردید.

در این برنامه، از استادان و محصلان بوهنځی انجنیری که در قسمت دیزاین و ساخت مُدل پوهنتون کابل تلاش ورزیده بودند، نیز تحسین به عمل آمده، تحسین‏نامه های مرتبه از سوی پوهنتون کابل، توسط رییس و اعضای شورای علمی برای آنان تفویض گردید.

 این جلسه که حوالی ساعت 9:30 قبل از ظهر آغاز یافته بود، به ساعت 1:30 پس از چاشت با ختم دعائیه خیر و راستگاری کشور پایان یافت.