انتخابات سالیانۀ اتحادیه محصلان پوهنتون کابل برگزار گردید.

امروز یکشنبه مؤرخ 10 سنبله سال جاری انتخابات سالیانۀ اتحادیه محصلان پوهنتون کابل با حضور هیأت رهبری این پوهنتون، رؤسای پوهنځي ها، استادان، کارمندان اداری، متصدیان قبلی امور اداری این اتحادیه، کاندیدان جدید هیأت مدیره این اتحادیه و اعضای انجمن‎های محصلان پوهنځي‏ها برگزار گردید. این برنامه که در ادیتوریم مرکزی پوهنتون کابل تدویر گردیده بود، ابتداء با قرائت آیات کلام الله مجید و پخش سرودملی کشور آغاز یافته، سپس هیأت رئیسه این برنامۀ انتخابات توسط علی جمعه نظری معاون اداری قبلی این اتحادیه به معرفی گرفته شد.

همزمان با آن، محترم جاوید فاروس رئیس اسبق اتحادیه محصلان پوهنتون کابل و رئیس هیأت برنامه به سخنرانی پرداخته، با ابراز تشکری از اعتماد این اتحادیه بخاطر انتخاب وی بعنوان رئیس هیأت مدیره، به شرح کارکردها و  دستآوردهای این اتحادیه در طی یک سال ریاست شان پرداختند. وی انتخاب هیأت مدیره جدید این اتحادیه را پیشاپیش برای اعضای اتحادیه و پوهنتون کابل مبارک عرض نموده و با یادآوری از یک سلسله کاستی ها و چالش های فراروی این اتحادیه گفت امیدوار است که هیأت مدیره جدید بتوانند در رفع آن مؤثر و مفید واقع گردند.

متعاقباً، جلالتمآب محترم پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رئیس جمهور در امور تحصیلات عالی به سخنرانی پرداخته گفت، پوهنتون کابل در حال حاضر شاهد دستاوردهای بی‏نظیر در طی سالهای اخیر است، شکل گیری و فعالیت های مؤثر اتحادیه محصلان  را یکی از آن دستاورد ها دانست. آقای فاروقی محصلان و اتحادیه محصلان این پوهنتون را یک ضلع اساسی در پیشبرد مسئولیت‏های آکادمیک  و بهبود امور این نهاد بزرگ علمی دانسته و از سهم گیری اعضای این اتحادیه در فعالیت‎های داوطلبانه ابراز تشکر و قدردانی نمودند.

رئیس پوهنتون کابل گفت، خوشحال است که کشور در جایگاهی قرار دارد که امور  در لایه های گوناگون اداری به صورت دموکراتیک به پیش برده می شود و اکنون اتحادیه محصلان نیز با تکیه بر اصل دموکراسی انتخابات هیأت مدیره را بدون هیچ چالش و عاری از هرگونه سلایق و مداخلات برگزار می‏نماید. موصوف در ادامه گفت هیأت رهبری پوهنتون کابل این اتحادیه را در رسیدن به اهداف و آرزوهای بلند اش شریک و همکار مستقل اداره پوهنتون دانسته، وعده نمود که هیچ کسی را اجازه نخواهد داد تا در امورات داخلی اتحادیه مداخله نموده و اعمال سلیقه نمایند.

به گفته محترم فاروقی اتحادیه محصلان یک نهاد و یک بخش ضروری در پوهنتون کابل بوده، فعالیت‏ها و کارکردهای اتحادیه محصلان و برگزاری انتخابات سالانهای این اتحادیۀ برای پوهنتون و اعضای آن نهایت بزرگ و ارزشمند می‏باشد. در ضمن، رئیس پوهنتون کابل برای  کاندیدان جدید این اتحادیه آرزوی کامیابی نموده و از آنها خواست تا در صورت پیروزی شان، در راستای تحقق برنامه ها و انجام فعالیت های مفید بیشتر از پیش تلاش نمایند. آقای فاروقی در اخرین صحبت هایش از برگزاری انتخابات سالانۀ اتحادیه محصلان استقبال کرده، ضمن اعلام حمایت از برنامه های آن اتحادیه از رهبری خردمندانه هیأت مدیره قبلی این نهاد ستایش و تقدیر نمود،  برای کاندیدان و اعضای آن آرزوی کامیابی و موفقیت داشتند.

در قسمت بعدی برنامه، نامزدان هیأت اداری اتحادیه محصلان برنامه های کاری شان را به حاضرین بیان کرده و توضیحات مفصلی را در مورد پلان بعدی شان ارائه نمودند.  

پس از اینکه پروسه رای‌دهی توسط عضو کمیسیون انتخاباتی آن اتحادیه توضیح شد، پروسۀ رای دهی رسماً آغاز یافت. در  پایان پروسۀ رای دهی، با گشودن درب صندوق آرأ،  روند شمارش آرأ با حضور هیئت شکایات انتخاباتی، کمیسیون انتخاباتی، ناظرین نامزدان آغاز گردید. پس از آن نتیجه انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات اتحادیه اعلان شده که هریک محترم امید مهریار بحیث رئیس اتحادیه، مصطفی آرین بحیث رئیس دارالانشأ، محترم تمیم چکری به صفت معاون انجمن ها، محترم شکیبا دلاوری بحیث معاون برنامه ها، محترم صفی الله حکیمی به عنوان معاون مالی و اداری این اتحادیه انتخاب گردیده اند.

لازم به ذکر است که  هئیت رهبری جدید اتحادیه به زودترین فرصت به کار شان رسماً آغاز  خواهند نمود.