دیدار رئیس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رییس جمهور در امور تحصیلات عالی با رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل

جلالتمآب محترم پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رئیس جمهور در امور تحصیلات عالی، روز یکشنبه مؤرخ 3 سنبله سال روان، با محترم دکتور رضا ملکی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، در دفتر کاری اش دیدار و روی موضوعات مورد نظر باهمدیگر بحث و گفتگو نمودند.

در این دیدار، محترم پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رئیس جمهور در امور تحصیلات عالی، حضور و تشریف‎آوری رایزن فرهنگی ایران و هیأت همراه شان را در دفتر کاری اش خوش‎آمدید گفته و از همکاری‎های همیشگی جمهوری اسلامی ایران با افغانستان و از حسن نظر رایزن فرهنگی سفارت این کشور در کابل با پوهنتون کابل تشکری نمودند.

در ادامه آقای فاروقی با اشاره به حساسیت‎های محیطی پوهنتون کابل راجع به پروژه‏های چندگانۀ ساختمانی در این پوهنتون، به مسایل انضباطی و نظم کاری در بخش‏های تخنیکی این پروژه نیز تأکید نموده و از همکاری همه جانبه پوهنتون کابل با پروژه ساختمانی دیپارتمنت دری پوهنځی زبان و ادبیات اطمینان دادند.

سپس، محترم دکتور رضا ملکی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، از دیدار شان با رییس پوهنتون کابل ابراز خرسندی کرده و صد سالگی استقلال افغانستان را به رهبری پوهنتون کابل مبارکباد عرض نمودند. موصوف از همکاری‏های همیشگی پوهنتون کابل با بخش فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل تشکری کرده و هردو طرف  در ارتباط با پروژه ساختمانی دیپارتمنت دری پوهنځی زبان و ادبیات که توسط یکی از شرکت‏های ساختمانی ایرانی در پوهنتون کابل در حال ساخت و ساز می باشد، صحبت نمودند. رییس پوهنتون کابل و رایزن فرهنگی ایران در کابل مشکلات فراروی پروژه ساختمانی را به بحث گرفته، رایزن فرهنگی ایران در کابل از ریاست پوهنتون کابل خواست تا با مسئولان پروژه همکاری همه جانبه داشته باشند. در ختم دیدار مسئولان تخنیکی این پروژه در ارتباط به نقشه ساختمانی این پوهنځی، معلومات کُلی را به رئیس پوهنتون کابل ارائه داشته و روی بعضی مسایل لازم پروژه بحث و تبادل نظر کردند.