بررسی از وضعیت لیلیه ‎اناث پوهنتون کابل

جلالتمآب محترم پوهنمل حمیدالله فاروقی رییس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رییس جمهور در امور تحصیلات عالی در حالیکه محترمه پوهنوال دکتور تفسیره هاشمی معاون امور محصلان، محترم پوهنمل محمد رضا فرزام معاون مالی و اداری و شماری از کارمندان این پوهنتون نیز وی همراهی می‏نمودند، بعد از ظهر روز پنجشنبه مؤرخ «10» اسد سال روان، به لیلیه اناث این نهاد علمی حضور یافته، ضمن بازدید از برنامۀ توزیع غذا و وضعیت عمومی آشپزخانه وسایر بخش‎های لیلیه به بررسی مشکلات و مسائل مربوط به آن لیلیه پرداختند.

حین بازدید، محترم رییس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رییس جمهور در امور تحصیلات عالی، گزارش وضعیت فعلی لیلیه‎ را از مسئولان آن جویا گردیده همچنان در همین رابطه نقطه نظرات و پیشنهادات محصلان ساکن در آن لیلیه‎ را نیز استماع کردند.

پس از اینکه آقای فاروقی نظریات و پیشنهادات مسئولان و محصلان لیلیه در رابطه به شرایط محیط زیستی، کیفیت غذاها و سایر موارد را دریافت کردند، موصوف لیلیه را محیط مطلوب جهت مطالعه و تداوم برنامه‎های آموزشی و اکادمیک برای محصلان یاد کرده، از مسئولان لیلیه‎ خواست تا بخاطر مهیا سازی شرایط خوب، بهتر شدن کیفیت و شرایط توزیع غذا، ارائه خدمات معیاری  وسایر موارد تلاش‏های مضاعف را انجام دهند.

همچنان رییس پوهنتون کابل و هیئت همراه پیرامون شکایات محصلان که دو روز قبل بابت چالش هایشان در لیلیه میان یکعده محصلان و مسئولین لیلیه بروز نمود بود، نیز بعد از بررسی و ارزیابی همه جانبه و دریافت حقایق رسیدگی نموده، راه‎های بیرون رفت آنرا جستجو و برای آرامش خاطر محصلان و تأمین نظم و رعایت هرچه بیشتر اصول رفتاری در لیلیه هم برای محصلان و هم برای مسئولین بعد از جروبحث‎های مفصل توصیه‎های مشخص نموده و هدایات لازم داد. این بازدید حوالی ساعت 3:00 بعد از ظهر پایان یافت.