رییس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رییس جمهور در امور تحصیلات عالی از زخمیان حادثۀ انتحاری در درب ورودی پوهنتون کابل عیادت نمود.

محترم پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رئیس جمهور در امور تحصیلات عالی با حضور در شفاخانه علی آباد، از زخمیان حادثه انتحاری صبح روز جمعه مؤرخ 28 سرطان سال جاری که  در درب ورودی این پوهنتون رُخ داده بود، عیادت نموده و جویای احوال آنان شد.

در حین عیادت محترم دیوانپوه محمدزمان سنگری عضو شورای عالی و رئیس دیوان جزای مقام عالی ستره محکمه، محترم دکتور احمد سیر مهجور معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی، محترم پوهاند عبدالقدیر خموش رییس ادارۀ ملی امتحانات و شماری از مقامات ادارات کشور نیز حضور داشتند. محترم رییس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رییس جمهور در امور تحصیلات، ضمن دید و بازدید و بازجویی از احوال زخمیان، مسئولان حادثه را خون آشامهای جاهل و کوردل خوانده علاوه نمود: دشمنانی که حتا به اماکن مقدس علمی و تحصیلی احترام ندارند و پیوسته شهروندان کشور را مورد حمله قرار میدهند، دشمن بشریت و کوردل اند که توان دیدن پیشرفت کشور را ندارند. موصوف از مسئولان  شفاخانه خواست تا نهایت توجه شان را برای بهبودی حال زخمیان داشته باشند تا باشد که آنان به زودی صحت یاب شده و به زندگی عادی خویش برگردند.

گفته شده است که این انفجار صبح امروز در حالیکه داوطلبان امتحان ورودی برنامه ستاژ قضائی در حال داخل شدن به دروازه ‏های ورودی پوهنتون کابل بودند حوالی ساعت 7:15 دقیقه صبح بوقوع پیوست که با تأسف حدود 8 تن از شهروندان بی گناه کشور در اثر آن جان باخته و حدود 33 تن دیگر زخم برداشته اند.

 پوهنتون کابل در حالیکه مراتب تأثرات عمیق خود را بمناسبت شهادت و زخمی شدن شهروندان عزیز ابراز می‎دارد، برای بازماندگان شهدا عرض تسلیت و غمشریکی نموده و برای زخمی‎ها شفای عاجل آرزو کرده، یکبار دیگر این عمل وحشیانه را که محصول کُنش‏های بیرحمانه دشمنان قسم خورده این وطن است به شدید ترین الفاظ تقبیح می‎نماید.