نخستین همایش باشکوهی معرفی ستاره‏گان سیرت النبی« صلی اله علیه و سلم» در پوهنتون کابل تدویر یافت.

نخستین برنامه معرفی ستاره‏گان سیرت النبی"ص"  با اشتراک محترم پوهنوال دکتور تفسیره هاشمی معاون امور محصلان پوهنتون کابل، شماری از روسای محترم پوهنځي‎ها، جمع کثیری از استادان پوهنتون کابل، دانشمندان، محصلان و کارمندان در تالار مرکزی این پوهنتون برگزار شد.

این برنامه بزرگ و با عظمت علمی، روز شنبه مؤرخ اول سرطان سال روان، از سوی ریاست پوهنتون کابل و  مرکز ابتکار و خلاقیت این نهاد علمی راه اندازی شده بود.  در آغاز  برنامه، محترم حشمت الله توخی مسئول مرکز ابتکار و خلاقیت پوهنتون کابل حضور و تشریف آوری همه حاضرین را خیر مقدم گفته، ضمن صحبت پیرامون هدف برگزاری این برنامه، از حمایت همه جانبۀ رهبری پوهنتون کابل، اظهار سپاس و امتنان نمودند.

سپس، محترم پوهنوال دکتور تفسیره هاشمی معاون امور محصلان پوهنتون کابل حضور و تشریف آوری  اشتراک کنندگان برنامه  را خوش آمدید گفته، پیرامون چگونگی تدویر و اهمیت این برنامه صحبت کرده و  به برگزاری همچون پروگرام ها بیش از هر زمان دیگر تأکید داشتند. معاون امور محصلان گفت، رهبری پوهنتون کابل بخاطر منسجم ساختن فعالیت‎ها و تدویر برنامه‎های مختلف علمی و فرهنگی،  نهادهای مختلف چون اتحادیه محصلان، مرکز ابتکار و خلاقیت و سایر نهادها را در چارچوب این اداره تشکیل داده،  تا باشد اعضای آن به وسیله افکار خلاق شان به برگزاری این چنین برنامه‏های باشکوه بپردازند.

در همین حال، محترم دکتور عبدالله حقیار استاد پوهنځي شرعیات، محترم استاد فرهیخته استاد پوهنځي زبان و ادبیات و محترم پوهنیار عبدالولید سالک استاد پوهنځي زراعت و شماری دیگر از دانشمندان و محصلین پوهنتون کابل نیز پیرامون ابعاد زندگی و شخصیتی گُهربار جناب پیامبر گرامی اسلام "ص"  به تفسیر  صحبت کرده و الگو گیری از سیرت پیامبر (ص) را راهکاری برای نجات امت اسلامی از مشکلات  موجود یاد کردند.

همچنان سخنرانان راه اندازی مسابقات این چنینی را جهت آگاهی و شناخت از زندگی پیامبر بزرگوار"ص"  امر قابل تمجید وستودنی دانسته و مردم جامعه را به الگو برداری از سیرت النبی کریم "ص"  دعوت داشتند.

قابل یادآوریست که پروسۀ ثبت‏نام و اشتراک در نخستین دور مسابقات سیرت النبی"ص"  از سوی مرکز ابتکار و خلاقیت پوهنتون کابل، در اوایل ماه مبارک رمضان آغاز و الی ختم ماه مبارک رمضان ادامه داشت.  در این دور مسابقات به تعداد 507 تن محصل اشتراک ورزیده بودند؛ به اساس ارزیابی که از جانب استادان پوهنځي شرعیات پوهنتون کابل تحت رهبری استاد دکتور محمد ایاز نیازی صورت گرفت، 40 تن از اشتراک کنندگان توانستند که در این دور مسابقات مستحق جایزه شناخته شده، جایزه‏ و هدایای شانرا که از طرف ریاست پوهنتون کابل و مرکز ابتکار و خلاقیت این نهاد علمی در نظر گرفته شده بود، دریافت نمایند.