رییس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رییس جمهور در امور تحصیلات عالی، از سوی مشرانوجرگه دولت جمهوری اسلامی افغانستان مورد تقدیر و تحسین قرار گرفت.

کمیسیون امور دینی، فرهنگی، تحصیلات عالی، معارف و تحقیقات علمی مشرانوجرگه افغانستان از کارکردها و خدمات شایسته و ارزشمند جلالتمآب محترم پوهنمل حمیدالله فاروقی رییس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رییس جمهور در امور تحصیلات عالی اظهار قدردانی نموده، لوح تقدیر همراه با نشان مشران‏جرگۀ جمهوری اسلامی افغانستان را به ایشان تفویض نمودند.

در نشست که روز چهار شنبه مؤرخ 29 جوزای سال روان، در مقر مجلس سنا صورت گرفت، محترم الحاج محمد علم ایزدیار نایب اول مشرانوجرگه  در حالیکه مولوی عبدالله قرلُق منشی مجلس سنا، محترم مولوی عرفان سناتور ولایت تخار، محترم کامل بیک حسینی سناتور ولایت بدخشان و محترمه آمنه افضلی سناتور ولایت هرات نیز حضور داشتند، ضمن بحث روی موضوعات علمی و تحصیلی کشور، نگهداشتن و حفظ معیارهای اکادمیک و تحصیلی پوهنتون کابل در شرایط کنونی را قابل وصف و تقدیر یاد نمودند.

آقای ایزدیاد به نمایندگی از رهبری و سایر اعضای مشرانوجرگه کارکردها و مدیریت سالم و مؤثر رییس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رییس جمهور در امور تحصیلات عالی را  درعرصه‏های گوناگون  از جمله آموزش و پرورش نسل جوان، کسب و اشاعۀ علم و معرفت و اعتلای علمی کشور نهایت ارزنده یاد کرده و خدمات آقای فاروقی را به عنوان یک شخصیت علمی، ملی، اجتماعی و سیاسی در بخش تحصیلات عالی و رهبری پوهنتون کابل قابل تقدیر دانستند.

بر علاوه آقای ایزدیار و سناتوران محترم حاضر در مجلس حمایت خود را در عرصه‎های مختلف کاری و معیاری سازی نظام تدریس در پوهنتون کابل از آقای فاروقی اعلام نموده بیان داشتند: تحول اکادمیک در دوره مسئولیت آقای فاروقی در پوهنتون کابل قابل تقدیر است، ما در کنار ایشان هستیم و از هیچ نوع همکاری دریغ نخواهیم کرد.

در همین حال، محترم پوهنمل حمیدالله فاروقی رییس پوهنتون کابل  و وزیر مشاور رییس جمهور در امور تحصیلات عالی از رهبری و اعضای مشرانو جرگه جمهوری اسلامی افغانستان بخاطر اعطای تقدیر نامه و تمجید از فعالیت‏های همکاران شان  اظهار سپاس و امتنان کرده، بخاطر انجام خدمات خوب و معیاری علمی بیشتر اطمنیان بخشیدند.

رییس پوهنتون کابل مشکلات موجود در پوهنتون را پذیرفت و از تلاش‏ها برای حل آن نیز خبردادند. او همچنان نظام کنونی تحصیلات عالی را رهگشای چالش‎های فعلی ندانست و از ایجاد طرحی استقلالیت پوهنتون کابل که بر مبنای آن پوهنتون کابل با استفاده از بودجه مستقل در جهت معیاری سازی برنامه‏های شان  استفاده خواهند کرد نیز سخن گفتند.

نایب اول مشرانوجرگه تقدیر و سپاس از فعالیت‎های مؤثر محترم رییس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رییس جمهور در امور تحصیلات عالی را جز از وظایف و مسئولیت‏های شان بر شمرده، برای جناب فاروقی آرزوی موفقیت و پیروزی های مزید را در راستای وارد آوردن تغییرات کیفی و سایر امورات محوله گردیدند.