نمایشگاه انواع غذاهای افغانی و محلی از سوی « پوهنتون کابل» برگزار شد.

به هدف آشنایی بیشتر و بهتر شهروندان کشور با غذاهای محلی، اولین نمایشگاه انواع غذاهای افغانی، روز شنبه مؤرخ 28 حمل سال روان با ابتکار معاونیت امور محصلان و اتحادیه محصلان  پوهنتون کابل، در پارک تفریحی یونس امرۀ دیپارتمنت ترکی پوهنځي زبان و ادبیات این پوهنتون برگزار شد.

محفل افتتاحیه این نمایشگاه با حضور جلالتمآب محترم پوهاند سلامت عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر و استاد پوهنتون کابل، جلالتمآب محترم پوهنمل حمیدالله فاروقی رییس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رییس جمهور در امور تحصیلات عالی، محترم دکتور فرامرز تمنا رییس پوهنتون خصوصی افغانستان، روسای محترم ادارات وزارت تحصیلات عالی، محترم محمداسماعیل قاسمیار عضو هئیت اجرائی شورای عالی صلح، معاونان محترم پوهتون کابل، روسا و معاونین علمی پوهنتون‎های کشور، روسای محترم پوهنځي های پوهنتون کابل، استادان، کارمندان و محصلان در تالار دیپارتمنت ترکی پوهنځي زبان و ادبیات برگزار گردید.

 در این محفل، جلالتمآب محترم پوهنمل حمیدالله فاروقی رییس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رییس جمهور در امور تحصیلات عالی ضمن عرض خیرمقدم به اشتراک کنندگان این نمایشگاه، تدویر و برگزاری این چنین برنامه‎ها را در قسمت نهادینه سازی و انتقال فرهنگ و مدنیت ها مهم یاد کرده و آنر جز از مسئولیت‏های فرهنگی نهادهای علمی و پوهنتون‎های کشور یاد نمودند.

آقای فاروقی افزود، مسئولان پوهنتون کابل همیشه در صدد آن بوده است که در کنار ارائه خدمات تحصیلی و تحقیقات علمی، مسئولیت‏های فرهنگی خویش را نیز در قبال وطن و ملت انجام دهند، به همین دلیل مصمم به آن گردیدند که در سلسله تدویر برنامه‏های قبلی برای اولین نمایشگاه غذای‎های مختلف محلات کشور را نیز تدویر نماید. موصوف از معاونیت امور محصلان، رییس و اعضای اتحادیه محصلان و تمامی دست اندرکاران این جشن با ارزش فرهنگی تشکر و قدردانی به عمل آوردند.

محترم پوهندوی دکتور سیدنجم الدین جلال رییس امور محصلان وزارت تحصیلات عالی نیز در رابطه به این نمایشگاه و اهمیت آن سخن گفته و از ابتکار ریاست پوهنتون کابل در این راستا تقدیر و ستایش کردند.

همچنان، محترمه پوهنوال دکتور تفسیره هاشمی معاون امور محصلان و محترم احمد جاوید فاروس رییس اتحادیه محصلان در مورد هدف برگزاری این نمایشگاه صحبت کرده و تدویر این نمایشگاه‎ها را بخاطر معرفی و تشویق محصلان به فرهنگ اصیل افغانی، ترویج و گسترش بهتر آن غذاها مهم و مؤثر یاد نمودند.

گفتنی است که این نمایشگاه یک روزه رسماً از جانب اشتراک کنندگان افتتاح گردیده، ضمن بازدید از غذاهای مختلف محلی کشورما، آنرا در جهت ترویج و آشنائی بیشتر با آن مهم خواندند. نمایشگاه متذکره با صرف غذای افغانی پایان یافت. قابل یادآوریست اکثریت غذاها توسط محصلین پوهنتون کابل  که از گوشه گوشۀ کشور درین نهاد باعزت مصروف تحصیل اند تهیه و به نمایش گذاشته شده بود.

همچنان، نمایشگاه یاد شده در یک فضای صمیمی و پُر جمع و جوش توسط موسیقی محلی که به ابتکار محصلین پوهنتون کابل راه اندازی شده بود همراهی گردید.