طرح، دیزاین و ساخت مدُل پوهنتون کابل از سوی استادان و محصلان پوهنځي انجنیری پوهنتون کابل

استادان و محصلان پوهنځي انجنیری پوهنتون کابل به سلسلۀ ابتکارات و خلق ارزش‎ها، توانستند که مدُل پوهنتون کابل را به مدت پنج ماه تکمیل و در اختیار مسئولان این پوهنتون قرار دهند. این مدُل به اثر سعی و تلاش استادان و محصلان دیپارتمنت مهندسی پوهنځي انجنیری، هریک محترم راشد احمد مشکان استاد دیپارتمنت مهندسی، محترم مجتبی حلیمی، محترم حنیف الله حداد، محترم محمد حسین کریمی، محترم احمد ضیا امینی، محترم محمد امین محمدی، محترم خواجه جمیل الرحمن و محترم بشیر احمد راقی محصلان آن دیپارتمنت طرح، دیزان و ساخته شده است.

 پوهنځي انجنیری پوهنتون کابل یکی از پوهنځي مهم در سطح پوهنتون کابل بوده که استادان و محصلان آن پوهنځي همواره  در کنار پیش‎برد دروس و تحقیقات علمی شان، در قسمت طرح، دیزاین و ساخت مدُل‎‎ها و نقشه‎های ساحات و تعمیر‎های پوهنتون نیز  با اداره این نهاد علمی همکار می‎باشند.

جلالتمآب محترم پوهنمل حمیدالله فاروقی رییس پوهنتون کابل و وزیر مشاور رییس جمهور در امور تحصیلات عالی در حالیکه معاونان محترم امور علمی و مالی و حسابی، رئیس پوهنځي زبان و ادبیات و شماری از استادان، کارمندان و محصلان این نهاد نیز حضور داشتند، از مدُل ساخته شدۀ استادان و محصلان دیپارتمنت مهندسی پوهنځي انجنیری که در دهلیز عمومی ریاست پوهنتون نصب و جابجا گردیده است دیدن نموده، ضمن تشکر و سپاس از همکاری و تلاش‎های همیشه‎گی استادان و محصلان آن پوهنځي ، مدُل‎ها و نقشه‎های ساخته شده از جانب  آنان را فوق العاده و عالی یاد نمودند.

قابل تذکر است که برای ساخت بخش‎های مختلف این مدُل که به سایز ۳۶۰ بر ۲۰۰ سانتی متر و به مقیاس ۱:۵۰۰ میباشد، از مواد وطنی ساخته که شخص استادان و محصلان یاد شده از طرف خویش آنرا آماد نموده اند. چند قبل نیز استادان و محصلان پوهنځي انجنیری این پوهنتون نقشۀ پارک تفریحی و سایر بخش‎ها را طرح و دیزاین نموده بودند که مورد دلچسپی و تشویق هئیت رهبری پوهنتون قرار گرفتند.