کتاب « حقیقت یابی و نقش علوم عدلی» از سوی مؤسسه خدماتی علوم عدلی افغانستان در پوهنتون کابل رونمایی شد.

اثر علمی- حقوقی تحت عنوان «حقیقت یابی و نقش علوم عدلی» نوشته محترم محمد اشرف بختیاری استاد پوهنتون و رییس مؤسسه خدماتی علوم عدلی افغانستان و قضاوتمند محمد الیاس بختیاری عضو محکمه وثایق حوزه دوم شهر کابل که اخیراً از جانب آنان تألیف و به زیور چاپ آراسته گردیده است، امروز دو شنبه مؤرخ 10 جدی سال روان در تالار ادیتوریم مرکزی پوهنتون کابل رونمایی گردید. در مراسم رونمایی این اثر علمی و حقوقی محترم پوهنیار محمد رضا فرزام معاون مالی و اداری پوهنتون کابل، محترم محمد اشرف بختیاری رییس مؤسسه خدماتی علوم عدلی افغانستان، محترمه انیسه رسولی رئیس محکمه استیناف جرایم سنگین فساد اداری، محترم خواجه عبدالحق احمدی مرستیال لوی څارنوالی، محترم غلام داود شایق رییس تفتیش وزارت تحصیلات عالی، تعداد روسای محترم پوهنحی‎های پوهنتون کابل، استادان، دانشمندان و تعداد از مسوولان ادارات عدلی و قضائی کشور حضور داشتند.

در آغاز محترم محمد اشرف بخیاری رییس مؤسسه خدماتی علوم عدلی افغانستان و مؤلف کتاب « حقیقت یابی و نقش علوم عدلی»  حضور و تشریف آوری تمام مهمانان را در برنامه خیر مقدم گفته، پیرامون موضوعات مطروحه به این اثر علمی و حقوقی مفصلاً صحبت داشتند.  در این مراسم آقای بختیاری ضمن یادآوری از چگونگی نشر این کتاب، از ریاست پوهنتون کابل بابت فراهم سازی تسهیلات جهت برگزاری محفل رونمایی اثر تشکر و سپاس نمودند.

متعاقباً محترم پوهنیار محمد رضا فرزام معاون مالی و اداری پوهنتون کابل، از آدرس ریاست این پوهنتون حضور و تشریف آوری تمام اشتراک کنندگان محفل را خیر مقدم گفته، در ضمن چاپ و نشر این اثر علمی و حقوقی را خدمت مؤلفان و جامعه علمی کشور تبریک گفته و از تلاش‎ها و زحمات نویسنده‎گان این اثر تشکر و قدردانی کردند.

آقای فرزام اضافه داشت، پوهنتون کابل منحیث کهن‎ترین نهاد علمی همیشه در صدد بوده است تا در کنار ارائه خدمات تحصیلی، فرصت ها و زمینه ها را نیز در خدمت دانشمندان و محققین کشور قرار دهد تا آنان بتوانند داشته علمی و توانای های شانرا با محصلان شریک سازند.

در اخیر این اثر علمی و حقوقی بعد از نقد و بررسی و توضیحات مفصل، توسط اعضای پنل رونمایی گردید. اثر متذکره در دو جلد بوده و در آن تلاش شده است که برخی از مهمترین مطالب رشته های علوم طبی و تجربی با علوم حقوق تلفیق گردد.

مؤسسه خدماتی علوم عدلی افغانستان (FSO) یک نهاد مستقل، غیردولتی و غیر انتفاعی است که در سال 1390 ایجاد شده و در چوکات وزارت اقتصاد فعالیت می نماید. این نهاد با همکاری پوهنتون لینکن انگلستان و سازمان بین المللی داکتران حقوق بشر (PHR) علیرغم ظرفیت سازی پولیس، څارنوالان، قضات، وکلای مدافع، داکتران طب عدلی، اساتید پوهنتون ها و فعالان مدنی در زمینه فورینزیک ساینس یا علوم عدلی، خلاهای علمی، حقوقی و مسلکی را در مراکز علمی- طبی و دستگاه کشفی، عدلی و قضائی کشور شناسایی و برای رفع آنها پیشنهادات و راهکارهای علمی- حقوقی را در قالب گزارش ها، مقالات و کتاب ها ارائه میدارد.