چهارمین نمایشگاه بازار روز فرآورده‌های زنان متشبث افغان در پوهنتون کابل برگزار گردید


چهارمین نمایشگاه بازار روز فرآورده‌های زنان متشبث افغان با حضورجلالتمآب محترم پوهنیار حمیدالله فاروقی رییس پوهنتون کابل و وزیرمشاور رییس جمهور ج.ا.ا. در امور تحصیلات عالی، محترم پوهنیار فیروز خان مسجدی معین انکشافی سکتور خصوصی و صنایع، محترم احمدضیا سیدخیلی رییس تنظیم و انکشاف امور تشبثات کوچک و متوسط، نمایندگان ادارات دولتی، انجمن‌های زنان متشبث و زنان تجارت‌پیشه، و محصلین امروز دو شنبه مؤرخ 15 عقرب سال جاری در ادیتوریم پوهنتون کابل رسماً افتتاح گردید.
محفل با تلاوت آیات چندی از کلامالله مجید آغاز گردیده سپس محترم پوهنیار حمیدالله فاروقی رییس پوهنتون کابل و وزیرمشاور رییس ج.ا.ا، در امور تحصیلات عالی مراتب تبریکات خویش را به خانم‌های متشبث و صنعت‌پیشه بخاطر تولید و تخلیق ارزشها، ابراز داشته گفت، انسانها در روی زمین بخاطر ماموریت خلق گردیده اند و هر فرد، چه زن باشد ویا هم مرد، دارای رسالت انسانی و شهروندی می‌باشد و بر ماست تا رسالت انسانی و شهروندی خویش را به صورت بهتر آن انجام دهیم. خانم‌های کشور ما هم در کنار سایر متشبثین فعالیت را انجام داده‌اند و فعالیت آنان کاملا قابل قدر و احترام می‌باشد.
رییس پوهنتون کابل برگزاری این نمایشگاه را برای وزارت تجارت و صنایع نیز تبریک گفته اضافه داشت، کشور ما مهد تمدن‌ها بوده که متاسفانه به اثر ناملایمت‌های چند دهه‌ی اخیر دچار مشکلات و چالش‌ها گردید؛ با وجود آن هم خانم‌های این سرزمین تلاش نمودند تا به تولید و تخلیق ارزش بپردازند. . محترم فاروقی نقش زنان متشبث را در تولیدات صنعتی مهم عنوان داشته و از زنان به عنوان یک نیروی مطرح و تاثیرگذار در جامعه یاد نمود و از آنان خواست همیشه تلاش نمایند، تا با وجود همه مشکلات و چالش‌هایی که فرا راه آنان وجود دارد به تولید و تخلیق ارزش‌هایی بپردازند که مورد قبول متقاضیان نیز باشند.
موصوف از فعالیت‌های متشبثانه به عنوان هدیه‌ی خداوندی یاد کردند که برای انسانها عطا گردیده است. پس تشویق است که تولیده کنندگان ارزش‌ها را بیشتر به تولید و تخلیق ارزش‌ها وا میدارد، آقای فاروقی حمایت خویش را از زنان متشبث که همیشه با تلاش به تولید ارزشها پرداخته اند اعلان نموده، از مسئولین وزارت تجارت و صنایع نیز خواست که زمینه‌های تولید بیشتر را برای شان فراهم نماید.
محترم فیروز خان مسجدی معین انکشافی سکتور خصوصی و صنایع وزارت تجارت و صنایع نیز در مورد صحبت داشته افزود، این اداره همیشه در حمایت از تولیدات و صنعت خانم‌های متشبث قرار داشته و امروز نیز جای خوشحالی است که زنان متشبث کشور فرآورده‌های خویش را با همکاری محصلان پوهنتون کابل در این نهاد اکادمیک به نمایش می‌گذارد. به گفته محترم مسجدی در این نمایشگاه ده‌ها بانو محصولات خویش را، که شامل مواد غذایی، البسه، قالین و ... محصولات می باشد در 40 غرفه به نمایش گذاشته اند. این نمایشگاه که مدت سه روز ادامه می‌یابد به روی تمام شهروندان باز می باشد. آقای مسجدی نقش خانم‌های متشبث را در رشد صنعت و رشد اقتصاد مهم و اساسی شمرده و از ایشان خواست که در بالابردن تولیدات شان بیشتر تلاش نمایند تا باشد که رشد اقتصاد به میان آید. در اخیر وی از همکاری ریاست پوهنتون کابل بخاطر تدویر این نمایشگاه ابراز سپاس و امتنان نمود. 
در ادامه شکیلا نظری رییس اطلاعات و ارتباط عامه وزارت امور زنان، خانم کبرا دستگیر زاده نماینده‌ی اتاق‌های تجارت و صنایع افغانستان نیز در مورد صحبت نموده، از زنان صنعت‌پیشه خواست تا در بلند بردن تولیدات شان تلاش بیشتر نمایند. 
در فرجام جلالتمآب پوهنیار حمیدالله فاروقی رییس پوهنتون کابل و وزیرمشاور رییس جمهور ج.ا.ا. در امورتحصیلات عالی، محترم پوهنیار فیروز خان مسجدی معین انکشافی سکتور خصوصی و صنایع و زارت تجارت و صنایع و سایر اشتراک کنندگان محفل، نمایشگاه متذکره را با قطع نوار افتتاح نموده، از فرآورده‌های زنان متشبث دیدن به عمل آوردند.